WIOSENNE PROMOCJE  SPRAWDŹ

Wały przeciwpowodziowe o śr. 40cm i długości 10mb -  Przeciwpowodziowy

Wały przeciwpowodziowe o śr. 40cm i długości 10mb

1 324,71 zł brutto
1 077,00 zł netto

Wały przeciwpowodziowe o śr. 40cm i długości 10mb z wyposażeniem

Elastyczne wały przeciwpowodziowe PCV służące do ochrony środowiska przed skutkami powodzi

Wały przeciwpowodziowe o śr. 40cm i długości 10mb z wyposażeniem

Zalety wałów przeciwpowodziowych

Nieskomplikowany transport skompresowanych wałów na miejsce zdarzenia – Jeden pojazd zastąpi kilkanaście samochodów zapakowanych standardowymi workami z piaskiem.
Nie musimy korzystać z jakiegokolwiek dodatkowego stałego elementu konstrukcyjnego. Dzięki uniwersalności wału mamy możliwość rozkładania go na dowolnym terenie, w tym także na obszarze częściowo zalanym.
Nieskomplikowana obsługa, która pozwala nam na ograniczenie kosztów sprzętu oraz potrzebuje mało ludzi do wykonywania rozkazów.
Stabilny i wytrzymały wał.
Zastosować można je do innych celów np. jako zbiorniki na wodę.
Równolegle można zastosować inne systemy zabezpieczeń, przykładowo: worki z piaskiem.
W razie potrzeby przemieszczenia, jest to łatwo zrobić, po to by wesprzeć inne miejsca zagrożone w wyniku zmiany położenia fali powodziowej.
Wał mający długość 15 metrów i piętrzenie 0,8 m zastępuje ok. 300 worków z piaskiem.
Wały można wielokrotnie użyć.
Mamy gwarantowaną trwałość - przy odpowiednim magazynowaniu wytrzymają minimum 10 lat.
Są szczelne, możemy magazynować je spakowane w pokrowce zbiorników jeden na drugim.
Utrzymanie ich sprawności polega wyłącznie na rozwijaniu wału raz w roku, rozprostowaniu go i ponownym włożeniu do pokrowca.
Podczas niespodziewanych i trudnych sytuacji zbiorniki można użyć jako elastyczne zbiorniki na wodę czystą lub też skażoną.

Konstrukcja wałów przeciwpowodziowych

Wały zostały wykonane z pięciu warstw tkaniny wodoszczelnej wzmocnionej siatką poliestrową. Wał wypełniony zostaje wodą do osiągnięcia ciśnienia o wartości 0,6 atmosfer. Pozwala mu to osiągnąć odpowiednią twardość i sztywność. Dzięki temu szczelne też przylega do podłoża. Wał przeciwpowodziowy zaprojektowany jako zamknięty zbiornik na wodę, zaopatrzono go w zawór do napełniania i opróżniania oraz zawór odpowietrzający. Wały są kompatybilne z wieloma źródłami: hydrantami, z wozów strażackich lub można użyć wody powodziowej, tą można napełnić zaporę za pomocą przykładowo, pomp pływających. Wały mają specjalne rękawy do napełniania i wypompowywania wody.

W zwykłej wersji rękawy zostały uszczelniane za pomocą jednorazowych pasków zaciskowych z tworzywa sztucznego. W dodatkowym zamówienie można zamówić zakończenie rękawa złączem strażackim STORZ 52. Pojedynczy wał ma średnicę 40 cm. Można układać je w stosy do maksymalnie wysokości od jednego do dwóch metrów. Opcjonalnie wały łączone są między sobą specjalnymi paskami parcianymi.

Wały są zapakowane w małe pokrowce, to ułatwia transportowanie. Ułożyć je można w dowolnym miejscu, nawet trudno dostępnym.

Materiał wykonania

Wały zrobiono z materiału poliestrowego pokrytego z dwóch stron polichlorkiem winylu w mieszance z poliuretanem. Materiał ten odporny jest na promieniowanie ultrafioletowe i procesy starzenia.
Zakres temperatur użytkowania noszy – 35st.C - +70 st.C
Materiał ten w porównaniu do materiałów z gumy szlachetnej jak np. Hypalon nie wymaga specjalnej konserwacji podczas przechowywania.

3 / 5
(7 ocen)
Kupiłeś/aś ten produkt?

Podziel się swoją opinią z innymi

Napisz opinię
Opinie o produkcie
  • Wysyłka kurierem GLS

    Wysyłka kurierem GLS

    Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl

    Koszt wysyłki: 19,90 zł

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?