WIOSENNE PROMOCJE  SPRAWDŹ

Nóż do pasów

Aktywne filtry

Nóż ratowniczy COLUMBIA

Nóż z wytrzymałym ostrzem, zbijakiem do szyb i przecinakiem do pasów. Idealny w każdej sytuacji. Powinien znajdować się w wyposażeniu osobistym każdego strażaka.

Cena 42,00 zł

Nóż Magnum Fire

Zaprojektowany specjalnie dla służb ratowniczych, z możliwością przytroczenia do ekwipunku dzięki sprężystemu klipsowi.

Cena 160,00 zł

Przecinak do pasów bezpieczeństwa

Większość kierowców deklaruje, że zapina pasy bezpieczeństwa, jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że pas, który uratuje życie może je tak samo szybko zabrać, jeśli nie będziesz mógł się z niego uwolnić. Przykładem może być dachowanie pojazdu lub takie uderzenie, gdzie fotele zejdą się ze sobą na środku miażdżąc punkty mocowania lub utrudniając do nich dostęp. Zakładając najgorsze, że pojazd zaczyna się palić liczą się sekundy. Wydostanie się z palącego samochodu staje się priorytetem, a my zaczynamy panikować. Narzędziem, które może ocalić kierowcę jest nóż ratowniczy do cięcia pasów. Niestety tak niewielu kierowców zdaje sobie sprawę z jego istnienia, a już mało kto posiada go wewnątrz samochodu.

Nóż do cięcia pasów

Nóż do cięcia pasów to kluczowy element, który pozwala uwolnić się z fotela po zadziałaniu napinacza pasów. Dzięki niemu można szybko przeciąć pasy i uciec z samochodu. Pasy najczęściej są wykonane z grubego, plecionego materiału z włókien polimerowych, a rozcięcie ich nie jest proste. Przecięcie grubego materiału może jednak przebiegać szybko i sprawnie, jeśli mamy pod ręką odpowiedni nóż i wiemy, jak rozciąć pas. W naszej ofercie prezentujemy profesjonalne noże ratownicze za pomocą, których można uratować osobę uwięzioną w pojeździe.

Nóż do pasów jako dodatkowe wyposażenie

Nóż do pasów to niezwykle lekki produkt, który zapewnia szybkie działanie przy jednoczesnym skutecznym działaniu. Nóż to idealny sprzęt do agresywnego cięcia oraz do przecinania materiałów tekstylnych, twardych tworzyw sztucznych oraz włóknistych jak: liny, sznury, taśmy, pasy, żyłki czy sieci. Nóż to podstawowy element wyposażenia służb ratowniczych (straży pożarnej, ratownictwa medycznego, drogowego) z powodzeniem może być używany przez osoby ceniące bezpieczeństwo m.in. kierowców. Nóż świetnie znajdzie swoje zastosowanie w szybkim i bezpiecznym przecięciu pasów bezpieczeństwa oraz rozcinania odzieży podczas udzielenia pierwszej pomocy.

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?