5mln zł z KGHM dla OSP. Fundacja KGHM Polska Miedź dla OSP

Fundacja KGHM Polska Miedź ogłosiła konkurs dla Ochotniczych Straży Pożarnych

Fundacja KGHM Polska Miedź zainaugurowała nowy konkurs, zatytułowany „Fundacja KGHM Polska Miedź dla OSP". Skierowany jest on do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) z terenu całego kraju. Organizatorzy zachęcają do składania wniosków do 31 sierpnia 2023 roku.

Fundacja KGHM Polska Miedź planuje wesprzeć finansowo wybrane projekty, które koncentrują się na zakupie wyposażenia niezbędnego do prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych dla OSP. Środki te zostaną przekazane w formie darowizn.

W ramach konkursu przeznaczona jest pula środków w wysokości 5 mln zł. Maksymalna wysokość darowizny dla jednej jednostki OSP wynosi 50 tys. zł. Dzięki takim środkom, OSP mogą zakupić sprzęt niezbędny do prowadzenia skutecznych akcji ratowniczych, takich jak sprzęt do ratownictwa technicznego, wodnego, medycznego, wysokościowego czy poszukiwawczo-ratowniczego. Ponadto, darowizna może być przeznaczona na zakup wyposażenia ochronnego dla strażaków.

Wnioski konkursowe można pobrać ze strony internetowej Fundacji KGHM Polska Miedź: www.fundacjakghm.pl. Po wypełnieniu wniosku, należy go przesłać na adres: Fundacja KGHM Polska Miedź, 59-301 Lubin, ul. M.Skłodowskiej-Curie 48.

Szczegółowe informacje na temat zasad udziału w konkursie „Fundacja KGHM Polska Miedź dla OSP" dostępne są na stronie internetowej Fundacji. Inicjatywa ta to wyraz zaangażowania Fundacji w działania wspierające lokalne społeczności i poprawę bezpieczeństwa publicznego poprzez wsparcie jednostek OSP. To także dowód na to, jak prywatne fundacje mogą efektywnie przyczynić się do rozwoju i modernizacji służb ratowniczych na terenie całego kraju.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Nowy komentarz
Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?