• PACZKOMAT
Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej - Baretki

Baretka Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej

13,00 zł brutto
10,57 zł netto
Kolor Baretki:

Baretka Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej

Odznaka „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” została ustanowiona rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 października 1997 roku jako odznaczenie za ratowanie życia i ochronę mienia. Znowelizowane przepisy dotyczące jej nadawania zostały określone w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 13 listopada 2008 w sprawie nadawania odznaki „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

Odznaka w każdym stopniu może być nadana tylko jeden raz. Odznaka zgodnie z rozporządzeniem może być nadana w szczególności za wykazanie wyjątkowej ofiarności i odwagi w bezpośrednich działaniach ratowniczych w czasie pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia oraz długoletnią ofiarną służbę lub działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

Przyznawanie odznaki Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej

Odznakę nadaje minister właściwy do spraw wewnętrznych, na wniosek Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Osoba wyróżniona otrzymuje Odznakę i legitymację potwierdzającą jego nadanie. Przy nadawaniu odznaki zachowuje się kolejność w stopniach. Rozporządzenie określa okres pomiędzy przyznaniem wyższych stopni odznaki. Wyjątek stanowi nadanie odznaki osobom, które wykazały ofiarność i odwagę w bezpośrednich działaniach ratowniczo-gaśniczych w czasie pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia. 

Specyfikacja produktu:

 • - wysokość 8mm 
 • - podkład czarny usztywniany filc wystający po 2mm z każdej strony;

0 / 5
(0 ocen)
Kupiłeś/aś ten produkt?

Podziel się swoją opinią z innymi

Napisz opinię
Opinie o produkcie
 • Wysyłka kurierem GLS

  Wysyłka kurierem GLS

  Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl

  Koszt wysyłki: Za darmo!

 • Paczkomaty InPost

  Paczkomaty InPost

  48h - 72h

  Koszt wysyłki: Za darmo!

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?