Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL4 (RAL1026) - Hełmy strażackie
Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL4 (RAL1026) - Skorupa zewnętrzna z materiału kompozytowego, skorupa wewnętrzna poliuretanowa
Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL4 (RAL1026) - Hełmy strażackie
Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL4 (RAL1026) - zintegrowany wizjer przeźroczysty - Hełmy strażackie
Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL4 (RAL1026) - możliwość montażu uchwytu latarki zewnętrznej (bocznej) i czołowej
Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL4 (RAL1026) - bez gogli ochronnych i naklejek odblaskowych - Hełmy strażackie
Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL4 (RAL1026) - adapter do maski oddechowej - Hełmy strażackie
Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL4 (RAL1026) - jaskrawożółty - Hełmy strażackie

Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL4 (RAL1026)

2 021,00 zł brutto
1 643,09 zł netto

Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL4

Hełm strażacki Dräger HPS® 7000 

Prezentowany hełm strażacki jest produktem unikatowym i wyróżniającym się spośród innych dostępnych na rynku modeli. Nowoczesny, sportowo-dynamiczny wygląd i ergonomiczny kształt zdecydowanie przyciągają uwagę. Komponenty hełmu sprawiają, że jest uniwersalny i znajdzie zastosowanie podczas wielu akcji. Powyższe potwierdzają następujące dopuszczenia hełmu:
Norma EN 443:2008 dotycząca hełmów stosowanych podczas walki z ogniem w budynkach i innych obiektach (Typ B 3b, C, E2, E3, -40°C),
Norma EN 16471:2014 dotycząca hełmów do gaszenia pożarów na terenach niezurbanizowanych,
Norma EN 16473:2014 dotycząca hełmów dla ratownictwa technicznego

Hełm Dräger dla Straży Pożarnej

Produkty Dräger są wykorzystywane przez Strażaków na całym świecie. Niezależnie od tego czy są to detektory czy środki ochrony indywidualnej – cieszą się wielką popularnością i zaufaniem. Wyposażenie charakteryzuje się wysoką jakością, jest solidne, niezawodne,  intuicyjne w obsłudze i łatwe w konserwacji a do tego bezpieczne - nawet w wymagającym środowisku pracy. Hełm strażacki Dräger HPS® 7000 posiada wszystkie zalety produktów dla straży Dräger i gwarantuje wysoki poziom ochrony niezależnie od charakteru akcji.

- hełm w kolorze jaskrawożółtym
- zintegrowany wizjer przeźroczysty bez powłoki zabezpieczającej przed zarysowaniem,
- adapter do maski oddechowej,
- możliwość montażu uchwytu latarki zewnętrznej (bocznej) oraz czołowej,
- bez gogli ochronnych i naklejek odblaskowych.

Perfekcyjna konstrukcja hełmu i kształt pasujący do każdej głowy

Opracowując skorupę hełmu producent współpracował z klientami z całego świata. Dwie skorupy hełmu, pasujące do rozmiaru głowy od 50 do 66 cm, pozwalają dopasować sprzęt właściwie do każdego kształtu głowy i twarzy. Niewątpliwą zaletą hełmu jest jego waga, która w wersji podstawowej wynosi około 1.380 g. Na rynku trudno znaleźć tak lekkie hełmy, jest to jeden z najlżejszych hełmów w swojej klasie. Dzięki ergonomicznej konstrukcji ciężar hełmu równomiernie rozkłada się na głowie, co znacząco odciąża mięśnie karku.

Skorupa hełmu

Dräger HPS 7000, mimo niewielkiego ciężaru, należy do najbezpieczniejszych hełmów w swojej klasie. Skorupa zewnętrzna, wykonana z materiału kompozytowego, a także poliuretanowa skorupa wewnętrzna zapewniają skuteczną ochronę przed wysoką temperaturą i czynnikami mechanicznymi. Tworzywo sztuczne, wzmacniane włóknem szklanym i aramidowym, chroni głowę strażaka przed skrajnymi wartościami temperatury. Wytrzymuje ono nawet potężne promieniowanie cieplne i działanie płomieni podczas rozgorzenia. Wykonane z bardzo wytrzymałego polimeru termoodpornego wizjery skutecznie chronią oczy i twarz przed gorącem, szkodliwymi cząstkami i płynnymi chemikaliami.

Wizjer i okulary ochronne

Duży i nowoczesny wizjer zapewnia skuteczną ochronę oczu i twarzy przed gorącem, szkodliwymi cząstkami i płynnymi chemikaliami. Gwarantuje przy tym doskonałą widoczność. Wizjer można unieruchomić na stałe podczas używania hełmu pod kombinezonem ochrony przeciwchemicznej. Korzystanie z wizjera nie wyklucza możliwości pracy w okularach korekcyjnych ani stosowania maski oddechowej. Wizjer jest wykonany z wytrzymałego polimeru termoodpornego.
Bezpiecznym alternatywnym rozwiązaniem są zintegrowane, indywidualnie regulowane okulary ochronne o krawędziach osłoniętych miękkim materiałem (dostępne w wersjach PRO).

