Do końca realizacji i rozliczenia dotacji 5000zł dla OSP COVID ZOSTAŁO: Sprawdź jak zrealizować dotację:  kliknij

Filtrowanie

Kategorie

Armatura wodna

Podkategorie

Pokazuje 1 - 19 z 19 elementów

Armatura wodna dla straży

W ratownictwie pożarniczym zastosowanie znajduje całą gama specjalistycznych urządzeń, których zadaniem jest przekazywanie dużej ilości wody w krótkim czasie. Wysoka wydajność tego typu urządzeń nie byłaby możliwa bez sprawnie działających węży tłocznych lub ssawnych. Szczelne i solidne łączenia warunkują niezawodną pracę sprzętu strażackiego. W tej kategorii przedstawiamy duży wybór armatury wodnej dla straży. Oferujemy doskonałej jakości łączniki tłoczne, nasady oraz pokrywy nasad, przeznaczone do różnego rodzaju sprzętu pożarniczego.

Solidna armatura wodna dla PSP i OSP

Doskonałej jakości armatura wodna, którą możesz znaleźć w sklepie Strefa998, znajduje zastosowanie w szybkich łączeniach elementów węży tłocznych, jak również w takich urządzeniach jak hydranty, prądownice oraz pompy. Dostępne w różnych średnicach, idealnie dopasują się do konkretnego sprzętu pożarniczego i zapewnią najwyższy poziom szczelności, tym samym warunkując wysoką wydajność urządzenia. Elementy armatury wodnej posiadają dodatkowo uszczelki, które skutecznie zapobiegają przeciekom.

Wysokiej jakości armatura wodna dla straży

Sprawny i wydajny sprzęt pożarniczy należy do głównych czynników, od których uzależnione jest powodzenie każdej akcji ratowniczej. Dbając o stabilne i szczelne łączenie elementów sprzętu gaśniczego, zapewniamy mu większą efektywność. W sklepie internetowym Strefa998 przygotowaliśmy kompleksową ofertę armatury wodnej, w której znajdziesz wysokiej jakości łączniki, nasady oraz pokrywy do nasad o różnych średnicach, przeznaczone do szerokiej gamy urządzeń wykorzystywanych podczas akcji gaśniczych. Rozbudowana oferta naszego sklepu skierowana jest do przedstawicieli jednostek Państwowej, jak również Ochotniczej Straży Pożarnej. Zachęcamy do zapoznania się z naszym profesjonalnym asortymentem!

Łączniki

Łączniki – przeznaczone są do połączeń armatury wodnej i pianowej wyposażonej odpowiednio w nasady lub łączniki o tych samych wymiarach. Stanowią zakończenie odcinków węży tłocznych i ssawnych, służą do połączenia ich między sobą oraz z nasadami (np. hydrantu, zbieracza, pomp, zasysacza, rozdzielacza) lub z innymi urządzeniami gaśniczymi stosowanymi przy akcjach gaśniczych. W łącznikach zastosowano połączenia kłowe typu Storz w systemie szybkozłącznym.

Nasady

Nasady służą do nakręcenia na króciec kolektora ssawnego lub tłocznego (posiadają gwint) np. pomp, króciec wlotowy i wylotowe rozdzielacza i innego sprzętu łączonego z wężami tłocznymi, ssawnymi i sprzętu między sobą w celu połączenia.

Pokrywy

Pokrywy nasad są używane podczas sprawdzania węży tłocznych na ciśnienie robocze przed wprowadzeniem ich do eksploatacji. Służą do szczelnego zamykania nasad lub łączników, co zapewnia im ochronę przed uszkodzeniami, zabrudzeniami np. ochrona nasad tłocznych i ssawnych samochodów gaśniczych podczas jazdy. Przełączniki służą do łączenia ze sobą łączników węży tłocznych lub łączników węży z nasadami.