Specjalizacja ratownictwo techniczne

Aktywne filtry

Nóż ratowniczy COLUMBIA

Nóż z wytrzymałym ostrzem, zbijakiem do szyb i przecinakiem do pasów. Idealny w każdej sytuacji. Powinien znajdować się w wyposażeniu osobistym każdego strażaka.

Cena 42,00 zł

Przecinarka Stihl TS 500i

Przecinarka spalinowa Stihl TS 500i znajdzie szerokie zastosowanie. Narzędzie zaopatrzone w m.in. elektronicznie sterowany wtrysk paliwa i system antywibracyjny

Cena 6 699,00 zł

Reduktor butlowy 200/300 bar

Reduktor butlowy 200/300 bar przeznaczony do poduszek pneumatycznych wysokociśnieniowych. Jest niezbędnym elementem całego zestawu. 

Cena 1 495,00 zł

Pilarka spalinowa Stihl MS 194 C-E

Pilarka spalinowa Stihl MS 194 C-E jest lekkim i z łatwością uruchamiającym się urządzeniem przeznaczonym do m.in. pielęgnacji drzew czy przygotowywania opału.

Cena 2 199,00 zł

Pilarka spalinowa Stihl MS 151 C-E

Stihl jest niekwestionowanym liderem na rynku jeżeli chodzi o produkcję pilarek. Najlżejszym modelem do pracy z drewnem jest Pilarka spalinowa Stihl MS 151 C-E.

Cena 2 799,00 zł

Nożyce hydrauliczne LUKAS StrongArm

Nowoczesne narzędzie LUKAS StrongArm E100 do cięcia, rozpierania i wyważania. Urządzenie zawiera w jednym nożyce, wyważarkę, rozpieracz, łom czy podnośnik.

Cena 45 000,00 zł

Sterownik podwójny prosty 8 bar

Sterownik podwójny prosty 8 bar przeznaczony do niezależnego kontrolowania przepływu powietrza podczas pompowania poduszek.

Cena 1 760,00 zł

Pilarka akumulatorowa Stihl MSA 220 C-B

Pilarka akumulatorowa STIHL MSA 220 C-B o wysokiej wydajności posiada profesjonalny zestaw tnący umożliwiający różne zastosowania urządzenia. 

Cena 2 169,00 zł

Rozpieracz kolumnowy R 414 Lukas

Rozpieracz kolumnowy R 414 Lukas (jeden tłok) posiada niewielkie rozmiary w stosunku do zakresu rozpierania. Siła rozpierania/skok tłoka wynosi 122 kN/698 mm.

Cena 21 095,00 zł

Wąż zasilający 8 bar długość 10 m

Wąż zasilający przeznaczony do poduszek pneumatycznych wysokociśnieniowych o ciśnieniu roboczym 8 bar i długość 10 m. Łączy poduszkę z sterownikiem.

Cena 874,00 zł

Przecinarka Stihl TS 800

Bardzo mocna, wysokowydajna przecinarka z systemem filtrów powietrza o długiej żywotności z wstępnym filtrem cyklonowym. Spełnia wymogi norm EPA II i EU II. 

Cena 7 999,00 zł

Nóż Magnum Fire

Zaprojektowany specjalnie dla służb ratowniczych, z możliwością przytroczenia do ekwipunku dzięki sprężystemu klipsowi.

Cena 160,00 zł

Pilarka ratownicza Stihl MS 462 C-M R

Mocna (moc kW/KM 4,4/6) Pilarka ratownicza Stihl MS 462 C-M R z systemem M-Tronic zapewniającym stałą, optymalną moc silnika i wydajnym filtrem HD2.

Cena 8 199,00 zł

Rozpieracz kolumnowy R 424 Lukas

Rozpieracz kolumnowy R424 Lukas, w którym profilowane końcówki na końcu tłoka oraz w stopie rozpieracza zapewniają stabilne mocowanie na pochyłych i powierzchniach.

Cena 33 909,00 zł

Zbijak do szyb

Automatyczny zbijak do szyb, stosowany w trakcie działań ratowniczych przez strażaków.Dostępny w dwóch kolorach: złotym i srebrnym.

Cena 32,00 zł

Przecinarka Stihl TS 700

Bardzo mocna, wysokowydajna przecinarka do cięcia stali i betonu z systemem filtrów powietrza o długiej żywotności ze wstępnym filtrem cyklonowym.

Cena 7 399,00 zł

Podpora MikoRescueTech PT-1215 ze zwijaczem

Unikatowa teleskopowa Podpora ratownicza MikoRescueTech PT-1200 z wymienną głowicą, zintegrowanym pasem napinającym i zwijaczem. Aż sześć punktów zaczepowych.

Cena 2 971,00 zł

Pilarka spalinowa Stihl MS 500i

Mocna Pilarka spalinowa Stihl MS 500i ze sterowanym elektronicznie wtryskiem paliwa Injection. Przyśpieszenie łańcucha od 0 do 100 km/h w ćwierć sekundy.

Cena 7 399,00 zł

Rozpieracz kolumnowy R 422 Lukas

Rozpieracz kolumnowy R422 Lukas to niezastąpiony element zestawu ratownictwa technicznego wykorzystywany w wypadkach drogowych.

