• PACZKOMAT
Wtyczka awaryjna
Wtyczka awaryjna
Wtyczka awaryjna do samochodów elektrycznych
EMERGENCY PLUG

Wtyczka awaryjna do samochodów elektrycznych EMERGENCY PLUG

4 740,00 zł brutto
3 853,66 zł netto

Wtyczka do elektryka

Wtyczka Emergency Plug służy do zablokowania pojazdu elektrycznego podczas akcji ratowniczo-gaśniczej. Wtyczka symuluje proces ładowania pojazdu, podczas którego elektronika pojazdu blokuje hamulce i odłącza napęd. Wtyczka Emergency Plug ma to na celu uniemożliwienie przypadkowego ruszenia pojazdu przez poszkodowanego znajdującego się w środku lub przez operujące służby ratunkowe.

Jak działa wtyczka awaryjna?

Wtyczkę awaryjną podłącza się po prostu do gniazda ładowania samochodu i symuluje proces ładowania. W tym momencie wszystkie samochody elektryczne przełączają bieg na „P” i włączają elektryczny hamulec postojowy. Samochód od razu jest na swoim miejscu, a ratownicy mogą bezpiecznie pracować! Wtyczka awaryjna pokazuje stan za pomocą diod LED, dzięki czemu możesz natychmiast zobaczyć, czy pojazd został wyłączony.

Jak to działa w praktyce?

- Naciśnij klawisz, aby rozpocząć auto test - Zielone miganie oznacza gotowość - Włóż wtyczkę - dioda świeci na niebiesko, samochód jest zabezpieczony! Po włączeniu wtyczki Emergency-Plug można bezpiecznie pracować przy samochodzie elektrycznym. W pojazdach elektrycznych lub hybrydowych nie słychać pracy silnika. Ratownicy nie są w stanie ocenić, ani nie posiadają wiedzy technicznej, aby sprawdzić, czy wszystkie systemy bezpieczeństwa działają prawidłowo i czy silnik elektryczny pojazdu jest skutecznie wyłączony. Dlatego wtyczka awaryjna: - natychmiast blokuje wszystkie pojazdy elektryczne i zapobiega przypadkowemu uruchomieniu - jest uniwersalna do wszystkich e-samochodów, niezależnie od tego czy są to wtyczki typu 1 czy typu 2 Ponadto: Dioda LED stanu pokazuje aktualny stan i prawidłową funkcję Funkcja autotestu gwarantuje bezpieczne użytkowanie Wtyczka omija blokadę "Anti-Theft", można ją zdjąć w dowolnym momencie Luminescencyjna obudowa zapewniająca dobrą widoczność

Skąd mam wiedzieć, czy samochód jest gotowy do jazdy?

W pojazdach spalinowych bez problemu słychać pracujący silnik i ostrzega przed możliwymi zagrożeniami. Samochody elektryczne i hybrydy są gotowe do jazdy, ale całkowicie bezgłośne. Naciśnięcie pedału przyspieszenia i silniki elektryczne natychmiast dostarczają pełną moc i moment obrotowy bez ostrzeżenia osób znajdujących się w pobliżu. Ze względu na wysokie momenty obrotowe silników elektrycznych, w większości przypadków nie można stworzyć bezpiecznego środowiska nawet przez „zaklinowanie” kół. Ciche niebezpieczeństwo dla każdego, kto zbliża się do pojazdu.

Systemy bezpieczeństwa w samochodach elektrycznych i hybrydach

Samochody zelektryfikowane są oczywiście fabrycznie wyposażone w systemy bezpieczeństwa. W przypadku poważnego wypadku system wysokiego napięcia jest oddzielony mechanizmem bezpieczeństwa. Nie widać z zewnątrz, czy ten mechanizm rzeczywiście się uruchomił. Jest to często wątpliwe, zwłaszcza w przypadku drobnych wypadków. Nawet w sytuacjach, w których nie dochodzi do wypadku, ale zdrowie kierowcy jest nagle pogorszone (wstrząs, hipoglikemia, zawał serca itp.) ryzyko jest ogromne. Ból, skurcze, a nawet ratowanie pacjenta mogą doprowadzić do przypadkowego naciśnięcia pedału przyspieszenia. Pojazd można również dezaktywować ręcznie poprzez „wyciągnięcie kluczyka”, naciśnięcie przycisku „Start/Stop” (w przypadku pojazdów Keyless-Go) lub możliwe jest ręczne awaryjne odłączenie układu wysokiego napięcia. Jednak we wszystkich przypadkach pomocnik musi wejść w strefę bezpośredniego zagrożenia, a nawet do wnętrza pojazdu, aby przeprowadzić pomiar.

Dane techniczne wtyczki awaryjnej Emergency:

Waga: 1500 g
Wymiary: 247 x 186 x 69 mm
Zasilanie: 3x baterie AA
Stopień ochrony: IP-44
Złącze: Typ 1 i Typ 2

0 / 5
(0 ocen)
Kupiłeś/aś ten produkt?

Podziel się swoją opinią z innymi

Napisz opinię
Opinie o produkcie
 • Wysyłka kurierem GLS

  Wysyłka kurierem GLS

  Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl

  Koszt wysyłki: 19,90 zł

 • Paczkomaty InPost

  Paczkomaty InPost

  48h - 72h

  Koszt wysyłki: 13,99 zł

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?