Stojaki hydrantowe

Aktywne filtry

Stojak hydrantowy B/BB

Popularny Stojak hydrantowy B/BB do czerpania wody z hydrantów podziemnych. Głowica z dwoma zaworami grzybkowymi, dwa wyjścia zakończone nasadami Storz Ø75.

Cena 785,00 zł

Stojak hydrantowy z gniazdem

W asortymencie sklepu pożarniczego Strefa998.pl oferujemy dwa rodzaje stojaków hydrantowych z gniazdem (średnicą wejścia) DN80. Stojaki hydrantowe zbudowane są z stojaka (wkręcanego do hydrantu) i głowicy zaworowej z dwoma nasadami wyjściowymi 75. Regulacja przepływu następuje za pomocą zaworów grzybkowych. Dzięki prezentowanym stojakom hydrantowym połączenie sieci hydrantowej z wężami pożarniczymi nie będzie stanowiło problemu.

Stojak hydrantowy do celów przeciwpożarowych

Strażacy pobierają wodę do celów przeciwpożarowych ze zbiorników wodnych lub bezpośrednio z przewodów sieci wodociągowej. Woda pobierana z hydrantów przeciwpożarowych podawana jest pod wysokim ciśnieniem co ułatwia ugaszenie nawet dużego pożaru. Dostęp do wody z sieci wodociągowej jest pewny a podjęcie akcji gaśniczej nie wymaga transportowania wody z oddalonych lokalizacji. Wyróżniamy hydranty zewnętrzne i wewnętrzne. Hydrat zewnętrzny to najogólniej rzecz ujmując stanowisko do poboru wody z sieci wodociągowej. Natomiast hydranty wewnętrzne umieszczone są w czerwonych szafkach np. w obiektach użyteczności publicznej. Z hydrantów korzystać mogą wyłączanie uprawnione służby – w tym Straż Pożarna. Aby była możliwość poboru wody z sieci hydrantowej podziemnej, niezbędnym jest zaopatrzenie w stojak hydrantowy.

Stojak hydrantowy jako dodatkowy element wyposażenia strażackiego

Stojak hydrantowy należy do grupy sprzętu pożarniczego i jest zgodny z narzuconymi normami. Wszechstronnie stosowany w pożarnictwie, służy do alternatywnego i odpowiedniego poboru wody podczas akcji gaśniczej. Wykorzystywany również jest w sytuacjach kryzysowych takich jak brak wody. Zastosowanie stojaka hydrantowego jest niezwykle prosty. Służy do łączenia węży pożarniczych z dopływem wód gruntowych. Wyjście górne są wyposażone w zawory kulowe z możliwością zamknięcia przepływu wody. Zadaniem stojaka hydrantowego jest pobór wody w celach gaśniczych z sieci hydrantowej podziemnej.

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?