ŚRUBA LODOWA KSP TYTAN -  Sprzęt do rat. lodowego

ŚRUBA LODOWA KSP TYTAN

245,00 zł brutto
199,19 zł netto

Śruba lodowa

Śruba lodowa (długość ok. 20cm) do zakładania punktów asekuracyjnych na lodzie jest dedykowana przede wszystkim do wspinaczki górskiej - jednak znajdzie swoje zastosowanie również w ratownictwie lodowym. Produkt (w tym oczko do przewlekania liny) wykonany został w całości z tytanu, przez co jest bardzo wytrzymały i daje pewny zaczep liny asekuracyjnej. Specjalna konstrukcja pozwala na natychmiastowe wkręcenie śruby w lód za pomocą zaledwie kilku obrotów.

Śruba lodowa do działań ratowniczych

Ratownictwo lodowe nigdy nie jest prowadzone w środowisku bezpiecznym. Niezależnie od umiejętności ratownika i ostrożności w podejmowaniu działań zawsze istnieje prawdopodobieństwo załamania lodu co może wywołać skutek w postaci tonięcia, a dalej wychłodzenia czy hipotermii a nawet odmrożenia części ciała. Dlatego tak istotnym jest wykorzystywanie sprzętu asekuracyjnego dedykowanego do pracy na lodzie.

Śruba lodowa jako gwarant bezpieczeństwa

Śruba lodowa to gwarancja bezpieczeństwa oraz precyzyjnego wycelowania punktów asekuracyjnych. Optymalny kształt ostrzy i śruby idealnie odwzorowuje się i sprawia, że wkręcanie w danym miejscu jest niezwykle sprawne. Uchwyt jest ergonomiczny co wpływa korzystnie na czas osadzenia punktu.

SPECYFIKACJA PRODUKTU

długość całkowita: 180 mm
długość części roboczej: 80 mm
średnica zewnętrzna (bez gwintu): 16 mm
grubość ścianki: 1,5 mm
wysokość gwintu: 1 mm
skok gwintu: 8 mm
ostrze skrawające: 3
materiał: tytan

5 / 5
(1 ocen)
Kupiłeś/aś ten produkt?

Podziel się swoją opinią z innymi

Napisz opinię
Opinie o produkcie
  • Wysyłka kurierem GLS

    Wysyłka kurierem GLS

    Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl

    Koszt wysyłki: 19,90 zł

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć
Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?