Komfort jest kwestią ustawienia

Dräger HPS 7000 charakteryzuje się wysokim komfortem obsługi i noszenia. Wyposażenie wewnętrzne hełmu wykonane zostało z antyalergicznych, elastycznych, przyjaznych dla skóry materiałów.
Czteropunktowa uprząż w miękkim obiciu pozwala pewnie i łatwo dopasować hełm do kształtu głowy. Hełm można optymalnie wyważyć na głowie w okolicy karku i brody. Nomex®– materiał, z którego wykonano wyściółkę – zapewnia wygodę użytkowania. Zintegrowana siatka wewnętrzna umożliwia regulację wysokości i gwarantuje skuteczną wentylację we wnętrzu hełmu. Dzięki wygodnemu w użyciu pokrętłu z mechanizmem zabezpieczającym na skorupie zewnętrznej można szybko dopasować hełm do obwodu głowy, także w czasie akcji, nawet w założonych mokrych i grubych rękawicach ochronnych.
Nomex®jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy DuPont.

Nowatorskie rozwiązania

Dräger jako dostawca kompletnych rozwiązań systemowych wyznacza nowe standardy w zakresie kompatybilności swoich produktów. Uniwersalny, indywidualnie ustawiany zestaw adapterów maski do hełmu Dräger HPS 7000 pozwala na skuteczne i niezawodne połączenie tych dwóch elementów wyposażenia. Maska pełnotwarzowa FPS 7000, wbudowany w nią system komunikacyjny Dräger FPS-COM 5000 lub FPS-COM 7000 oraz niezależne aparaty oddechowe serii PSS w optymalny sposób łączą się w jeden system. Lekka latarka diodowa jest zintegrowana ze skorupą hełmu i zapewnia oświetlanie szerokiego obszaru działań. Znajduje się ona pośrodku płyty czołowej oraz jest wyposażona w skuteczną osłonę przed oślepieniem i inteligentny system zarządzania zasilaniem. W skład wyposażenia wewnętrznego mogą wchodzić różne zestawy mikrofonowo-słuchawkowe do różnych radiotelefonów. Dzięki nim użytkownik może skutecznie się komunikować nawet w głośnym otoczeniu.

Pełnia możliwości

Hełm strażacki jest czymś więcej niż zwykły element wyposażenia – pozwala on rozpoznawać poszczególne osoby. Hełm można skonfigurować odpowiednio do indywidualnych upodobań: od różnych wersji kolorystycznych, aż po indywidualne plakietki na płycie czołowej. Produkt uzupełnia bogata oferta akcesoriów. Paski odblaskowe zwiększają bezpieczeństwo w warunkach słabej widoczności i umożliwiają personalizację hełmu. Różnorodne wersje nakarczników dopasowane do odzieży ochronnej zapewniają swobodę pleców. Dodatkową latarkę można przymocować po prawej lub po lewej stronie hełmu za pomocą adaptera. Pokrowiec z materiału Nomex®chroni hełm w każdej sytuacji szkoleniowej i wydłuża jego okres eksploatacji. Worki i torby umożliwiają bezpieczne przechowywanie i transport hełmu.

W każdej chwili ponownie gotowy do akcji

Konserwacja hełmu Dräger HPS 7000, dzięki minimalnej liczbie zastosowanych w nim elementów, jest wyjątkowo łatwa i skuteczna. Całe wyposażenie wewnętrzne można wymontować i ponownie zamontować zaledwie w kilku ruchach. Poszczególne elementy można szybko i łatwo wymienić za pomocą podstawowych narzędzi. Wszystkie elementy hełmu można czyścić i dezynfekować ręcznie lub w pralce przemysłowej.

Nowatorska konstrukcja hełmu

Hełm strażacki Dräger HPS 7000 został nagrodzony trzema prestiżowymi nagrodami:
Red Dot Design Award 2013
IF Product Design Award 2014
wyróżnienie specjalne w konkursie German Design Award 2015
Nagrody te są jednymi z najbardziej prestiżowych na świecie i odnoszą się nie tylko do wzornictwa, innowacyjności oraz oryginalności projektu, lecz również jego funkcjonalności, ergonomii, bezpieczeństwa użytkowania i przyjazności względem środowiska. Jury przyznające nagrodę Red Dot uzasadniło swoją decyzję w następujący sposób: „Niezwykle lekki hełm strażacki Dräger HPS 7000 może być komfortowo dopasowany do każdego rozmiaru głowy i gwarantuje zwiększone bezpieczeństwo”.

 • Producent Hełmów: DRAGER
3,5 / 5
(2 ocen)
Kupiłeś/aś ten produkt?

Podziel się swoją opinią z innymi

Napisz opinię
Opinie o produkcie
 • Wysyłka kurierem GLS

  Wysyłka kurierem GLS

  Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl

  Koszt wysyłki: 19,90 zł

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?