Wał przeciwpowodziowy o śr. 80cm i dł. 10mb -  Przeciwpowodziowy

Wał przeciwpowodziowy o śr. 80cm i dł. 10mb

1 875,75 zł brutto
1 525,00 zł netto

Elastyczne wały przeciwpowodziowe PCV służące do ochrony środowiska przed skutkami powodzi

Ochrona przed powodziami to jedno z najważniejszych zagadnień związanych z bezpieczeństwem publicznym i ochroną środowiska. Jednym z kluczowych elementów infrastruktury służących temu celowi jest wał przeciwpowodziowy, który pełni niezastąpioną rolę w zapobieganiu katastrofalnym skutkom powodzi. W poniższym opisie produktu przedstawimy wał wodny jako nieodzowny element obrony przed nadmiernymi opadami deszczu i wzrostem poziomu wody w rzekach.

Wał przeciwpowodziowy to inżynieryjne osiągnięcie, które zyskuje na znaczeniu w obliczu coraz częstszych i intensywniejszych powodzi. Stanowi on skuteczną barierę ochronną, która pomaga zminimalizować ryzyko powodziowe i chronić ludzi oraz mienie przed skutkami ekstremalnych zjawisk pogodowych.

Zalety wału przeciwpowodziowego

Prosty transport spakowanych wałów na miejsce akcji – Jeden samochód zastępuje kilkanaście pojazdów załadowanych tradycyjnymi workami z piaskiem.
Brak konieczności stosowania dodatkowych stałych elementów konstrukcyjnych, możliwość rozkładania w każdym terenie, w tym także na obszarach częściowo zalanych.
Prosta, intuicyjna obsługa, bez konieczności użycia drogiego sprzętu i dużej ilości ludzi.
Duża wytrzymałość i stabilność.
Możliwość wykorzystania do innych celów np. jako zbiorniki na wodę.
Możliwość współdziałania z innymi systemami zabezpieczeń np. z workami z piaskiem.
Możliwość przemieszczania w inne miejsca zagrożone, w przypadku przemieszczania się fali powodziowej.
Wał o długości 15 metrów i piętrzeniu 0,8 m zastępuje ok. 300 worków z piaskiem.
Wały mogą być wielokrotnie używane.
Gwarantowana trwałość - minimum 10 lat (przy prawidłowym magazynowaniu).
Szczelność, możliwość magazynowania spakowanych w pokrowce zbiorników jeden na drugim.
Konserwacja polega wyłącznie na rozwinięciu wału raz na rok z pokrowca, rozprostowaniu i włożeniu go ponownie do pokrowca.
W sytuacjach kryzysowych zbiorniki mogą służyć także jako elastyczne zbiorniki na wodę (czystą bądź skażoną).

 

Konstrukcja wału przeciwpowodziowego

Wały wykonane są 5-warstwowej tkaniny wodoszczelnej zbrojonej siatką poliestrową. Wał napełniany jest wodą do ciśnienia 0,6 atm. Zapewnia to jego odpowiednią twardość i sztywność oraz szczelne przyleganie do podłoża. Wał wodny wykonany jest w postaci zamkniętego zbiornika na wodę, wyposażony jest w zawór do napełniania i opróżniania oraz zawór odpowietrzający. Wały można napełniać z hydrantu, wozu strażackiego lub wykorzystać wodę powodziową, którą można napełnić zaporę przy pomocy np. pomp pływających. Wały posiadają specjalne rękawy do napełniania i wypompowywania wody.

W wersji standardowej rękawy uszczelniane są przy pomocy pasków zaciskowych z tworzywa sztucznego. Paski są jednorazowe. Na specjalne zamówienie można zakończyć rękawy złączem strażackim STORZ 52. Pojedynczy wał ma średnicę 40 lub 80 cm. Można układać je w piramidy do max wysokości odpowiednio 95 lub 210 cm. Wały można łączyć między sobą specjalnymi paskami parcianymi (opcja).

Wały są spakowane w małych pokrowcach, co ułatwia transportowanie. Mogą być układane w dowolnych miejscach, nawet trudno dostępnych.


Specyfikacja 

Wały wykonane są z tkaniny poliestrowej pokrytej dwustronnie polichlorkiem winylu w mieszance z poliuteranem, odpornej na UV i procesy starzenia.
Zakres temperatur użytkowania noszy –35st.C - +70st.C
Materiał ten w przeciwieństwie do materiałów z gumy szlachetnej jak np. Hypalon nie wymaga specjalnej konserwacji podczas przechowywania.

Wał Przeciwpowodziowy - Rozwiązanie Dla Twojego Bezpieczeństwa

Wał przeciwpowodziowy to nie tylko produkt, to symbol bezpieczeństwa i ochrony przed katastrofalnymi skutkami powodzi. Dzięki niemu możesz spać spokojnie, wiedząc, że Twoje otoczenie jest chronione przed nadmiernym wzrostem poziomu wody.

Jeśli szukasz skutecznych rozwiązań ochrony przeciwpowodziowej, nie wahaj się zainwestować w wał przeciwpowodziowy. To decyzja, która może uratować życie i mienie, oraz pomóc w ochronie środowiska. Skorzystaj z naszych usług i zapewnij sobie i swojej społeczności spokojną i bezpieczną przyszłość.

5 / 5
(1 ocen)
Kupiłeś/aś ten produkt?

Podziel się swoją opinią z innymi

Napisz opinię
Opinie o produkcie
  • Wysyłka kurierem GLS

    Wysyłka kurierem GLS

    Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl

    Koszt wysyłki: 19,90 zł

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?