Maszynka do taśmowania węży - Akcesoria do węży strażackich
Maszynka do taśmowania węży - Akcesoria do węży strażackich
Maszynka do taśmowania węży - Akcesoria do mocowania łączników z wężami pożarniczymi
Maszynka do taśmowania węży - Akcesoria do naprawy węży strażackich

Maszynka do taśmowania węży

703,00 zł brutto
571,54 zł netto

Wąż strażacki

Jedną z podstawowych czynności w pracy strażaka, jest zwalczanie skutków wywoływanych przez pożary. W wielu przypadkach zagrażają życiu i zdrowiu ludzi, dlatego błyskawiczna reakcja i bezbłędne przeprowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczej jest niezmiernie ważne. Podstawowym urządzeniem, jakie wykorzystywane jest do gaszenia pożarów, jest wąż strażacki. To główny element armatury strażackiej. Służy do podawania wody, która wykorzystywana jest jako środek gaśniczy.

Zestaw do naprawy węży

Jednym z elementów, jakie wchodzą w skład wyposażenia węża gaśniczego są łączniki tłoczone. To urządzenia, które mają za zadanie szybkie łączenie węży tłoczonych ze sobą. W celu sprawnego oraz szybkiego zamocowania łączników z wężami pożarniczymi wykorzystuje się specjalne urządzenie. Jest to maszynka do taśmowania węży. Jej korpus został wykonany z aluminium AK-11, a rączka i wałek zostały ocynkowane stalą galwaniczną ST-3S. Maszynka jest niezwykle mobilna, gdyż jej waga wynosi zaledwie 1,3kg.

Zestaw do profesjonalnej naprawy węży pożarniczych

Istotną rzeczą dla strażaka jest sprawny i przydatny sprzęt. Węże tłoczne niezależnie z jakiego materiału są wykonane po pewnym czasie użytkowania zaczynają przeciekać wskutek przetarcia przy łącznikach. Taka sytuacja przymusza użytkownika, aby skrócić lub wymienić uszkodzony łącznik. Pomocnym sprzętem jest właśnie zestaw do naprawy węży. Sprzęt ten pomaga wykonać naprawę – wygodnie, bezpiecznie i trwale. Sposób użytkowania zestawu do naprawy węży Stalowy trzymak wykonany ze stali ocynkowanej galwanicznie pozwala na unieruchomienie łączników. Ponadto szczęki rozsuwając się blokują łącznik w ustalonej pozycji – zapewnia to stabilizacje podczas naprawy. Maszynka do taśmowania pozwala nawinąć drut z odpowiednią siłą.

1-_MG_4624 (Copy).jpg

Specyfikacja produktu

korpus: aluminium AK-11
wałek: stal ST-3S ocynkowany galwanicznie
rączka: stal ST-3S ocynkowana galwanicznie
Siła naciągu drutu regulowana jest za pomocą hamulca.
waga: 1,3 kg

3,9 / 5
(8 ocen)
Kupiłeś/aś ten produkt?

Podziel się swoją opinią z innymi

Napisz opinię
Opinie o produkcie
 • Wysyłka kurierem GLS

  Wysyłka kurierem GLS

  Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl

  Koszt wysyłki: 19,90 zł

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?