W związku z aktualną sytuacją na rynku,  prosimy o kontakt w celu potwierdzenia dostępności asortymentu.

close
Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL4 (RAL1026) - Hełmy strażackie
Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL4 (RAL1026) - Hełmy strażackie
Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL4 (RAL1026) - Hełmy strażackie
Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL4 (RAL1026) - Hełmy strażackie
Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL4 (RAL1026) - Hełmy strażackie
Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL4 (RAL1026) - Hełmy strażackie
Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL4 (RAL1026) - Hełmy strażackie
Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL4 (RAL1026) - Hełmy strażackie

Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL4 (RAL1026)

1 765,05 zł brutto
1 435,00 zł netto

Hełm strażacki HPS 7000 STANDARD SL4

Hełm strażacki Dräger HPS® 7000 STANDARD SL4

Prezentowany hełm strażacki jest produktem unikatowym i wyróżniającym się spośród innych dostępnych na rynku modeli. Nowoczesny, sportowo-dynamiczny wygląd i ergonomiczny kształt zdecydowanie przyciągają uwagę. Komponenty hełmu sprawiają, że jest uniwersalny i znajdzie zastosowanie podczas wielu akcji. Powyższe potwierdzają następujące dopuszczenia hełmu:
Norma EN 443:2008 dotycząca hełmów stosowanych podczas walki z ogniem w budynkach i innych obiektach (Typ B 3b, C, E2, E3, -40°C),
Norma EN 16471:2014 dotycząca hełmów do gaszenia pożarów na terenach niezurbanizowanych,
Norma EN 16473:2014 dotycząca hełmów dla ratownictwa technicznego

Dräger dla Straży Pożarnej

Produkty Dräger są wykorzystywane przez Strażaków na całym świecie. Niezależnie od tego czy są to detektory czy środki ochrony indywidualnej – cieszą się wielką popularnością i zaufaniem. Wyposażenie charakteryzuje się wysoką jakością, jest solidne, niezawodne,  intuicyjne w obsłudze i łatwe w konserwacji a do tego bezpieczne - nawet w wymagającym środowisku pracy. Hełm strażacki Dräger HPS® 7000 posiada wszystkie zalety produktów dla straży Dräger i gwarantuje wysoki poziom ochrony niezależnie od charakteru akcji.

Informacja o produkcie

- hełm w kolorze jaskrawożółtym
- zintegrowany wizjer przeźroczysty bez powłoki zabezpieczającej przed zarysowaniem,
- adapter do maski oddechowej,
- możliwość montażu uchwytu latarki zewnętrznej (bocznej) oraz czołowej,
- bez gogli ochronnych i naklejek odblaskowych.

Perfekcyjna konstrukcja i kształt pasujący do każdej głowy

Opracowując skorupę hełmu producent współpracował z klientami z całego świata. Dwie skorupy hełmu, pasujące do rozmiaru głowy od 50 do 66 cm, pozwalają dopasować sprzęt właściwie do każdego kształtu głowy i twarzy. Niewątpliwą zaletą hełmu jest jego waga, która w wersji podstawowej wynosi około 1.380 g. Na rynku trudno znaleźć tak lekkie hełmy, jest to jeden z najlżejszych hełmów w swojej klasie. Dzięki ergonomicznej konstrukcji ciężar hełmu równomiernie rozkłada się na głowie, co znacząco odciąża mięśnie karku.

Skorupa

Dräger HPS 7000, mimo niewielkiego ciężaru, należy do najbezpieczniejszych hełmów w swojej klasie. Skorupa zewnętrzna, wykonana z materiału kompozytowego, a także poliuretanowa skorupa wewnętrzna zapewniają skuteczną ochronę przed wysoką temperaturą i czynnikami mechanicznymi. Tworzywo sztuczne, wzmacniane włóknem szklanym i aramidowym, chroni głowę strażaka przed skrajnymi wartościami temperatury. Wytrzymuje ono nawet potężne promieniowanie cieplne i działanie płomieni podczas rozgorzenia. Wykonane z bardzo wytrzymałego polimeru termoodpornego wizjery skutecznie chronią oczy i twarz przed gorącem, szkodliwymi cząstkami i płynnymi chemikaliami.

Wizjer i okulary ochronne

Duży i nowoczesny wizjer zapewnia skuteczną ochronę oczu i twarzy przed gorącem, szkodliwymi cząstkami i płynnymi chemikaliami. Gwarantuje przy tym doskonałą widoczność. Wizjer można unieruchomić na stałe podczas używania hełmu pod kombinezonem ochrony przeciwchemicznej. Korzystanie z wizjera nie wyklucza możliwości pracy w okularach korekcyjnych ani stosowania maski oddechowej. Wizjer jest wykonany z wytrzymałego polimeru termoodpornego.
Bezpiecznym alternatywnym rozwiązaniem są zintegrowane, indywidualnie regulowane okulary ochronne o krawędziach osłoniętych miękkim materiałem (dostępne w wersjach PRO).

