Pilarka ratownicza - pytania i odpowiedzi

PILARKA RATOWNICZA PYTANIA I ODPOWIEDZI

Pilarka ratownicza choć może nam się kojarzyć ze zwykłą piłą do drewna posiada o wiele więcej właściwości. Jest to niezbędny element strażaka podczas akcji ratunkowej w trudnym terenie. W odróżnieniu od zwykłej pilarki poradzi sobie nie tylko z elementami drewnianymi. Jej atutem jest uniwersalność ponieważ sprawdzi się w wielu utrudnionych warunkach.

PILARKA RATOWNICZA ZASTOSOWANIE

Sprzęt tego typu sprawdza się wśród drużyn ratowniczych, które zajmują się likwidacją skutków katastrof. Przykładem takich zdarzeń są pożary, które nawet wygaszone pozostawiają wiele pracy dla ratowników. Pilarki pozwalają oczyszczać tereny z pozostałości niedopalonego drewna. Pilarki ratownicze sprawdzi się również w przypadku zwalczania ognisk na dachach hal i budynków przemysłowych. To jest główny atut tego urządzenia. Potrafi przeciąć nie tylko drewno lecz wiele innych materiałów, które podczas akcji wymagają szybkiego usunięcia. Jej zastosowanie pozwoli zrobić otwory w dachach i konstrukcjach szalunkowych. W odróżnieniu od zwykłej piły, ta bez problemu poradzi sobie nawet ze szklaną szybą, blachą stalową, folią dachową, materiałem izolacyjnym, bramami i żaluzjami a nawet z lekkim murem.

PILARKA DREWNIANA A RATOWNICZA- RÓŻNICE

Nie tylko zastosowanie różni te dwa sprzęty. Podstawową różnicą jest technologia ich wykonania. Pilarki ratownicze są przede wszystkim o wiele mocniejsze. Ich moc oscyluje w granicach od 4 do 6 koni mechanicznych. Moc ta jest niezbędna aby poradzić sobie z trudnymi do przecięcia przedmiotami. To co odróżnia je wizualnie to metalowa pokrywa, która jest niczym innym niż systemem ograniczenia głębokości cięcia. Sprawdza się on idealnie w sytuacjach gdy mamy do czynienia z robieniem otworów w wielu różnych warstwach materiału. Taki sprzęt, ze względu na fakt, że musi sobie poradzić z wieloma różnymi materiałami posiada również o wiele bardziej wydajne filtry. To daje nam gwarancję, że pilarka ratunkowa- mimo że nie ma łatwego życia jeśli chodzi o jej eksploatacje, jest to bardzo często produkt niezwykle trwały. Oczywiście o ile wybieramy sprawdzone marki.

PILARKA RATOWNICZA- JAK UŻYWAĆ?

Przede wszystkim przed rozpoczęciem pracy z takim sprzętem powinniśmy przejść specjalne szkolenie. Jest to niezbędne jeśli takim produktem dysponują jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Znajdziemy w niej uchwyt rozrusznika oraz zawór dekompresyjny, dzięki któremu z łatwością uruchomimy urządzenie. Plusem jest również coraz częściej pojawiający się w czołowych modelach system antywibracyjny. Takie udogodnienie to duży plus kiedy ze sprzętu korzystamy długimi godzinami lub nie jesteśmy jeszcze za bardzo doświadczeni. Sprzęt należy tankować paliwem, który wlewamy przez wyznaczony miejsce- specjalny korek. Jego możemy z łatwością odkręcać bez używania znaczącej siły. Jeśli masz wątpliwości co do obsługi pilarki ratowniczej, a chciałbyś wyposażyć w ten produkt swój przydomowy warsztat mamy na to rozwiązanie. Skontaktuj się z nami. Posiadamy produkty najwyższej jakości oraz cenną wiedzę. Bez problemu zaprezentujemy Ci w jaki sposób używać tego typu urządzeń.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Nowy komentarz
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć
Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?