Sprzęt do nurkowania

Aktywne filtry

Sprzęt dla nurków ABC

Nurkowanie jest niezwykle pasjonujące i wciągające. Specjalistyczny sprzęt do nurkowania umożliwia sprawne poruszanie się, dobrą widoczność i przede wszystkim oddychanie pod wodą. Dzięki odpowiedniemu sprzętowi żadne głębiny nie są już straszne, a człowiek może bezpiecznie nurkować. Przy odpowiednim doborze sprzętu nurkowego ABC warto postawić na sprzęt najwyższej jakości. Podstawowym sprzętem jest popularnie nazywany sprzęt ABC, czyli maska, fajka do oddychania i płetwy. Dokładnie od tego sprzętu będzie zależała nasza przyjemność z nurkowania – pod warunkiem szczegółowego doboru pod względem jakości.

Sprzęt abc – zestaw do nurkowania

Sprzęt ABC do nurkowania to nic innego jak maska nurkowa, fajka do oddychania i płetwy. Jest to podstawowy sprzęt nurkowy, bez którego ciężko byłoby uprawiać nurkowanie. Użyteczność maski jest oczywista. Dzięki niej możemy widzieć tak jak na powierzchni. Maski do nurkowania wykonane są z silikonu. Maska jest jak nurkowa bielizna, musi być dobrze dopasowana do twarzy, żeby nie podciekała wodą oraz zapewniała dobrą widoczność pod wodą. Kolejny elementem są płetwy, które są bardzo pomocnym sprzętem podczas pływania. Natomiast fajka do oddychania pozwala na dłuższe przebywanie pod wodą.

Zestaw do nurkowania

Sprzęt ABC do nurkowania to przede wszystkim dobre dopasowanie maski. Aby zweryfikować, czy maska jest odpowiednia wystarczy przyłożyć do twarzy maskę z wywiniętymi na drugą stronę paskami (bez zakładania jej na głowę) i wciągnąć powietrze nosem. Jeśli maska nie spadnie z twarzy nawet po przechyleniu głową w dół to znaczy, że będzie pasować. Razem z maską są w zestawie płetwy. Będą one nam służyły przez wiele nurkowań. Dobre płetwy to szybkość pod wodą i bezpieczne pływanie w prądach. Fajka jest niezbędna i bardzo użyteczna do nurkowania. Dla tych, którzy mają problem z wydmuchiwaniem wody przydatny będzie zaworek. W oferowanym przez nas zestawie zaworek jest w komplecie z fajką.

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?