HAIX Fire EAGLE nowa generacja butów strażackich.

Lekkość

Buty Haix Fire Eagle zostały zoptymalizowane pod kątem użyteczności. Obecnie to najlżejszy na rynku but posiadający Świadectwo Dopuszczenia CNBOP-PIB. Zastosowanie nowoczesnych materiałów kompozytowych – m.in. wkładka antyprzebiciowa podeszwy, nosek zabezpieczający przed zgnieceniem palców, a także skóra o grubości 2.0-2.2 mm – pozwoliło zredukować masę pojedynczego buta poniżej 1100g.

Osiągnięto w ten sposób kompromis między bardzo dobrymi parametrami bezpieczeństwa, a niską wagą, co przypadnie do gustu rzeszy strażaków na co dzień podejmujących interwencje o dużym natężeniu. Dla strażaków obciążonych często tymi najbardziej wymagającymi dla obuwa zdarzeniami Haix przygotował inne, wyższe, niestety cięższe modele, m.in. doskonale znany Haix Fire Flash.

…. i wygoda

But lekki dobrze się nosi – teza nie wymagająca obrony. A co jeśli stopie zapewnimy wyprofilowaną podeszwę i wkładkę – taką, której kształt jest efektem setek godzin badań, analiz, działań w pożarach, przy zdarzeniach drogowych, katastrofach?
Haix podbija stawkę dalej – cholewka na wysokości kostki to jeden wielki przegub, stworzony tak, aby zminimalizować opór stawiany przez konstrukcję buta dla tego stawu.

        

System zaciągania.

Zastosowany w Fire Flash system dopasowania cholewki do nogi Fast Lancing Fit System nie ma wiele wspólnego z tym co widzieliśmy dotychczas – nie ma tutaj zamka. Nie ma także pokrętła. Są jednak sznurówki.... Jeśli obawiacie się, że będziecie tracić czas na wiązanie dwóch ślicznych kokardek – możecie spać spokojnie. Sznurówki zaciągane są przy pomocy radełka i blokowane zapadką. A jeśli nadal macie wątpliwości co do tego rozwiązania, to musicie wiedzieć, że wykonane są z Nomexu, dzięki czemu wytrzymają długie lata użytkowania.


Membrana z ePTFE – dzięki zastosowaniu w butach membrany wykonanej z Teflonu (R) (ePTFE) stopa użytkownika jest chroniona nie tylko przed działaniem czynników termicznych. Mimo, że but ten nie jest predestynowany do działań z zakresu ratownictwa chemicznego – wysoka odporność chemiczna zastosowanych materiałów pozwala na swobodne działanie przy codziennych interwencjach, we współczesnym świecie, gdzie strażak narażony jest – na każdym kroku – na oddziaływanie agresywnych związków chemicznych.

Gore.... i to CROSSTECH!!!

Gore-Tex – firma Gore jest wiodącym producentem membran, laminatów stosowanych w profesjonalnej odzieży sportowej oraz roboczej. System zarządzania jakością, oparty m.in. na kontrolach produktów, w których wykorzystane są systemy firmy. Dziś znak Gore to gwarant najwyższej jakości sprzętu.

 

Zadaniem membrany jest głównie ochrona przed wilgocią z zewnątrz, przy jednoczesnym zapewnieniu oddychalności środowiska po wewnętrznej stronie. Dedykowana specjalnie dla służb ratowniczych membrana CROSSTECH – straż pożarna, pogotowie ratunkowe – zapewnia bezpieczeństwo na kolejnej płaszczyźnie. System Crosstech zabezpiecza przed skutkami pracy w środowisku krwi – HIV, HCV, patogenami!

Design i RAL1026

Buty Haix są charakterystyczne. To one wytyczyły drogę kształtu buta, rozwiązań, którymi szli inni producenci. Fire Eagle to nowy rozdział w butach dla strażaka. Niższy but, wysokości C, bez zamka, a ze sznurówkami. No i jaskrawe elementy w kolorze RAL1026. Kolor ma wpływ na bezpieczeństwo. Nawet buta! A że przy tym świetnie wygląda.....

Oferta butów:

Buty HAIX FIRE EAGLE

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Nowy komentarz
Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?