Piła spalinowa Stihl MS 291 - Mocne i wytrzymałe pilarki

Piła spalinowa Stihl MS 291

3 049,00 zł brutto
2 478,86 zł netto

Piła spalinowa Stihl MS 291

Piła spalinowa moc 2,8 kW / 3,8 KM, Uniwersalna pilarka łańcuchowa

Piła spalinowa Stihl MS 291

Piła spalinowa Stihl MS 291 - informacja o produkcie

Praktyczna, uniwersalna pilarka o mocy 3,8 KM, nieodzowne narzędzie pracy rolników, ogrodników, sadowników i cieśli wyposażona w oszczędny silnik 2-MIX, system filtrów powietrza o przedłużonej żywotności zapewniający długi czas pracy pomiędzy kolejnymi czyszczeniami filtra oraz profesjonalny system antywibracyjny, praktyczne korki zbiorników umożliwiające ich łatwe i bezpieczne napełnianie oraz piłę łańcuchową RS 3/8" gwarantująca doskonałą wydajność cięcia.

Piła spalinowa Stihl MS 291 podczas cięcia drzewa

Wyposażenie seryjne piły spalinowej Stihl MS 291

System filtrów powietrza ma zwiększoną żywotność - wydłużony został w niemałym stopniu czas pracy między kolejnymi czyszczeniami filtra. Dużych i masywnych drobin pozbywamy się przy pomocy siły odśrodkowej wyrzucającej nieczystości na zewnątrz. Kolejnym etapem jest trafienie na wznoszącą się rampę, która dodatkowo wyrzuca drobiny ku górze. Tak oczyszczane powietrze jest doprowadzane następnie do filtra.


Silnik STIHL 2-MIX - jest to dwusuwowy silnik zbudowany w technologii 2-MIX. Pozwala to na osiągnięcie niemałej mocy, a przy tym na zmniejszenie zużycia paliwa o 20% w porównaniu do innych dwusuwowych silników STIHL o podobnej mocy, ale bez zastosowanej technologii 2-MIX. Emisja spalin w porównaniu do nich, w tym modelu, spada o około połowę.

Czterokanałowa technika STIHL - w 4 kanałach przelotowych zaczyna się wirowanie mieszanki paliwowo-powietrznej przed zapłonem. Pozwala to na lepsze spalanie się paliwa i bardzo podwyższa sprawność silnika. Skutkiem tego jest: oszczędniejsze spalanie paliwa i większy moment obrotowy w szerokim przedziale obrotów.

System antywibracyjny - silne wibracje przekazywane przez uchwyty urządzeń są zdolne wywołać chorobę wibracyjną. Reagując na to STIHL zaprojektował i wdrożył w swoich urządzeniach system antywibracyjny. W produktach mechanicznych zaopatrzonych w system AV strefy uchwytów w dużym stopniu zmniejszył ilość drgań emitowanych przez silnik spalinowy i tnący sprzęt.

Wielofunkcyjny przełącznik - użycie całej gamy zastosowań pilarki, wśród których są: odpalanie "na ciepło" i "na zimno", czy też cięcie, robi się jedynie przy pomocy pojedynczego drążka. Innowacja ta pozwala nam na niezwykle przyjemną pracę oraz zapewnia bezpieczeństwo użycia sprzętu. Wszystko to spowodowane jest tym, że nasza prawica bez większego trudu może jak długo chcemy utrzymać rączkę sprzętu.

Piła spalinowa Stihl MS 291 przełącznik

Kompensator - pozbyć się zanieczyszczeń z filtra musimy w momencie, kiedy moc urządzenia znacząco się zmniejszy. Zastosowany w gaźniku kompensator STIHL powoduje, że pomimo zwiększenia się ilości nieczystości w filtrze powietrza osiągi silnika, obecność cząstek niebezpiecznych dla naszego zdrowia w produktach pracy napędu oraz spalanie przez dłuższy okres czas pozostają niezmienione. Umożliwia nam to wydłużony okres pracy zanim będziemy zmuszeni do jakichkolwiek działań konserwacyjnych.

Boczny napinacz piły łańcuchowej - śruba napinacza wykonuje obroty dzięki specjalnemu pokrętłu, które przenika przez obudowę koła napędowego piły łańcuchowej. Pozwala to na nie dopuszczenie do zetknięcia się ręki z mechanizmem tnącym piły łańcuchowej i zębami zderzaka oporowego.

STIHL Ematic-System - składa się z prowadnicy Ematic, piły łańcuchowej Oilomatic oraz pompy olejowej z doborem wydajności względem zmniejszenia ilości zużywanego oleju. Unikalny projekt prowadnicy i piły łańcuchowej sprawia, że każda kropla oleju dociera precyzyjnie w odpowiednie punkty piły łańcuchowej, w których olej ten jest niezbędny. Pozwala to na obniżenie użycia oleju smarującego piłę łańcuchową o połowę.

Układ wstępnego ogrzewania gaźnika - pilarki łańcuchowe STIHL zaprojektowane zostały z układem wstępnego ogrzewania gaźnika, przez to bez problemu działają nawet, kiedy na zewnątrz jest chłodno: w zimowym trybie pracy ocieplone powietrze przemieszcza się przy gaźniku. Zastosowanie tego mechanizmu pozwala na uniknięcie sytuacji w której nasz gaźnik ulegnie oblodzeniu. Zmiana z ustawienia letniego na zimowy jest bardzo prosta i wymaga tylko pojedynczego ruchu ręki.

Praktyczny korek zbiornika - Marka STIHL zaprojektowała i opatentowała unikatowe korki dla zbiorników paliwa i oleju. Pojemniki te zostały zaopatrzone w odpowiednie korki, tak aby umożliwić ich łatwe otworzenie i zamknięcie - nie trzeba stosować siły czy różnego rodzaju narzędzi.

Piła spalinowa Stihl MS 291 korek zbiornika

Wyposażenie dodatkowe

Filtr HD2 - Został on zrobiony z polietylenu i ma do 70% mniejsze pory w porównaniu z filtrami filcowymi czy poliamidowymi. To pozwala mu na wyłapywanie nawet najdrobniejszych cząstek zanieczyszczeń. Nowy filtr jest do tego wodoodporny, nie wchłania oleju i prosto się go czyści. Okrągły kartusz można zdejmować nie używając narzędzi.

Zastrzegamy sobie prawo do różnych zmian technicznych, specyfikacji, wyposażenia standardowego i dodatkowego.

 • Masa urządzenia: 5,6 kg
 • Moc kW/KM: 2,8/3,8
 • Pojemność skokowa cm³: 55,5
 • Stosunek ciężaru do mocy kg/kW: 2
 • Poziom mocy akustycznej dB(A): 116
 • Podziałka piły łańcuchowej: 3/8 "
 • Wartość drgań strona lewa / prawa m/s²: 4,5/4,5
 • Poziom ciśnienia akustycznego dB(A): 103
5 / 5
(1 ocen)
Kupiłeś/aś ten produkt?

Podziel się swoją opinią z innymi

Napisz opinię
Opinie o produkcie
 • Wysyłka kurierem GLS

  Wysyłka kurierem GLS

  Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl

  Koszt wysyłki: 19,90 zł

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?