W związku z aktualną sytuacją na rynku,  prosimy o kontakt w celu potwierdzenia dostępności asortymentu.

close

Stojaki hydrantowe

Aktywne filtry

Stojak hydrantowy B/BB

Popularny Stojak hydrantowy B/BB do czerpania wody z hydrantów podziemnych. Głowica z dwoma zaworami grzybkowymi, dwa wyjścia zakończone nasadami Storz Ø75.

Cena 785,00 zł

Stojaki hydrantowe

Strażacy pobierają wodę do celów przeciwpożarowych ze zbiorników wodnych lub bezpośrednio z przewodów sieci wodociągowej. Woda pobierana z hydrantów przeciwpożarowych podawana jest pod wysokim ciśnieniem co ułatwia ugaszenie nawet dużego pożaru. Dostęp do wody z sieci wodociągowej jest pewny a podjęcie akcji gaśniczej nie wymaga transportowania wody z oddalonych  lokalizacji. Wyróżniamy hydranty zewnętrzne i wewnętrzne. Hydrat zewnętrzny to najogólniej rzecz ujmując stanowisko do poboru wody z sieci wodociągowej. Natomiast hydranty wewnętrzne umieszczone są w czerwonych szafkach np. w obiektach użyteczności publicznej. Z hydrantów korzystać mogą wyłączanie uprawnione służby – w tym Straż Pożarna. Aby była możliwość poboru wody z sieci hydrantowej podziemnej, niezbędnym jest zaopatrzenie w stojak hydrantowy.

Stojak hydrantowy DN80

W asortymencie  sklepu pożarniczego Strefa998.pl oferujemy dwa rodzaje stojaków hydrantowych z gniazdem (średnicą wejścia) DN80. Stojaki hydrantowe zbudowane są z stojaka (wkręcanego do hydrantu) i głowicy zaworowej z dwoma nasadami wyjściowymi 75. Regulacja przepływu następuje za pomocą zaworów grzybkowych. Dzięki prezentowanym stojakom hydrantowym połączenie sieci hydrantowej z wężami pożarniczymi nie będzie stanowiło problemu.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć