Filtry

Cena

Cena

  • 53,00 zł - 1 038,00 zł

CTIF

Aktywne filtry

Zestaw sportowy ROTa

Zestaw sportowy ROTa w kolorze pomarańczowym/biało-czerwonym, składający się z dwóch węży sportowych z łącznikami ROT, prądownicy i łącznika ROT do rozdzielacza

Cena 1 038,00 zł

Zestaw oznaczeń na zawody pożarnicze

Prezentujemy zestawy Oznaczeń na zawody składające się z ośmiu kompletów. Odznaczenia spełniają wymagania regulaminów organizowania zawodów strażackich.

Cena 121,77 zł

Noszak do węży

Noszak do węży wykonany z polipropylenu to niezbędne akcesorium do przeprowadzenia rozgrywek Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.  Solidny uchwyt ze stali.

Cena 53,00 zł

Komplet noszaków do bojówki MDP

Prezentujemy składający się z 4 sztuk Komplet noszaków do bojówki (rozwinięcia bojowego) na zawodach MDP. Noszaki w różnych kolorach, zgodne z regulaminem CTIF.

Cena 198,00 zł

Wąż i prądownica MDP do hydronetki

Wąż w zestawie z prądownicą  przeznaczony został do hydronetki wykorzystywanej przez Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. 

Cena 208,00 zł

Tor na zawody sportowo-pożarnicze zgodne z regulaminem CTIF

Tor CTIF to doskonały sprzęt pozwalający rozwinąć swoje umiejętności strażackie. Posiadanie toru CTIF w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych pozwala na dobre przygotowanie druhów do działań bojowych. Ćwiczenie na torze CTIF umożliwi również sprawdzenie sprawności fizycznej młodych miłośników straży pożarnej podczas różnych zorganizowanych wydarzeń. Tor CTIF pomoże młodzieży w treningach przed zawodami MDP, a także pogłębi wiedzę z zakresu szeroko rozumianej edukacji ppoż. Tor przeszkód CTIF zawiera min. : numery startowe, noszak do węży, łącznik startowy, rów wodny, płotek drewniany, ściana, tunel, kładka, węże strażackie F-52/F-75. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi akcesoriami dostępnymi w naszym Sklepie.

 Regulamin CTIF do zawodów sportowo-pożarniczych

CTIF, pełna nazwa to międzynarodowy komitet techniczny prewencji i zwalczania pożarów, to stowarzyszenie z tradycjami sięgającymi roku 1900, skupiające służby pożarnicze i ratownicze z wielu krajów. Jego działalność jest niezwykle ważna na arenie międzynarodowej, gdzie organizuje międzynarodowe zawody sportowo-pożarnicze wg regulaminu CTIF. W Polsce CTIF jest również znany z młodzieżowych drużyn pożarniczych, nazywanych skrótem MDP CTIF, które uczestniczą w ogólnopolskich zawodach.

W 2022 roku, podczas kongresu CTIF, odbyły się eliminacje do tradycyjnych zawodów międzynarodowych. Regulamin zawodów, który jest dostosowany do standardów międzynarodowego komitetu techniczny prewencji i zwalczania pożarów, podkreśla wagę podnoszenia kwalifikacji uczestników. Drużyny pożarnicze mają szansę nie tylko na zdobycie medali i odznak, ale również na nawiązanie międzynarodowej współpracy oraz wymianę doświadczeń.

Jednym z ważniejszych momentów zawodów międzynarodowych jest moment, gdy zapalany jest znicz olimpijski, symbolizujący olimpiadę pożarniczą. Zawodnicy mają okazję rywalizować w różnych konkurencjach, takich jak tor przeszkód czy sztafeta pożarnicza, a sędziowie zawodów dbają o przestrzeganie zasad.

Zawody strażackie są nie tylko okazją do rywalizacji, ale też do budowania wspólnoty strażaków z różnych krajów. Wszystkie drużyny, zarówno te z ochotniczych straży pożarnych, jak i PSP, mogą wziąć udział w zawodach i sprawdzić swoje umiejętności w międzynarodowej rywalizacji.

Oznaczenia CTIF

Oznaczenia CTIF to sprzęt i akcesoria niezbędne do zorganizowania zawodów sportowo-pożarniczych. Symbolika i kolor oznaczenia nie są dowolne – wszystko unormowane zostało w Regulaminie zawodów.  Akcesoria dostępne w naszym Sklepie to między innymi zestaw oznaczeń na zawody. Jest to zestaw w skład, którego wchodzi 8 elementów. Każdy element składa się z dwóch znaczeń łączonych ze sobą sznureczkami. Oznaczenia CTIF w akcesoriach dostępnych w ofercie naszego Sklepu są zgodne z normami i wymaganiami CTIF.

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?