Aparat powietrzny X-Pro - butla stalowa - Aparat ochronny układu oddechowego
Aparat powietrzny X-Pro - butla stalowa - Aparat ochronny układu oddechowego
Aparat powietrzny X-Pro - Aparat ochronny układu oddechowego - butla stalowa
Aparat powietrzny X-Pro - Aparat ochronny układu oddechowego - Maska FENZY OPTIPRO

Aparat powietrzny Fenzy AERIS XPRO + maska (butla stalowa)

6 374,00 zł brutto
5 182,11 zł netto

Aparat powietrzny Fenzy X-Pro z maską OptiPro i butlą stalową 6l/300 bar

Aparat powietrznym Fenzy X-Pro został opracowany przez Honeywell Safety Products wiodącego, światowego producenta środków ochrony indywidualnej w tym ochrony dróg oddechowych. Materiały użyte do budowy aparatu zapewniają wydajność, trwałość i długą żywotność sprzętu a jego specjalna konstrukcja zapewnia optymalną ochronę użytkownika w każdym środowisku. Aparat FENZY X-PRO typ I certyfikowany jest zgodnie z standardem europejski EN 137-2006 i EN 136.

Automat FENZY SX-PRO
Uruchamiany pierwszym wdechem. Zwarta, wytrzymała konstrukcja zapewniająca wysoki komfort oddychania. Brak zewnętrznych elementów, brak mechanizmów, wszystkie elementy chronione gumowymi osłonami. Maska mocowana szybkozłączem. Aktywacja pierwszym wdechem. Centralnie usytuowany By pass i duży przycisk odpowietrzający.

Manometr
Manometr znajduje się na lewym pasie, blisko ucha użytkownika. Alarm wbudowany jest w uchwyt manometru i zasilany średnim ciśnieniem, co minimalizuje zużycie powietrza (< 4,5 l/min). Emitowany sygnał ma natężenie 90 dB i głośność 30 Hz (z odległości 1 m). Alarm uruchamia się jeśli ciśnienie spadnie poniżej 55 bar ±5 bar. Manometr wyposażony jest w fotoluminescencyjną tarczę o podwójnej skali (0-400 bar i 0-40 MPa). Manometr osłonięty jest gumową obudową.

Noszak i uprząż
Regulowany, dwupozycyjny noszak EASYDO posiada innowacyjną, rozkładaną konstrukcję. Jest antystatyczny, odporny na wysoką temperaturę i bezpośrednie działanie płomieni zgodnie z najnowszą dyrektywą PED i EN 137-2006. Noszak jest wyposażony w dwa boczne uchwyty.
Ergonomiczna, regulowana płyta naramienna wykonana jest z polimerowego tworzywa, odpornego na działanie wysokiej temperatury. Wszystkie przewody oraz reduktor pierwszego stopnia są osłonięte. Pasek butli jest regulowany prze co z łatwością umocujemy butlę.
Wygodne, szerokie i łatwe do wyregulowania pasy naramienne typu „Komfort” spełniają wymogi normy 137-2006. Szelki zostały specjalnie zaprojektowane w sposób pozwalający na utrzymanie aparatu na ramionach w każdej sytuacji a obrotowy pas biodrowy nie utrudnia ruchów użytkownika. Uprząż wyposażona została w pierścienie do zaczepienia akcesoriów a solidne, wykonane ze stali nierdzewnej klamry umożliwiają szybkie zakładanie i zdejmowanie uprzęży.

Drugie wyjście średniego ciśnienia
Reduktor z wbudowanym drugim wylotem umożliwia dodanie dopływu powietrza do drugiej maski lub kaptura ucieczkowego (patrz: akcesoria). Takie rozwiązanie pozwala na bezpieczną ewakuację poszkodowanego ze strefy zagrożenia.

Maska FENZY OPTIPRO
Aparat oddechowy FENZY X-PRO może być stosowany z różnymi modelami masek pełnotwarzowych, które certyfikowane są na zgodność z normą EN 136 – III (do stosowania w przemyśle i strażach pożarnych), takimi jak PANORAMASQUE, COSMO czy OPTIPRO. Każdy z modeli masek dostępny jest w wersji z paskami nagłowia, wykonaną z tkaniny Nomex® siatką oraz z zaczepami do hełmu strażackiego.
Maska OPTIPRO to pełna maska na twarz dająca szerokie pole widzenia bez optycznych zniekształceń. System „Air-Klick” umożliwia użytkownikowi bezproblemowe umieszczenie zaworów w odpowiednim miejscu — jednym kliknięciem. Element twarzowy i wewnętrzna półmaska wykonane zostały z wysokiej jakości silikonu, zapewniając komfort użytkowania i dobre przyleganie do twarzy.
Zastosowane w automacie szybkozłącze jest rozwiązaniem unikatowym. Nadciśnienie w masce wytwarzane jest automatycznie, w momencie wpięcia automatu do maski. Automat wyposażony jest w „BEZPIECZNY” łącznik typu „ZENITH” (z dwupunktowym systemem przycisków wypinających). Wytworzone w masce nadciśnienie wynosi ±3 Mbar.

Napełnianie
Zgodnie z normą DIN EN 144-2 / EN

Certyfikaty
Aparat FENZY X-PRO typ I certyfikowany jest zgodnie z standardem europejski EN 137-2006; EN 136.

2,8 / 5
(4 ocen)
Kupiłeś/aś ten produkt?

Podziel się swoją opinią z innymi

Napisz opinię
Opinie o produkcie
 • Wysyłka kurierem GLS

  Wysyłka kurierem GLS

  Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl

  Koszt wysyłki: 19,90 zł

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?