DAMSORB
DAMSORB
sorbent do oleju
sorbent osp

Sorbent DAMSORB

110,00 zł brutto
89,43 zł netto

Sorbent sypki 20kg

Sorbent sypki pochodzenia mineralnego przeznaczony do usuwania skutków wycieków substancji ciekłych z powierzchni utwardzonych. Granulat o wielkości ziarna 0,5-1mm. Skały zawierające duże ilości zmineralizowanych okrzemek są poddawane skomplikowanym procesom technologicznym, dzięki którym jest otrzymywany produkt końcowy w postaci granulek o wyjątkowo wysokiej jakości. W wyniku kalcynowania, tj. w wyniku procesu wyprażania, zwiększa się znacznie wydajność sorpcyjna granulatu, co ma dominujący wpływ na ilość pochłanianej cieczy. Struktura granulek jest porowata, przestrzenie wewnątrz są puste, proces wchłaniania następuje początkowo do wewnątrz, a w etapie końcowym zostają wypełnione także wolne przestrzenie zewnętrzne moleru (absorpcja cieczy wewnątrz i zewnątrz granulatu).

Zdolności sorpcyjne

Średnie zdolności sorpcyjne podawane przez producenta na przestrzeni kilku lat, dla oleju wynoszą ok. 116%

Zastosowanie sorbentu

Sorbent wykorzystywany do zwalczania skutków wycieków wszelkich substamcji płynnych (z wyjątkiem kwasu fluorowodorowego) na drogach, lotniskach, stoczniach, warsztatach oraz we wszelkich podmiotach mających problemy z rozlewiskami cieczy.

Sposób użycia sorbentu DAMSORB

Na rozlaną ciecz posypać cienką warstwę sorbentu. Zmiana barwy świadczy o zachodzącym procesie wchłaniania - brak zmiany barwy sorbentu świadczy o zakończonym procesie sorpcji.

Podstawowe dane fizykochemiczne:

ciało stałe
zawartość SiO2 ok. 75%
zawartość wody ok. 2,5%
pH 5,5
gęstość nasypowa ok. 500 kg/m3
granulacja 0,5-1,0 mm

0 / 5
(0 ocen)
Kupiłeś/aś ten produkt?

Podziel się swoją opinią z innymi

Napisz opinię
Opinie o produkcie
  • Wysyłka kurierem GLS

    Wysyłka kurierem GLS

    Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl

    Koszt wysyłki: 19,90 zł

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?