Komfort jest kwestią ustawienia

Dräger HPS 7000 charakteryzuje się wysokim komfortem obsługi i noszenia. Wyposażenie wewnętrzne hełmu wykonane zostało z antyalergicznych, elastycznych, przyjaznych dla skóry materiałów.
Czteropunktowa uprząż w miękkim obiciu pozwala pewnie i łatwo dopasować hełm do kształtu głowy. Hełm można optymalnie wyważyć na głowie w okolicy karku i brody. Nomex®– materiał, z którego wykonano wyściółkę – zapewnia wygodę użytkowania. Zintegrowana siatka wewnętrzna umożliwia regulację wysokości i gwarantuje skuteczną wentylację we wnętrzu hełmu. Dzięki wygodnemu w użyciu pokrętłu z mechanizmem zabezpieczającym na skorupie zewnętrznej można szybko dopasować hełm do obwodu głowy, także w czasie akcji, nawet w założonych mokrych i grubych rękawicach ochronnych.
Nomex®jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy DuPont.

Nowatorskie rozwiązania

Dräger jako dostawca kompletnych rozwiązań systemowych wyznacza nowe standardy w zakresie kompatybilności swoich produktów. Uniwersalny, indywidualnie ustawiany zestaw adapterów maski do hełmu Dräger HPS 7000 pozwala na skuteczne i niezawodne połączenie tych dwóch elementów wyposażenia. Maska pełnotwarzowa FPS 7000, wbudowany w nią system komunikacyjny Dräger FPS-COM 5000 lub FPS-COM 7000 oraz niezależne aparaty oddechowe serii PSS w optymalny sposób łączą się w jeden system. Lekka latarka diodowa jest zintegrowana ze skorupą hełmu i zapewnia oświetlanie szerokiego obszaru działań. Znajduje się ona pośrodku płyty czołowej oraz jest wyposażona w skuteczną osłonę przed oślepieniem i inteligentny system zarządzania zasilaniem. W skład wyposażenia wewnętrznego mogą wchodzić różne zestawy mikrofonowo-słuchawkowe do różnych radiotelefonów. Dzięki nim użytkownik może skutecznie się komunikować nawet w głośnym otoczeniu.

Pełnia możliwości

Hełm strażacki jest czymś więcej niż zwykły element wyposażenia – pozwala on rozpoznawać poszczególne osoby. Hełm można skonfigurować odpowiednio do indywidualnych upodobań: od różnych wersji kolorystycznych, aż po indywidualne plakietki na płycie czołowej. Produkt uzupełnia bogata oferta akcesoriów. Paski odblaskowe zwiększają bezpieczeństwo w warunkach słabej widoczności i umożliwiają personalizację hełmu. Różnorodne wersje nakarczników dopasowane do odzieży ochronnej zapewniają swobodę pleców. Dodatkową latarkę można przymocować po prawej lub po lewej stronie hełmu za pomocą adaptera. Pokrowiec z materiału Nomex®chroni hełm w każdej sytuacji szkoleniowej i wydłuża jego okres eksploatacji. Worki i torby umożliwiają bezpieczne przechowywanie i transport hełmu.

W każdej chwili ponownie gotowy do akcji

Konserwacja hełmu Dräger HPS 7000, dzięki minimalnej liczbie zastosowanych w nim elementów, jest wyjątkowo łatwa i skuteczna. Całe wyposażenie wewnętrzne można wymontować i ponownie zamontować zaledwie w kilku ruchach. Poszczególne elementy można szybko i łatwo wymienić za pomocą podstawowych narzędzi. Wszystkie elementy hełmu można czyścić i dezynfekować ręcznie lub w pralce przemysłowej.

Nowatorska konstrukcja

Hełm strażacki Dräger HPS 7000 został nagrodzony trzema prestiżowymi nagrodami:

Red Dot Design Award 2013
IF Product Design Award 2014
wyróżnienie specjalne w konkursie German Design Award 2015
Nagrody te są jednymi z najbardziej prestiżowych na świecie i odnoszą się nie tylko do wzornictwa, innowacyjności oraz oryginalności projektu, lecz również jego funkcjonalności, ergonomii, bezpieczeństwa użytkowania i przyjazności względem środowiska. Jury przyznające nagrodę Red Dot uzasadniło swoją decyzję w następujący sposób: „Niezwykle lekki hełm strażacki Dräger HPS 7000 może być komfortowo dopasowany do każdego rozmiaru głowy i gwarantuje zwiększone bezpieczeństwo”.

 • Producent Hełmów: DRAGER
3,5 / 5
(2 ocen)
Kupiłeś/aś ten produkt?

Podziel się swoją opinią z innymi

Napisz opinię
Opinie o produkcie
 • Wysyłka kurierem

  Wysyłka kurierem

  Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl

  Koszt wysyłki: 17,90 zł

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć