Kategorie

Specjalizacja rat. techniczne

na stronę
Pokazuje 1 - 39 z 42 elementów

Specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego

Ratownictwo techniczne obejmuje przede wszystkim podejmowanie wszelkich działań mających na celu dotarcie do zagrożonych lub poszkodowanych osób i zwierząt, a także likwidację lub zmniejszenie zaistniałych zagrożeń dla życia, zdrowia, mienia oraz środowiska. Zazwyczaj dotyczy ono wydarzeń na drodze, np. skutków wypadków samochodowych oraz katastrof budowlanych. Skuteczne przeprowadzenie akcji to nie tylko pomoc dla osób zagrożonych i poszkodowanych, ale również dbanie o prawidłowe zabezpieczenie działań ratowniczych, przy czym szczególnie istotna jest asekuracja ratowników uczestniczących w wydarzeniu. 

Minimalny normatyw wyposażenia jednostek KSP oraz KSRG w sprzęt i środki techniczne do ratownictwa technicznego składa się z kompletu niezbędnych akcesoriów, wśród których znajdują się między innymi: 

 • poduszki wysokociśnieniowe

 • rozpieracz ramieniowy z akcesoriami

 • nożyce hydrauliczne do cięcia

 • cylindry rozpierające z kompletem wymiennych końcówek

 • pilarka łańcuchowa

 • piła tarczowa do stali i betonu

 • zbijak do szyb hartowanych

Kompletne wyposażenie jest niezbędne, aby jednostki ratownicze mogły być właściwie przygotowane do różnego rodzaju zdarzeń, a wszelkie akcje podejmowane przez służby ratownicze były jak najbardziej efektywne oraz skuteczne. 

Akcesoria do ratownictwa technicznego w sklepie Strefa 998

Pożarniczy sklep Strefa 998 oferuje specjalistyczne narzędzia, akcesoria oraz zestawy dla jednostek ratowniczych. Dostępne są u nas wszystkie podstawowe elementy wyposażenia ratownictwa technicznego, które zostały określone w wytycznych. Dostępne w naszym asortymencie produkty to wyłącznie specjalistyczny sprzęt, który gwarantuje niezawodność i pozwala zwiększyć bezpieczeństwo podczas przeprowadzanych działań ratowniczych. Oferujemy szeroki zakres akcesoriów oraz sprzętu od najlepszych, renomowanych producentów. Poznaj profesjonalną ofertę pożarniczego sklepu Strefa 998 i zadbaj o właściwie wyposażenie jednostki ratowniczej!

Na podstawie Zasad organizacji ratownictwo wodnego w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, przygotowaliśmy propozycje zestawień sprzętu spełniające wymagania w zakresie podstawowych czynności ratowniczych. 

Zestawienie i minimalny normatyw wyposażenia w sprzęt i środki techniczne do ratownictwa technicznego w zakresie podstawowych czynności ratowniczych.

 • Rozpieracz ramieniowy z akcesoriami (2 zamki łańcuchowe, 2 łańcuchy z hakami) szt. 1
 • Hydrauliczne nożyce do cięcia kpl. 1
 • Cylindry rozpierające z zestawem końcówek wymiennych (krzyżowe, klinowa, stożkowa) o różnych długościach kpl. 2 (o różnej długości)
 • Agregat zasilający do narzędzi hydraulicznych o modelu pracy min. ATO szt. 1
 • Zestaw węży hydraulicznych o długości min. 5 m kpl. 2

Wysokociśnieniowe poduszki pneumatyczne do podnoszenia o nośności od 50 kN do 300 kN szt. 2 (Z)** (o różnej nośności)
Osprzęt do zasilania z butli sprężonego powietrza wysokociśnieniowych poduszek pneumatycznych kpl. 1 (Z)**
Butla na sprężone powietrze do poduszek pneumatycznych o pojemności min. 6 l szt. 1 (Z)**
Pilarka łańcuchowa do drewna o napędzie spalinowym szt. 1
Piła tarczowa do stali i betonu o napędzie spalinowym kpl. 1
Zbijak do szyb hartowanych szt. 1
Nóż do pasów bezpieczeństwa szt. 2
Zestaw szekli i pęt linowych do wyciągarki* kpl. 1