KOLCE LODOWE KSP110 -  Sprzęt do rat. lodowego

KOLCE LODOWE KSP110

Kolce lodowe do ratownictwa lodowego

Działania prowadzone w ramach ratownictwa lodowego są szczególnie niebezpieczne i wymagają użycia specjalistycznego sprzętu. Środowisko pracy niesie ryzyko załamania lodu co w konsekwencji może doprowadzić do wychłodzenia i hipotermii a także odmrożenia części ciała. Jeżeli już dojdzie do takiej sytuacji, dzięki kolcom lodowym łatwiejszym będzie ponowne wspięcie się na lód po jego załamaniu i skrócenie czasu pobytu w lodowatej wodzie. Kolce lodowe pomogą też w przemieszczaniu się po lodzie np. na saniach lodowych. Kolce powinny znaleźć się w ekwipunku każdego ratownika oraz nurka czy wędkarza. Kolce lodowe są istotnym elementem bezpieczeństwa dla ratowników, znajdują zastosowanie w nurkowaniu podlodowym, wędkarstwie podlodowym oraz u osób uprawiających różne dyscypliny sportowe na zamarzniętych akwenach. Produkt jednorazowy.

Kolce lodowe asekuracyjne do samoratownictwa z wody z gwizdkiem

Wystarczy chwila, żeby diametralnie odwrócić niebezpieczną sytuację, kiedy pod naszymi nogami załamie się lód. Kolce asekuracyjne to przydatny sprzęt do samodzielnego wydostania się z lodowatej wody. Kolce lodowe są wykonane z metalu, a rączki i osłona z tworzywa odpornego na działanie niskich temperatur. Dzięki sznurkowi można zawiesić kolce lodowe na szyi. Bardzo ważnym elementem jest gwizdek o bardzo donośnym dźwięku dołączony do zestawu kolców lodowych do samoratowania. Ze względu na bardzo niską, ujemną temperaturę udowodnione zostało, że wystarczy kilka minut w lodowatej wodzie a siła naszego głosu diametralnie spada – z pomocą przychodzi gwizdek, który po umieszczeniu na szyi będzie idealnym sprzętem, gdy będziemy w niebezpieczeństwie. Kolce lodowe z gwizdkiem są obowiązkowym wyposażeniem każdego, kto wybiera się na lód.

SPECYFIKACJA PRODUKTU

uchwyty: PVC (tworzywo sztuczne)
szpile: stal nierdzewna
sznurek: poliamid
gwizdek: plastikowy
ergonomiczne uchwyty
mocowanie na szyi za pomocą sznurka

0 / 5
(0 ocen)
Kupiłeś/aś ten produkt?

Podziel się swoją opinią z innymi

Napisz opinię
Opinie o produkcie
  • Wysyłka kurierem GLS

    Wysyłka kurierem GLS

    Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl

    Koszt wysyłki: 19,90 zł

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć
Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?