• PACZKOMAT
Przyrząd zjazdowy z aut. blokadą I'D - Przyrządy zajazdowe i asekuracyjne

Przyrząd zjazdowy Petzl I'D S

1 165,00 zł brutto
947,15 zł netto

Przyrząd zjazdowy Petzl z automatyczną blokadą I'D

Przyrząd zajazdowy dla ratowników i osób pracujących na wysokości
Przyrząd zjazdowy Petzl I'D S to model, który jest bardzo intuicyjny i który jest doskonałym narzędziem pracy zarówno dla osób pracujących na wysokościach, jak i ratowników. Przyrząd zjazdowy o prostej konstrukcji, wyposażony w automatyczną blokadę i specjalną krzywkę, która ma zabezpieczać przed nieprawidłowym wpięciem. Przyrząd zjazdowy ma dostosowany profil, dzięki któremu operowanie konstrukcją jest intuicyjne. Całość pozwala na kontrolę tempa zjazdów, co przekłada się na możliwość szybszego pokonywania nawet bardzo długich odcinków.

Przyrząd zjazdowy przeznaczony do pracy na wysokości i trudnego dostępu

Przyrząd zjazdowy posiada funkcję "antypaniczną" jest to automatyczne blokowanie przyrządu wskutek zbyt mocnego nacisku na rączkę. Sprzęt posiada również język zabezpieczający zmniejsza ryzyko wypadku związanego ze złym wpięciem liny. Kształt języka opracowany w taki sposób by polepszyć przesuwanie się liny podczas wychodzenia. Posiada zapadkę blokującą na okładce ruchomej, która chroni przyrząd przed zgubieniem jednocześnie ułatwiając zakładanie liny przy przepinaniu się. Ruchoma krzywka pozwala na łatwe wybieranie luzu. W systemach do wyciągania umożliwia odwrócenie funkcji systemu (wyciąganie/ opuszczanie) lub umożliwia krótkie wychodzenie po linie, przy zastosowaniu pętli nożnej FOOTPRO i dodatkowego przyrządu zaciskowego ASCENSION. Śruba (z tyłu przyrządu) umożliwia zablokowanie okładki ruchomej, by zintegrować I’D do zestawu do ratownictwa. Przyrząd zjazdowy dostosowany do manipulacji przy dużych obciążeniach. Funkcjonuje na linie o średnicy 10 do 11,5 mm.

Przyrząd zjazdowy - wszechstronność użycia

Po zablokowaniu lina może zostać wybrana bez konieczności manipulacji rączką, co w systemach do wyciągania umożliwia odwrócenie funkcji systemu (wyciąganie/ opuszczanie). Dodatkowo przyrząd zjazdowy posiada możliwość zamontowania dodatkowego hamulca (otwartego lub zamkniętego) dla lepszej kontroli opuszczania w zależności od ciężaru i średnicy liny.

Specyfikacja produktu
Certyfikacja: CE EN 341 Klasa A,
CE EN 12841 typ C, NFPA 1983 LG
Indywidualnie testowany
Ciężar: 530 g

0 / 5
(0 ocen)
Kupiłeś/aś ten produkt?

Podziel się swoją opinią z innymi

Napisz opinię
Opinie o produkcie
 • Wysyłka kurierem GLS

  Wysyłka kurierem GLS

  Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl

  Koszt wysyłki: 19,90 zł

 • Paczkomaty InPost

  Paczkomaty InPost

  48h - 72h

  Koszt wysyłki: 13,99 zł

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?