Cena 32 134,00 zł

Przecinarka Stihl TS 420

Lekka i poręczna przecinarka o mocy 4,4 KM, wyposażona w tarczę tnącą o średnicy 350 mm do cięcia stali i betonu. Prowadzenie ręczne lub na wózku prowadzącym FW 20.

Cena 5 699,00 zł

Pilarka spalinowa Stihl MS 661 C-M

Prezentujemy Pilarki spalinowe Stihl MS 661 C-M przeznaczone do ciężkich prac w leśnictwie w tym do pozyskiwania twardego drewna. Oszczędny, mocny silnik 2-MIX.

Cena 7 699,00 zł

Pilarka do betonu Stihl GS 461

Pilarka do betonu Stihl GS 461 wyposażona w diamentową piłę łańcuchową oraz zintegrowane przyłącze wody. Super mocna - do cięcia betonu, kamienia, żeliwnych rur

Cena 11 399,00 zł

Specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego

Ratownictwo techniczne obejmuje przede wszystkim podejmowanie wszelkich działań mających na celu dotarcie do zagrożonych lub poszkodowanych osób i zwierząt, a także likwidację lub zmniejszenie zaistniałych zagrożeń dla życia, zdrowia, mienia oraz środowiska. Zazwyczaj dotyczy ono wydarzeń na drodze, np. skutków wypadków samochodowych oraz katastrof budowlanych. Skuteczne przeprowadzenie akcji to nie tylko pomoc dla osób zagrożonych i poszkodowanych, ale również dbanie o prawidłowe zabezpieczenie działań ratowniczych, przy czym szczególnie istotna jest asekuracja ratowników uczestniczących w wydarzeniu. Kompletne wyposażenie jest niezbędne, aby jednostki ratownicze mogły być właściwie przygotowane do różnego rodzaju zdarzeń, a wszelkie akcje podejmowane przez służby ratownicze były jak najbardziej efektywne oraz skuteczne.

Sprzęt do ratownictwa technicznego w sklepie Strefa998

Strefa 998 oferuje specjalistyczne narzędzia, akcesoria oraz zestawy dla jednostek ratowniczych. Posiadamy w ofercie wszystkie podstawowe elementy wyposażenia ratownictwa technicznego, które zostały określone w wytycznych. Dostępne w naszym asortymencie produkty to wyłącznie specjalistyczny sprzęt, który gwarantuje niezawodność i pozwala zwiększyć bezpieczeństwo podczas przeprowadzanych działań ratowniczych. Oferujemy szeroki zakres akcesoriów oraz sprzętu od najlepszych, renomowanych producentów.
Poznaj profesjonalną ofertę pożarniczego sklepu Strefa 998 i zadbaj o właściwie wyposażenie jednostki ratowniczej! Na podstawie Zasad organizacji ratownictwa technicznego w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, przygotowaliśmy propozycje zestawień sprzętu spełniające wymagania w zakresie podstawowych czynności ratowniczych. Zestawienie i minimalny normatyw wyposażenia w sprzęt i środki techniczne do ratownictwa technicznego w zakresie podstawowych czynności ratowniczych.

■ rozpieracz z akcesoriami,
■ hydrauliczne nożyce do cięcia,
■ cylindry rozpierające o różnych długościach,
■ zestaw końcówek wymiennych do cylindrów rozpierających,
■ agregat zasilający do narzędzi hydraulicznych,
■ zestaw węży hydraulicznych o długości min. 5m,
■ wysokociśnieniowe poduszki pneumatyczne,
■ butla na sprężone powietrze do poduszek pneumatycznych,
■ podpory mechaniczne wysuwane, Wspornik kątowy, płaski lub krzyżowy,
■ zestaw do stabilizacji,
■ zestaw z piłą szablastą o napędzie elektrycznym,
■ zbijak do szyb hartowanych,
■ nóż do pasów bezpieczeństwa,
■ para rękawic dielektrycznych,
■ osłona AIRBAG,
■ osłona osoby poszkodowanej.

Agregat zasilający do hydraulicznych narzędzi ratowniczych

Agregaty hydrauliczne to urządzania przenośne i potrzebne w gospodarstwach domowych czy warsztatach samochodowych, a przede wszystkim w każdej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej czy Państwowej Straży Pożarnej. Budowa i działanie zasilaczy hydraulicznych są niezwykle proste, co pozwala na bezproblemowe i łatwe użytkowanie. Są one zbudowane z silnika elektrycznego, który napędza kolejny składnik - pompę hydrauliczną oraz zbiornik olejowy. Agregaty to produkty kompletne, wystarczy zalać zbiornik olejem oraz podłączyć do zasilania. Zasilacze hydrauliczne umożliwiają sterowanie siłownikami hydraulicznymi jednostronnego działania (przyczepy, wywrotki, hydropaki, windy samochodowe) lub siłownikami hydraulicznymi dwustronnego działania (pługi śnieżne, spycharki, prasy). Agregat to doskonały sprzęt wykorzystywany podczas każdej akcji ratowniczej. Idealny na wyposażenie ratowniczego zestawu średniego. Agregat prądotwórczy cechuje przede wszystkim mobilność, a także wysoka wydajność przy jeszcze szybszej pracy.

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?