Kategorie

Hełm strażacki BHS

brutto694,95 zł

netto565,00 zł

CNBOP

Hełm zaprojektowany i produkowany zgodnie z wymaganiami Dyrektywy 89/686/EWG i normy EN 433:2008 „ Hełmy stosowane podczas walki z ogniem w budynkach i innych obiektach”. Cena za wersję podstawową - wizjer sferyczny bezbarwny , osłona karku ,okulary.

Nowy produkt

Polskie rozwiązania


Hełm pożarniczy Kontekts BHS jako uzupełnienie rynku dla użytkowników o podstawowych wymaganiach, oczekujących solidnej i bezpiecznej ochrony głowy strażaka. Kontekst sp. z o.o. wyspecjalizowała się osłonach głowy ratowników służb górniczych oraz straży pożarnych w Polsce.


Kevlarowa skorupa


Skorupa hełmu została wykonana z kompozytu o wątku aramidowo-szklanym, dającą ochronę przed uderzeniami o dużej energii, gorącymi odłamkami, dużym promieniowaniu cieplnym, płomieniem oraz zagrożeniami elektroenergetycznymi w zakresie E-2 i E-3. Na bokach hełmu ulokowano uchwyty złączy masek sprzętu ochrony układu oddechowego oraz gniazda uchwytów latarki. Krawędź hełmu zabezpieczono gumową nakładką.


Standard, który można rozszerzyć


Hełm strażacki Kontekst BHS w wersji standardowej zaspokaja podstawowe wymagania stawiane hełmom pożarniczym w Polsce. Dla bardziej wymagających użytkowników standard ten można rozszerzyć o:

  • dodatkową osłonę oczu spełniającą warunki normy PN-EN 166:2001
  • metalizowaną osłonę twarzy spełniającą normę PN-EN 14458 :2004
  • długą osłonę karku i szyi wykonaną z tkaniny trudnopalnej – tzw. chusta holenderska.


Certyfikacja

Świadectwo Dopuszczenia CNBOP NR 1126/2011
PN-EN 443:2008 - klasa B - Hełmy stosowane podczas walki z ogniem w budynkach i innych obiektach
PN-EN 14458 - Sprzęt do indywidualnej ochrony oczu -- Osłony twarzy i wizjery do użycia w hełmach strażackich o wysokiej skuteczności w zakresie bezpieczeństwa przemysłowego, używane przez strażaków, załogi karetek i służby ratownicze
PN-EN 166 - Ochrona indywidualna oczu -- Wymagania

Co otrzymujemy?

Cena zawiera hełm wraz z okularami,  przyłbicą przeźroczystą i osłoną karku.

NazwaCzas dostawyCena
Wysyłka kurierem Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl 15,99 zł
Polecamy inne produkty z tej kategorii :