WIOSENNE PROMOCJE  SPRAWDŹ

Lista produktów marki Bogdan Gil

Aktywne filtry

Wąż hydrantowy HV 52-15ŁA - Bogdan Gil

Wąż HV-52-15-ŁA to wykonany zgodnie z obowiązującymi normami wąż pożarniczy polskiej produkcji o długości 15 m. Posiada świadectwo dopuszczenia.

Cena 165,00 zł

Wąż hydrantowy HV 52-20ŁA - Bogdan Gil

Wąż HV-52-20-ŁA to wykonany  zgodnie z obowiązującymi normami wąż pożarniczy o długości 20 m. Posiada świadectwo dopuszczenia.

Cena 189,00 zł

Wąż strażacki WV 75-20ŁA - Bogdan Gil

Wąż WV-75-20-ŁA to wykonany  zgodnie z obowiązującymi normami wąż pożarniczy polskiej produkcji. Posiada świadectwo dopuszczenia.

Cena 299,00 zł

Wąż tłoczny W/110/20/ŁA BOGDAN GIL

Wąż W-110-20-ŁA to wykonany zgodnie z obowiązującymi normami wąż pożarniczy polskiej produkcji przeznaczony do autopomp i motopomp.

Cena 614,00 zł

Mamy szeroki wybór produktów marki Bogdan Gil. W naszej ofercie znajdują się tłoczne węże strażackie, przeznaczone zarówno do motopomp jak i do hydrantów.

Oferujemy szeroki wybór profesjonalnych produktów marki Bogdan Gil. W naszej ofercie znajdują się tłoczne węże strażackie, przeznaczone zarówno do motopomp jak i do hydrantów. 
Producent węży Bogdan Gil jest jedną z wiodących marek na polskim rynku węży strażackich do motopomp i autopomp, posiadających Świadectwo dopuszczenia CNBOP. Sprzęt tej firmy, to gwarancja dobrego wykonania i jakości. Oferujemy również kolorowe węże tłoczne do motopomp, zarówno o średnicach W52 jak i W75. Wąż do motopompy COLOR - Bogdan Gil cechuje się indywidualnym wyglądem i lepszą widocznością w trudnych warunkach.

Węże producenta BOGDAN GIL

Wąż tłoczny strażacki to specjalny rodzaj węża, który służy do transportowania wody lub innych cieczy do pożaru lub innych sytuacji ratunkowych. Praca straży pożarnej jest ciężka i wymagająca, dlatego potrzeba wyposażenia najwyższej jakości. Oferowane węże polskiego producenta spełniają wszystkie wymagania.
Ważne cechy węża tłocznego strażackiego to jego elastyczność, odporność na ciśnienie oraz mogące występować w różnych długościach - między 20 a 60 metrów. Wąż tłoczny jest zwykle znakowany kolorowym paskiem, który pomaga w łatwym rozróżnieniu go od innych rodzajów węży. Węża tłocznego używa się  podczas akcji gaśniczej w połączeniu z innymi przyrządami i narzędziami strażackimi, by przepompować wodę z najbliższego zbiornika lub cieku wodnego do miejsca, gdzie jest potrzebna, a dzięki łącznikom szybko i sprawnie połączyć go z różnymi punktami wodnymi.

Laminarny przepływ wody w wężach strażackich do motopomp

Laminarny przepływ wody w wężach strażackich charakteryzuje się równoległym i uporządkowanym przemieszczaniem się poszczególnych warstw płynu. Jest to proces, w którym nie dochodzi do przypadkowego mieszania się warstw. Taki przepływ jest płynny i spokojny. W wężach strażackich, laminarny przepływ wody występuje przede wszystkim przy niższym ciśnieniu. Jednakże, w miarę wzrostu ciśnienia, przepływ wody w wężu staje się turbulentny - charakteryzuje się chaotycznym przemieszczaniem wody z wirami. Laminarny przepływ jest szczególnie korzystny w wielu zastosowaniach, w tym w wężach strażackich. Dzięki niemu woda przepływa płynnie, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia węża lub zahaczenia o przeszkody. Jest to także efektywne rozwiązanie pod kątem przepływu wody, umożliwiając skuteczne dostarczanie wody do gaszenia pożaru. Mimo to, w sytuacjach wymagających szybkiego gaszenia pożaru, laminarny przepływ może okazać się niewystarczający. W takim przypadku konieczne jest zwiększenie ciśnienia wody, co prowadzi do turbulentnego przepływu

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?