WIOSENNE PROMOCJE  SPRAWDŹ

Jak paliwo E10 wpływa na produkty STIHL i co należy wiedzieć?

W kontekście globalnych działań na rzecz ochrony zasobów naturalnych oraz klimatu, Unia Europejska podjęła krok w kierunku bardziej ekologicznych rozwiązań paliwowych, wprowadzając na rynek paliwo E10. To paliwo, charakteryzujące się zawartością do 10% etanolu, stanowi alternatywę dla konwencjonalnych benzyn, które tradycyjnie zawierały do 5% etanolu. Oznaczenia takie jak „NormalE10”, „SuperE10” czy „SuperPlusE10” na dystrybutorach są wskazówkami dla konsumentów, pomagającymi w wyborze odpowiedniego rodzaju paliwa.

Co to znaczy dla użytkowników urządzeń STIHL?

Firma STIHL, znana z produkcji wysokiej jakości narzędzi spalinowych, potwierdza, że wszystkie jej urządzenia mogą bez problemu pracować na paliwie E10. Jednakże, z uwagi na zmieniony skład paliwa, może zaistnieć potrzeba dokonania ponownej regulacji gaźnika, aby zapewnić optymalne działanie urządzenia. W takim przypadku zalecane jest skorzystanie z usług Autoryzowanego Dealera STIHL, co gwarantuje fachową obsługę i dostosowanie urządzeń do nowych wymogów.

Przechowywanie paliwa E10 - na co uważać?

STIHL zaleca, by mieszanki paliwowe do silników dwusuwowych, przygotowane na bazie paliwa E10, nie były przechowywane dłużej niż 30 dni. Powód? Etanol, będący składnikiem E10, ma tendencję do wiązania wilgoci z powietrza, co może prowadzić do rozdzielenia się składników paliwa i osadzania się na dnie kanistra. Takie oddzielone paliwo, nawet po energicznym wstrząśnięciu, nie jest już w stanie zapewnić optymalnej pracy silnika, co może prowadzić do różnych problemów eksploatacyjnych.

Jakie ryzyko niesie za sobą używanie nieodpowiednich materiałów eksploatacyjnych?

Użycie niezalecanych przez producenta materiałów eksploatacyjnych lub mieszanki paliwowo-olejowej o nieodpowiednim składzie może skutkować uszkodzeniem silnika. Z tego względu, aby uniknąć niepotrzebnych awarii i przedłużyć żywotność urządzeń, zaleca się ściśle przestrzeganie zaleceń producenta, zarówno w zakresie wyboru paliwa, jak i serwisowania urządzeń.

Podsumowanie

Paliwo E10, jako bardziej ekologiczna alternatywa dla konwencjonalnych benzyn, wpisuje się w globalne trendy ochrony środowiska. Użytkownicy urządzeń STIHL mogą bez obaw korzystać z tego rodzaju paliwa, pamiętając jednak o konieczności dostosowania się do nieco zmienionych warunków eksploatacji. Regularne serwisowanie urządzeń u Autoryzowanych Dealerów oraz przestrzeganie zaleceń dotyczących przechowywania mieszanki paliwowej gwarantują niezawodność i wysoką efektywność pracy narzędzi spalinowych marki STIHL.

Źródło: https://www.stihl.pl/pl/aktualnosci/informacje-klienci/zgodnosc-z-e10

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Nowy komentarz
Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?