Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL1 (luminescencyjny) - Hełmy strażackie
Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL1 (luminescencyjny) - nowoczesny, sportowo-dynamiczny wygląd - Hełmy strażackie
Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL1 (luminescencyjny) - Hełmy strażackie
Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL1 (luminescencyjny) - Wyposażony w m.in. stały wizjer i adapter do maski - Hełmy strażackie
Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL1 luminescencyjny - zapewniający widoczność w najtrudniejszych warunkach
Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL1 (luminescencyjny) - Wizjer z polieterosulfonu chroniący przed skrajnie wysoką temperaturą
Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL1 (luminescencyjny) - bogata oferta akcesoriów pozwalających na personalizację
Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL1 (luminescencyjny) - dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej - Hełmy strażackie
Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL1 (luminescencyjny) - bez gogli ochronnych i bez naklejek odblaskowych - Hełmy strażackie
Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL1 (luminescencyjny) - przeźroczysty, zintegrowany wizjer - Hełmy strażackie

Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL1 (luminescencyjny)

2 169,00 zł brutto
1 763,41 zł netto

Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL1

Hełm strażacki Dräger HPS 7000 luminescencyjny

Oferujemy hełm strażacki luminescencyjny ze zwykłym (przeźroczystym), zintegrowanym, dużym i nowoczesnym wizjerem zapewniającym skuteczną ochronę twarzy i gwarantującym doskonałą widoczność. Wizjer wykonany został z polieterosulfonu dzięki czemu chroni przed skrajnie wysoką temperaturą, szkodliwymi cząsteczkami i płynnymi chemikaliami. Nie przeszkadza w noszeniu okularów korekcyjnych ani stosowaniu maski oddechowej. Wizjer można unieruchomić na stałe podczas używania hełmu pod kombinezonem ochrony przeciwchemicznej. Produkt bez gogli ochronnych i bez naklejek odblaskowych, które stanowią element wyposażenia dodatkowego.

Hełm strażacki Dräger HPS® 7000 cechuje się nowoczesnym, sportowo-dynamicznym wyglądem i ergonomicznym kształtem. Materiały, z których został wykonany a także jego  komponenty sprawiają, że jest produktem uniwersalnym, wielorakiego zastosowania.
Dräger HPS® 7000 jest dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej. W wersji STANDARD hełm jest wyposażony w wizjer ochronny; regulowany, uniwersalny adapter maska-hełm oraz uchwyt nakarcznika. Na hełmie możemy zamontować uchwyt latarki zewnętrznej (bocznej) a także czołowej.Kształt hełmu pasujący do każdej głowy

Aby spełnić ten wymóg, firma Dräger konstruowała hełm HPS 7000 w ścisłej współpracy z klientami z całego świata. Dwie skorupy hełmu, pasujące do rozmiaru głowy od 50 do 66 cm, pozwalają dopasować sprzęt właściwie do każdego kształtu głowy i twarzy. Dzięki wadze około 1.380 g w wersji podstawowej jest to jeden z najlżejszych hełmów w swojej klasie. Oprócz komfortowego wyposażenia wewnętrznego, wykonanego z przyjaznych dla skóry, antyalergicznych i elastycznych materiałów, Dräger HPS 7000 charakteryzuje się wysokim komfortem obsługi i noszenia.

Komfort jest kwestią ustawienia

Dzięki ergonomicznej konstrukcji ciężar hełmu równomiernie rozkłada się na głowie, co znacząco odciąża mięśnie karku. Czteropunktowa uprząż w miękkim obiciu pozwala pewnie i łatwo dopasować hełm do kształtu głowy. Hełm można optymalnie wyważyć na głowie w okolicy karku i brody. Nomex®– materiał, z którego wykonano wyściółkę – zapewnia wygodę użytkowania. Zintegrowana siatka wewnętrzna umożliwia regulację wysokości i gwarantuje skuteczną wentylację we wnętrzu hełmu. Dzięki wygodnemu w użyciu pokrętłu z mechanizmem zabezpieczającym na skorupie zewnętrznej można szybko dopasować hełm do obwodu głowy, także w czasie akcji, nawet w założonych mokrych i grubych rękawicach ochronnych.
Nomex®jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy DuPont.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa dzięki różnorodności materiałów

