Filtry

Cena

Cena

  • 60,00 zł - 33 012,00 zł

Ratownictwo lodowe

Aktywne filtry

Sanie lodowe (deska)

Sanie do ratownictwa lodowego (zwane również ”deską lodową”) są pływającym, nowoczesnym urządzeniem ratowniczym. Konstrukcja opracowana została przy współpracy z grupami ratownictwa technicznego Państwowej Straży Pożarnej.

Cena 8 738,00 zł

Sanie lodowe M1

Wyposażenie sań: Wiosło lodowe składane, bosak teleskopowy, rzutka ratownicza, kolce lodowe, pasy asekuracyjne. Waga wynosi ok. 35 kg.

Cena 11 760,00 zł

Trap ratowniczy

Dzięki łatwemu do złożenia Trapowi ratowniczemu przechodzenie po wodzie, bagnach oraz lodzie nie będzie stanowiło problemu. Dostępny w długościach 6, 10 i 15m.

Pneumatyczne sanie lodowe RS1 [woda/lód]

Sanie lodowe RS1 [woda/lód] na stelażu pneumatycznym stworzone dla służb ratunkowych prowadzących działania na wodzie lub na zamarzniętych zbiornikach wodnych.

Cena 8 161,05 zł

Ratownictwo wodno-lodowe

Ratownictwo wodne to również działania na obszarze zlodowaciałym (ratownictwo wodno-lodowe). Działania na lodzie należą do jednych z trudniejszych i najbardziej niebezpiecznych. Wchodząc na lód należy zawsze zakładać, że może on się załamać dlatego ratownicy wodno-lodowi muszą posiadać ogromną wiedzą o środowisku pracy i świadomość realnego zagrożenia. W bezpiecznym dla ratowników i poszkodowanych przeprowadzeniu akcji ratunkowej pozwoli specjalistyczny sprzęt przeznaczonym typowo do działań na zamarzniętych akwenach, umożliwiający dotarcie do osób poszkodowanych oraz ich ewakuację ze strefy zagrożenia. Dysponujemy  wszystkim co potrzebne do ratownictwa wodnego i lodowego - zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. 

Sprzęt do ratownictwa lodowego

W naszym sklepie pożarniczym zakupisz sanie do ratownictwa lodowego (zwane również ”deską lodową”) a także trapy ratownicze. Sanie lodowe (deska) opracowane zostały przy współpracy z grupami ratownictwa technicznego PSP. Konstrukcja sań lodowych zapewnia doskonałą wyporność  i poślizg dzięki czemu zwiększają bezpieczeństwo i skuteczność ryzykownych akcji prowadzonych na lodzie. Ten model sań lodowych posiada płozy ślizgowe ułatwiające transport po lodzie oraz świetnie utrzymuje się na powierzchni wody. Na wyposażeniu znajdują się linka ratownicza, komplet wioseł składanych, bosak, czekany oraz rzutka ratownicza. Sanie lodowe M1 to nowoczesne, specjalnie zaprojektowane sanie służące do bezpiecznego poruszania się po powierzchni lodu i przewożenia ofiar wypadków. Są bardzo lekkie a ich ergonomiczny kształt sprawia, że doskonale ślizgają się po zamarzniętej tafli. Sanie lodowe M1 są również kompleksowo wyposażone w wiosło lodowe składane, bosak teleskopowy, kolce lodowe, pasy asekuracyjne oraz rzutkę ratowniczą.

Trapy do ratownictwa

Kompletując sprzęt do ratownictwa lodowego nie można zapomnieć o trapach ratowniczych umożliwiających przechodzenie po wodzie, bagnach oraz lodzie i pełniących rolę pływającej platformy dla ratownika docierającego do poszkodowanego. Trapy wykorzystywane są także do transportu i składowania sprzętu. Dostępny w naszym sklepie Trap ratowniczy posiada wytrzymałą konstrukcję umożliwiającą jego szybkie przygotowanie do użycia, a dodatkowo pozwala na połączenie z kolejnym trapem, tworząc bezpieczną drogę ewakuacyjną. 

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?