Rękawice Pożarnicze Seiz Fire-Fighter

Czy ktoś przypadkiem nie szuka rękawic gaśniczych ? Jeśli są tu takie osoby, to zapraszamy do przeczytania tej recenzji. Czas na rękawice pożarnicze Seiz Fire Fighter Premium Basic. Zapraszamy do zapoznania się z opinią produktu spod szyldu Firmy Seiz. 

W jaki sposób stworzono rękawice Seiz Fire Fighter Premium Basic?

   Rękawice te zostały stworzone w klasycznym układzie z szerokim mankietem. Grzbiet rękawicy możemy rozbić na kilka elementów. Pierwszym z nich jest materiał, z którego wykonano grzbiet rękawic. Mowa tu o znanym materiale jakim jest Nomex oraz własnym wyrobie o nazwie Seiz Heat Absorber. Wszystko zostało tak uszyte aby jak największa powierzchnia dłoni była odpowiednio osłonięta. Warto też wspomnieć, że od zewnątrz zastosowano również specjalnie uformowane wzmocnienia kostek i zgięć palców. Zostały one stworzone tak, aby w relatywnie naturalny sposób odwzorowywać typowe zginanie i ruchy dłoni. Fajny krok i ukłon w stronę producenta za polepszenie komfortu pracy. 

Czy rękawice Seiz Fire Fighter Premium Basic są wygodne ?

   Tak jak na wstępie wspomniałem, rękawice te posiadają szeroki mankiet, który idealnie wpasowuje się w nałożenie go na część rękawa ubrania specjalnego. Rękawice te posiadają także dwa rodzaje ściągaczy. Pierwszy z nich jest klasycznie wszyty na początku mankietu. Jest on elastyczny i dobrze przylega do naszego nadgarstka. Natomiast jeśli chodzi o drugi typ, to są to dwa ściągacze już na samym mankiecie. Wykonano je z tkaniny nomex. Wracając do ściągaczy, to są to klasyczne paski na rzep, które znacząco ograniczają prześwit pomiędzy naszą skórą, a czynnikami zewnętrznymi. Seiz nie zapomniał również dodać elementu odblaskowego, który znajduje się na mankiecie. Zwiększa to znacząco widoczność gdyż same rękawice są w całości wykonane z materiałów o ciemnej barwie. 

Jak pracuje się w rękawicach Seiz Fire Fighter Basic Premium ?

   Przejdźmy teraz do omówienia wewnętrznej, chwytnej części rękawic. Została ona pokryta tak jak wcześniej materiałem typu nomex. Dodatkowo aby zwiększyć przyczepność i antypoślizgowość, producent zdecydował o zastosowaniu Seiz Silicon Carbon Coating. Znacząco poprawia on wyżej wymienione parametry. Rękawice Seiz Fire-Fighter Premium zostały dość bogato wyposażone jeśli mowa o wyścieleniu wnętrza. Wewnątrz zastosowano kilka połączeń materiałów, między innymi Seiz Senso Touch. Daje nam on świetne, mocne oraz trwałe połączenie materiałów takich jak kevlar, membrana oraz materiał warstwy zewnętrznej. Membrana, którą zastosowano w rękawicach Seiz Fire-Fighter jest oddychająca, paroprzepuszczalna, a także w pełni wodoodporna. 

Bezpieczeństwo w rękawicach Seiz Fire Fighter Premium Basic.

   Skoro po krótce omówiliśmy już sobie budowę rękawic, to czas na wyjaśnienie w jaki sposób zadbają one o nasze bezpieczeństwo oraz komfort pracy. Rękawice te są naprawdę bardzo „grube” i solidne. Czuć, że zostały stworzone do ciężkiej pracy podczas pożarów. Wszystko to dzięki systemowi Seiz Heat Absorber, który odpowiada za ochronę przed wysokimi temperaturami i promieniowaniem cieplnym. Chroni również przed przecięciami oraz przebiciami czy otarciami. Jest to w moim uznaniu bardzo fajne i praktyczne gdyż nigdy nie wiadomo co może nas czekać podczas działań. Zgliszcza potrafią ukrywać w sobie niebezpieczne elementy takie jak chociażby gwoździe. 

Jak rękawice Seiz Fire Fighter Premium Basic radzą sobie podczas działań?

   Od samego początku mojej przygody z tymi rękawicami, miałem problem z ich zakładaniem. Jeszcze bardziej komplikowałem sobie zadanie gdy próbowałem je założyć na rękawice nitrylowe. Ręka strasznie ciasno wchodziła do środka, a materiał który wyściela wnętrze tylko utrudniał operację zakładania. Generalnie przy odrobinie wprawy idzie to zrobić, mimo wszystko trzeba się trochę namęczyć. Wada dla jednych może być zaletą dla drugich, ponieważ dzięki trudnemu zakładaniu, rękawice bardzo pewnie trzymają się na dłoniach. Rękawice Seiz Fire Fighter Premium Basic mają w moim odczuciu dość słabe czucie. Wszystko to za sprawą bardzo grubej wyściółki wewnątrz. Palce mają duży problem z doleganiem do końca paliczków rękawic przez co chwyt jest nie do końca pewny. Nie mówię też, że są to złe rękawice ponieważ po dobrym założeniu oczywiście da się w nich pracować, operować narzędziami czy prądownicą. Nie jest to dla mnie w 100% komfortowa praca. Warto przypomnieć, że dużo jak zawsze zrobi odpowiedni dobór rozmiaru. W ten sposób w maksymalny sposób dopasujemy rękawice do naszych dłoni. Warte zaznaczenia jest też to, że rękawice te są naprawdę wytrzymałe. Blacha czy ostre krawędzie nie robią na nich wrażenia. Dokładnie tak samo sprawa ma się przy kontakcie z gorącymi materiałami czy promieniowaniem cieplnym. Wszystko dobrze ze sobą współgra aby zapewnić nam maksymalny stopień ochrony. 

Czy rękawice Seiz Fire Fighter Premium Basic są podatne na zabrudzenia?

   Rękawice te strasznie lubią brud i wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Na szczęście dobrze poddają się procesowi mycia czy prania więc moim zdaniem problem znika. Ze swojej roli dobrze wywiązuje się szeroki mankiet, a także ściągacz na wysokości nadgarstka. Nie pozwala on aby coś nieporządanego dostało się do wnętrza powodując dyskomfort lub poważne problemy. Dociągnięcie dwóch ściągaczy w postaci pasków znacząco ogranicza nam prześwit i dobrze chroni nasze dłonie.

Czy warto kupić rękawice Seiz Fire Fighter Premium?

   Gdybym ponownie stanął przed wyborem zakupu rękawic i do dyspozycji miałbym model Seiz Fire Fighter Premium Basic to poważnie bym się zastanowił. Ciężko mi jednoznacznie ocenić ten produkt. Mam z nim mały problem. Z jednej strony są to fajne, proste rękawice, zapewniające spore bezpieczeństwo. Z drugiej jednak mają swoje wady, o których wspomniałem już wyżej. Uważam, że jest to produkt, który po prostu musi znaleźć swojego właściwego odbiorcę, a ten napewno je doceni.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Nowy komentarz
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć