• PACZKOMAT
Pas strażacki - Pasy strażackie i toporki
Pas strażacki - Pasy strażackie i toporki
Pas strażacki z zatrzaśnikiem - Pasy strażackie i toporki

Pas strażacki

132,00 zł brutto
107,32 zł netto
Rozmiar:

Pas strażacki z zatrzaśnikiem

Pas strażacki wraz z zatrzaśnikiem i toporkiem strażackim zasadniczo zalicza się do przedmiotów ekwipunku osobistego. Zadaniem pasa strażackiego jest wspomaganie i zabezpieczanie Strażaka w różnych warunkach pracy np. podczas wykonywania czynności w czasie akcji ratowniczo-gaśniczych na drabinie. Służy także do mocowania wyposażenia osobistego. Pas strażacki to najbardziej podstawowe wyposażenie pozwalające na zabezpieczenie w czasie akcji.

Sposób użytkowania pasa strażackiego z zatrzaśnikiem

Pas strażacki powinien być zapięty ciasno, równocześnie nie powinien wywierać nadmiernego ucisku – jest to ważna informacja, gdyż komfort podczas pracy strażaka oraz bezpieczeństwo jest niezwykle istotne. Po każdorazowym użytkowaniu pasa, należ go należycie sprawdzić w celu wykrycia ewentualnych uszkodzeń są to rozdarcia, nadtopienie taśmy, naderwania, pęknięcia elementów metalowych, przerwanie nici w szwach, uszkodzenie nitów pasa. Każde uszkodzenie pasa eliminuje go z dalszego użytkowania – ze względu na bezpieczeństwo oraz pracę na wysokościach należy sprawdzać jakość pasa.

Konserwacja pasa strażackiego

Pas strażacki można czyścić za pomocą wody i łagodnych detergentów, najlepiej poprzez przecieranie wilgotną ściereczką. Istotną informacją jest sposób suszenia – aby zapobiec uszkodzeniom należy suszyć pas w sposób naturalny (z dala od źródeł ciepła i nadmiernego działania światła słonecznego). Pas strażacki należy przechowywać w miejscu suchym, przewiewnym i nienasłonecznionym. Należy pamiętać, że pas strażacki nie może być stosowany na ubraniu termoizolacyjnym.

Świadectwo dopuszczenia CNBOP

Oferowany pas strażacki to produkt wysokiej jakości, posiadający Świadectwo dopuszczenia CNBOP. Po każdorazowym użyciu wskazanym jest poddanie oględzinom a po wykryciu uszkodzeń wyłączenie z użytkowania. W celu zapewnienia trwałości pas należy poddawać delikatnemu czyszczeniu i suszeniu w sposób naturalny.

Tabela rozmiarów

lp Nazwa Typ Obwód pasa (cm) Długość (mm) Numer katalogowy
1 Pas strażacki Mały 77-93 1120 71003-M
2 Pas strażacki Średni 87-103 1220 71003-S
3 Pas strażacki Duży 97-113 1320 71003-D
3,5 / 5
(6 ocen)
Kupiłeś/aś ten produkt?

Podziel się swoją opinią z innymi

Napisz opinię
Opinie o produkcie
 • Wysyłka kurierem GLS

  Wysyłka kurierem GLS

  Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl

  Koszt wysyłki: Za darmo!

 • Paczkomaty InPost

  Paczkomaty InPost

  48h - 72h

  Koszt wysyłki: Za darmo!

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?