WIOSENNE PROMOCJE  SPRAWDŹ

Lista produktów marki YDS

Obecnie brak produktów od tego producenta

Buty od YDS

Firma YDS, tureckie przedsiębiorstwo obuwnicze, przejęło Goliath Footwear Ltd, renomowanego producenta wysokiej jakości obuwia ochronnego z Wielkiej Brytanii. Z bogatą historią sięgającą 1880 roku, Goliath Footwear zdobył uznanie jako zaufana marka w branży. Pod nowym zarządem YDS, marka Goliath przeszła odświeżenie i teraz oferuje nowoczesne i dynamiczne rozwiązania obuwia ochronnego na rynkach krajowych i międzynarodowych.

Goliath Footwear, jako część grupy YDS, jest uznawany za wiodącego producenta wtryskowych podeszew z dwóch gęstości gumy (DDR) na świecie. Ta nowatorska technologia polega na wstrzykiwaniu specjalnego rodzaju gumy w dwóch gęstościach do cholewki - zewnętrznej warstwy gumy o wysokiej wytrzymałości oraz miękkiego wkładu o niższej gęstości, do którego wstrzykiwane jest powietrze, tworząc lekką, amortyzującą poduszkę dla stopy. Ta technologia jest niezwykle istotna dla osób pracujących w trudnych warunkach, gdzie wymagane jest wytrzymałe, ale komfortowe obuwie ochronne. Metoda wtrysku stosowana jest we wszystkich modelach obuwia, niezależnie od rodzaju podeszwy - PU/PU, PU/guma czy DDR. Jest to najbardziej niezawodne i wytrzymałe połączenie między cholewką a podeszwą.

Buty strażackie YDS TALOS GTX CROSSTECH

Buty spełniają najwyższe wymagania służb ratunkowych - są wszechstronne i zapewniają doskonałą ochronę.  Obuwie wykonane zostało z grubej, trudnopalnej skóry licowej gwarantującej doskonałą wentylację, posiadają wiodącą na świecie membranę CROSSTECH a także  idealnie wyprofilowane wkładki ORTHOLITE®Air zapewniające doskonały komfort użytkowania.

Wykonanie butów TALOS Fire and Rescue

Buty bojowe TALOS zostały wykonane z najwyższej jakości trudnopalnej, hydrofobowej i wodoodpornej skóry bydlęcej o grubości wahającej się w zależności od elementu buta w granicach od 2,5 mm do 2,7 mm. Wierzchnia warstwa butów ma odporność na przecięcie ostrymi przedmiotami. Obuwie TALOS posiada nosek ze stali nierdzewnej pokryty gumową warstwą wzmacniającą, chroniący przed uderzeniem z maksymalną energią nawet do 200J oraz usztywnienie kostki.
Wewnętrzna membrana CROSSTECH® oddychająca i wodoodporna, chroni przed przenikaniem cieczy, krwi i płynów ustrojowych. Tkanina obuwnicza CROSSTECH® zapewnia ochronę termiczną, jednocześnie zmniejszając kondensację wilgoci (gromadzenie się potu) i pozostawiając suchsze stopy.
Podeszwy butów TALOS wyprodukowano z użyciem innowacyjnej technologii Dual Density Rubber (DDR). Przy produkcji podeszwy zastosowano wtryskiwaną gumę o zmniejszonej palności i podwójnej gęstości – dzięki czemu doskonale amortyzuje, jest antystatyczna, antypoślizgowa i przede wszystkim odporna na temperaturę nawet 300°C.
Buty posiadają zamek błyskawiczny YKK z przodu, elastyczne obszary ułatwiające zginanie i klękanie oraz wszyte wstawki z  elementami odblaskowymi poprawiającymi widoczność.

Buty TALOS GTX – wkładki ORTHOLITE®Air i ochrona przed zmienną temperaturą

Obuwie zostało zaprojektowane tak, by z jednej strony umożliwiać skórze oddychanie, a z drugiej doskonale chronić stopy przed zmienną temperaturą. Innowacyjny systemem wentylacji ORTHOLITE®Air System odpowiada za odprowadzanie nadmiaru wilgoci. Odprowadzająca wilgoć i zmywalna wkładka wentylacyjna Ortholite®Air z warstwą środkową wykonaną z pianki z pamięcią kształtu zapewnia wsparcie łuku i amortyzuje piętę pochłaniając wstrząsy. Buty TALOS chronią przed zimnem – przebywając przez – przebywając przez 30 minut w temp. -17°C, temperatura wewnątrz buta może zmienić się o 10°C. Stanowią także doskonałą izolację przed ciepłem przebywając przez 40 minut w temp. 250°C, temperatura może wzrosnąć do 42°C.

W naszym sklepie strażackim Strefa998 znajdą Państwo także buty HADES GTX z membraną Gore-Tex® posiadające świadectwo dopuszczenia CNBOP oraz Buty strażackie YDS PLUTO GTX wciągane CROSSTECH®.

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?