Dräger HPS 7000, mimo niewielkiego ciężaru, należy do najbezpieczniejszych hełmów w swojej klasie. Skorupa zewnętrzna, wykonana z materiału kompozytowego, a także poliuretanowa skorupa wewnętrzna zapewniają skuteczną ochronę przed wysoką temperaturą i czynnikami mechanicznymi. Tworzywo sztuczne, wzmacniane włóknem szklanym i aramidowym, chroni głowę strażaka przed skrajnymi wartościami temperatury. Wytrzymuje ono nawet potężne promieniowanie cieplne i działanie płomieni podczas rozgorzenia.

Nowatorskie rozwiązania i pełnia możliwości

Dräger jako dostawca kompletnych rozwiązań systemowych wyznacza nowe standardy w zakresie kompatybilności swoich produktów. Uniwersalny, indywidualnie ustawiany zestaw adapterów maski do hełmu Dräger HPS 7000 pozwala na skuteczne i niezawodne połączenie tych dwóch elementów wyposażenia. Maska pełnotwarzowa FPS 7000, wbudowany w nią system komunikacyjny Dräger FPS-COM 5000 lub FPS-COM 7000 oraz niezależne aparaty oddechowe serii PSS w optymalny sposób łączą się w jeden system. Lekka latarka diodowa jest zintegrowana ze skorupą hełmu i zapewnia oświetlanie szerokiego obszaru działań. Znajduje się ona pośrodku płyty czołowej oraz jest wyposażona w skuteczną osłonę przed oślepieniem i inteligentny system zarządzania zasilaniem. W skład wyposażenia wewnętrznego mogą wchodzić różne zestawy mikrofonowo-słuchawkowe do różnych radiotelefonów. Dzięki nim użytkownik może skutecznie się komunikować nawet w głośnym otoczeniu.

Produkt uzupełnia bogata oferta akcesoriów pozwalających na jego personalizację a także poszerzenie właściwości. Dostępne są m.in.:
- paski odblaskowe zwiększające bezpieczeństwo w warunkach słabej widoczności,
- różne wersje nakarczników dopasowane do odzieży ochronnej zapewniające swobodę pleców.
- pokrowiec z materiału Nomex® do bezpiecznego przechowywania i transportu produktu.

W każdej chwili ponownie gotowy do akcji

Konserwacja hełmu Dräger HPS 7000, dzięki minimalnej liczbie zastosowanych w nim elementów, jest wyjątkowo łatwa i skuteczna. Całe wyposażenie wewnętrzne można wymontować i ponownie zamontować zaledwie w kilku ruchach. Poszczególne elementy można szybko i łatwo wymienić za pomocą podstawowych narzędzi. Wszystkie elementy hełmu można czyścić i dezynfekować ręcznie lub w pralce przemysłowej.

Nowatorska konstrukcja

Hełm strażacki Dräger HPS 7000 został nagrodzony trzema prestiżowymi nagrodami:

Red Dot Design Award 2013
IF Product Design Award 2014
wyróżnienie specjalne w konkursie German Design Award 2015
Nagrody te są jednymi z najbardziej prestiżowych na świecie i odnoszą się nie tylko do wzornictwa, innowacyjności oraz oryginalności projektu, lecz również jego funkcjonalności, ergonomii, bezpieczeństwa użytkowania i przyjazności względem środowiska. Jury przyznające nagrodę Red Dot uzasadniło swoją decyzję w następujący sposób: „Niezwykle lekki hełm strażacki Dräger HPS 7000 może być komfortowo dopasowany do każdego rozmiaru głowy i gwarantuje zwiększone bezpieczeństwo”.

 • Producent Hełmów: DRAGER
3,5 / 5
(2 ocen)
Kupiłeś/aś ten produkt?

Podziel się swoją opinią z innymi

Napisz opinię
Opinie o produkcie
 • Wysyłka kurierem GLS

  Wysyłka kurierem GLS

  Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl

  Koszt wysyłki: 19,90 zł

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?