WIOSENNE PROMOCJE  SPRAWDŹ

Filtry

Cena

Cena

  • 1 324,00 zł - 1 876,00 zł

Zapora przeciwpowodziowa

Aktywne filtry

Wał przeciwpowodziowy o śr. 80cm i dł. 10mb

Poliestrowy Wał przeciwpowodziowy o śr. 80cm i dł. 10mb wykonany w postaci zamkniętego zbiornika na wodę. Wał z rękawem do napełniania i wypompowywania wody.

Cena 1 875,75 zł

Mobilny wał przeciwpowodziowy - solidna ochrona przed powodziami

Ochrona przed powodziami to jedno z najważniejszych zagadnień związanych z bezpieczeństwem publicznym i ochroną środowiska. Jednym z kluczowych elementów infrastruktury służących temu celowi jest wał przeciwpowodziowy, który pełni niezastąpioną rolę w zapobieganiu katastrofalnym skutkom powodzi. W poniższym opisie produktu przedstawimy wał przeciwpowodziowy jako nieodzowny element obrony przed nadmiernymi opadami deszczu i wzrostem poziomu wody w rzekach. To idealna bariera przeciwpowodziowa.

Zalety wału przeciwpowodziowego

Prosty transport spakowanych wałów na miejsce akcji – jeden samochód zastępuje kilkanaście pojazdów załadowanych tradycyjnymi workami z piaskiem.
Brak konieczności stosowania dodatkowych stałych elementów konstrukcyjnych, możliwość rozkładania w każdym terenie, w tym także na obszarach częściowo zalanych.
Prosta, intuicyjna obsługa, bez konieczności użycia drogiego sprzętu i dużej ilości ludzi.
Duża wytrzymałość i stabilność.
Możliwość wykorzystania do innych celów np. jako zbiorniki na wodę.
Możliwość współdziałania z innymi systemami zabezpieczeń np. z workami z piaskiem.
Możliwość przemieszczania w inne miejsca zagrożone, w przypadku przemieszczania się fali powodziowej.
Wał o długości 15 metrów i piętrzeniu 0,8 m zastępuje ok. 300 worków z piaskiem.
Wały mogą być wielokrotnie używane.
Gwarantowana trwałość - minimum 10 lat (przy prawidłowym magazynowaniu).
Szczelność, możliwość magazynowania spakowanych w pokrowce zbiorników jeden na drugim.
Konserwacja polega wyłącznie na rozwinięciu wału raz na rok z pokrowca, rozprostowaniu i włożeniu go ponownie do pokrowca.
W sytuacjach kryzysowych zbiorniki mogą służyć także jako elastyczne zbiorniki na wodę (czystą bądź skażoną). Ponadto może zostać użyta jako zabezpieczenie przeciwpowodziowe drzwi i posesji!

Konstrukcja wału przeciwpowodziowego - zabezpieczenie przeciwpowodziowe

Wały wodne wykonane są 5-warstwowej tkaniny wodoszczelnej zbrojonej siatką poliestrową. Wał przeciwpowodziowy napełniany jest wodą do ciśnienia 0,6 atm. Zapewnia to jego odpowiednią twardość i sztywność oraz szczelne przyleganie do podłoża.

Wał przeciwpowodziowy wykonany jest w postaci zamkniętego zbiornika na wodę, wyposażony jest w zawór do napełniania i opróżniania oraz zawór odpowietrzający. Wały można napełniać z hydrantu, wozu strażackiego lub wykorzystać wodę powodziową, którą można napełnić zaporę przy pomocy np. pomp pływających. Wały posiadają specjalne rękawy do napełniania i wypompowywania wody.

W wersji standardowej rękawy przeciwpowodziowe uszczelniane są przy pomocy pasków zaciskowych z tworzywa sztucznego. Paski są jednorazowe. Na specjalne zamówienie można zakończyć rękawy złączem strażackim STORZ 52. Pojedynczy wał ma średnicę 40 lub 80 cm. Można układać je w piramidy do max wysokości odpowiednio 95 lub 210 cm. Wały można łączyć między sobą specjalnymi paskami parcianymi (opcja).

Wały są spakowane w małych pokrowcach, co ułatwia transportowanie. Mogą być układane w dowolnych miejscach, nawet trudno dostępnych.

Materiał wykonania - specyfikacja produktu

Wały wodne to mobilne zapory - wykonane są z tkaniny poliestrowej pokrytej dwustronnie polichlorkiem winylu w mieszance z poliuteranem, odpornej na UV i procesy starzenia. 
Zakres temperatur użytkowania noszy –35st.C - +70st.C
Materiał ten w przeciwieństwie do materiałów z gumy szlachetnej jak np. Hypalon nie wymaga specjalnej konserwacji podczas przechowywania.

Wał Przeciwpowodziowy - Rozwiązanie Dla Twojego Bezpieczeństwa

Wał przeciwpowodziowy to nie tylko produkt, to symbol bezpieczeństwa i ochrony przed katastrofalnymi skutkami powodzi. Dzięki niemu możesz spać spokojnie, wiedząc, że Twoje otoczenie jest chronione przed nadmiernym wzrostem poziomu wody. Szybko i skutecznie zapobiega skutkom powodzi i zmian atmosferycznych, chroniąc obiekty mieszkalne przed ich skutkami. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych worków. 

Jeśli szukasz skutecznych rozwiązań ochrony przeciwpowodziowej, nie wahaj się zainwestować w wał przeciwpowodziowy. To decyzja, która może uratować życie i mienie, oraz pomóc w ochronie środowiska. Skorzystaj z naszych usług i zapewnij sobie i swojej społeczności spokojną i bezpieczną przyszłość.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w sklepie strażackim Strefa998.pl i skorzystania z produktów, które spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Wał przeciwpowodziowy - Twój klucz do spokoju w obliczu powodzi.

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?