Lista produktów marki YDS

Obecnie brak produktów od tego producenta

Buty od YDS

Firma YDS, tureckie przedsiębiorstwo obuwnicze, przejęło Goliath Footwear Ltd, renomowanego producenta wysokiej jakości obuwia ochronnego z Wielkiej Brytanii. Z bogatą historią sięgającą 1880 roku, Goliath Footwear zdobył uznanie jako zaufana marka w branży. Pod nowym zarządem YDS, marka Goliath przeszła odświeżenie i teraz oferuje nowoczesne i dynamiczne rozwiązania obuwia ochronnego na rynkach krajowych i międzynarodowych.

Goliath Footwear, jako część grupy YDS, jest uznawany za wiodącego producenta wtryskowych podeszew z dwóch gęstości gumy (DDR) na świecie. Ta nowatorska technologia polega na wstrzykiwaniu specjalnego rodzaju gumy w dwóch gęstościach do cholewki - zewnętrznej warstwy gumy o wysokiej wytrzymałości oraz miękkiego wkładu o niższej gęstości, do którego wstrzykiwane jest powietrze, tworząc lekką, amortyzującą poduszkę dla stopy. Ta technologia jest niezwykle istotna dla osób pracujących w trudnych warunkach, gdzie wymagane jest wytrzymałe, ale komfortowe obuwie ochronne. Metoda wtrysku stosowana jest we wszystkich modelach obuwia, niezależnie od rodzaju podeszwy - PU/PU, PU/guma czy DDR. Jest to najbardziej niezawodne i wytrzymałe połączenie między cholewką a podeszwą.

Buty strażackie YDS TALOS GTX CROSSTECH

Buty spełniają najwyższe wymagania służb ratunkowych - są wszechstronne i zapewniają doskonałą ochronę.  Obuwie wykonane zostało z grubej, trudnopalnej skóry licowej gwarantującej doskonałą wentylację, posiadają wiodącą na świecie membranę CROSSTECH a także  idealnie wyprofilowane wkładki ORTHOLITE®Air zapewniające doskonały komfort użytkowania.

Wykonanie butów TALOS Fire and Rescue

Buty bojowe TALOS zostały wykonane z najwyższej jakości trudnopalnej, hydrofobowej i wodoodpornej skóry bydlęcej o grubości wahającej się w zależności od elementu buta w granicach od 2,5 mm do 2,7 mm. Wierzchnia warstwa butów ma odporność na przecięcie ostrymi przedmiotami. Obuwie TALOS posiada nosek ze stali nierdzewnej pokryty gumową warstwą wzmacniającą, chroniący przed uderzeniem z maksymalną energią nawet do 200J oraz usztywnienie kostki.
Wewnętrzna membrana CROSSTECH® oddychająca i wodoodporna, chroni przed przenikaniem cieczy, krwi i płynów ustrojowych. Tkanina obuwnicza CROSSTECH® zapewnia ochronę termiczną, jednocześnie zmniejszając kondensację wilgoci (gromadzenie się potu) i pozostawiając suchsze stopy.
Podeszwy butów TALOS wyprodukowano z użyciem innowacyjnej technologii Dual Density Rubber (DDR). Przy produkcji podeszwy zastosowano wtryskiwaną gumę o zmniejszonej palności i podwójnej gęstości – dzięki czemu doskonale amortyzuje, jest antystatyczna, antypoślizgowa i przede wszystkim odporna na temperaturę nawet 300°C.
Buty posiadają zamek błyskawiczny YKK z przodu, elastyczne obszary ułatwiające zginanie i klękanie oraz wszyte wstawki z  elementami odblaskowymi poprawiającymi widoczność.

Buty TALOS GTX – wkładki ORTHOLITE®Air i ochrona przed zmienną temperaturą

Obuwie zostało zaprojektowane tak, by z jednej strony umożliwiać skórze oddychanie, a z drugiej doskonale chronić stopy przed zmienną temperaturą. Innowacyjny systemem wentylacji ORTHOLITE®Air System odpowiada za odprowadzanie nadmiaru wilgoci. Odprowadzająca wilgoć i zmywalna wkładka wentylacyjna Ortholite®Air z warstwą środkową wykonaną z pianki z pamięcią kształtu zapewnia wsparcie łuku i amortyzuje piętę pochłaniając wstrząsy. Buty TALOS chronią przed zimnem – przebywając przez – przebywając przez 30 minut w temp. -17°C, temperatura wewnątrz buta może zmienić się o 10°C. Stanowią także doskonałą izolację przed ciepłem przebywając przez 40 minut w temp. 250°C, temperatura może wzrosnąć do 42°C.

W naszym sklepie strażackim Strefa998 znajdą Państwo także buty HADES GTX z membraną Gore-Tex® posiadające świadectwo dopuszczenia CNBOP oraz Buty strażackie YDS PLUTO GTX wciągane CROSSTECH®.

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?