Prezentacja kamery termowizyjnej FLIR K2 - część 1

Kamera termowizyjna dedykowana do działań straży pożarnej

FLIR K2 to jedna z najpopularniejszych i najczęściej kupowanych kamer na rynku. Bardzo dobra cena, jak i wysoka jakość sprawiły, że technologia termowizyjna stałą się jeszcze bardziej popularna w działaniach straży pożarnej.

Garść podstawowych parametrów

Waga kamery wraz z akumulatorem to tylko 0,7kg
Wymiary: 90mm x 105mm x 250mm.

Kompaktowe rozmiary w połączeniu z niską wagą, sprawiają, że FLIR K2 nie utrudnia pracy i nie wpływa znacząco na obciążenie ratownika.

Kupujemy kamerę i co otrzymujemy w standardzie?

- kamerę FLR K2
- baterie – 2szt,
- ładowarka wraz z wymiennymi wtyczkami,
- pasek na smycz,
- zasilacz,
- drukowaną dokumentację,
- kabel USB,
- płytę CD.

Baterie i ładowanie

Baterie wykonane są w technologii litowo-jonowej. Czas pracy na jednej baterii wynosi około 4godzin. W zestawie znajduje się ładowarka, umożliwiająca ładowanie jednej baterii. Czas ładowania do pojemności 90% to około 2,5 godziny. Stan naładowania baterii sygnalizuje nam wbudowana dioda LED. Baterie powinny być ładowane w warunkach pokojowych czyli od 0-45C. Ładowarka posiada funkcję automatycznego uśpienia.

Wytrzymałość kamery

Jak podaje producent, kamera posiada stopień ochrony IP67, obudowa jest pyłoszczelna i gwarantuje działanie nawet po krótki zanurzeniu w wodzie. Badana była również pod kątem upadku z wysokości 2m. Kamera nie jest jednak niezniszczalna. Jak wskazuje producent czas pracy w określonych temperaturach otoczenia wynosi:

od -20 ° C do + 55 ° C : bez wpływu na kamerę
+ 85 ° C : 15 minut
+ 150 ° C : 10 minut
+ 260 ° C : 3 minuty

Kilka słów o budowie

Kamera Flir K2, wyposażona jest w dwie kamery. Połączenie obrazu termicznego z obrazem widzialnym (technologia MSX), powoduje lepsze uwydatnienie obiektów co ułatwia identyfikację i interpretację obrazu.
Kamerę wyposażono w detektor o rozdzielczości 160x120 i czasie odświeżania 9Hz, co niestety czasami powoduje efekt zawieszania się obrazu kamery, więcej o tym w kolejnym materiale. Kamera jest w stanie dokonywać pomiarów w zakresie od -20 do 150 oraz od 0 do 500C.

Kamerę wyposażono w 3’’ wyświetlacz o rozdzielczości 320x240 . Kamera posiada tylko jeden przycisk.
Na górze kamery, znajduję się szczelna klapka pod która możemy odnaleźć złącze micro USB oraz przełącznik zmienijący jednostkę temperatury.


Dzięki załączonemu kabelkowi oraz oprogramowaniu, możemy modyfikować liczne parametry kamery. Możemy między innymi ustalić jeden z 5 trybów pracy:

- Tryb strażacki NFPA,
- Czarno-biały tryb strażacki,
- Tryb ogniowy,
- Tryb poszukiwawczo-ratowniczy,
- Tryb wykrywania ciepła

Uruchamiamy kamerę i…

Tu niestety możemy się zdziwić, ponieważ czas uruchomienia to około 30 sekund. Na szczęście, w trybie uśpienia, uruchomienie trwa tylko 10 sekund.


Po włączeniu, na wyświetlaczu możemy zauważyć izotermę, stan naładowania baterii oraz wartość temperatury w zaznaczonym na wyświetlaczu punkcie. Kamera automatycznie, koloryzuje cieplejsze od pozostałej części obrazu miejsca.


Gwarancja

2 lata na baterię
5 lat na podzespoły
10 lat na detektor

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Nowy komentarz
Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?