Rękawice techniczne ROSENBAUER GLOROS T1

GLOROS T1

Poszukując artykułów, które włączamy do oferty naszego sklepu zapoznajemy się z asortymentem działających na rynku producentów. Stawiamy wyłącznie na jakość gwarantująca zadowolenie naszych klientów – dlatego też z przyjemnością wprowadzamy do oferty nowe produkty lub ich ulepszone wersje. Nie było dla nas zaskoczeniem, że ROSENBAUER włączył do swojej oferty następcę rękawic do ratownictwa technicznego RESCUE II (model sam w sobie bardzo dobry). Tytułem następcy okrzyknięty został model GLOROS T1, którego właściwości postaramy się Państwu przybliżyć. Ciekawostką jest to, że GLOROS to zbitka wyrazowa słów GLOves (rękawice) i ROSenbauer i jest nie tylko nowym produktem ale też nową nazwą rękawic ratunkowych.

Warunki pracy wymagające szczególnej ochrony

O tym, że praca Strażaków, nie tylko tych biorących udział w akcjach gaśniczych łączy się z kontaktem z czynnikami urazogennymi powszechnie wiadomo. Na szczęście nowoczesne technologie pozwalają na zminimalizowanie ryzyka urazu – wystarczy dobrać odpowiednie elementy odzieży ochronnej i pozwolić „działać” a ich zaawansowanym właściwościom. Dla brygad ratownictwa technicznego bardzo ważna jest należyta ochrona dłoni. Specjalnie dla nich dedykowane są rękawice techniczne minimalizujące urazowość dłoni wywołaną przez kontakt z ostrymi krawędziami czy odłamkami ale też zachowujące pełne zdolności manualne. Czy takie są rękawice GLOROS T1?

Dokładnie przemyślana konstrukcja zapewniająca maksymalne bezpieczeństwo

Jak podaje producent GLOROS T1 mają zapewnić najlepszą z możliwych ochronę ratowników technicznych. Dlaczego tak jest i czy można to sprawdzić? Przy wyborze rękawic ochronnych ważnym jest, aby spełniały odpowiednie normy. Opisywany model spełnia normę EN388 poświadczoną właściwym certyfikatem. W skrócie – norma odnosi się do rękawic ochronnych i ich odporności mechanicznej na m. in. ścieranie, przecięcie, rozdarcie czy przekłucie.

Rękawice ochronne spełniające wymagania normy EN388 należą do II kategorii ryzyka i zapewniają ochronę przed co najmniej jednym z wymienionych zagrożeń. Jeżeli rękawice spełniają normę EN388 – warto zwrócić na nie uwagę! Co prawda samo uzyskanie certyfikatu potwierdza, że zarówno konstrukcja rękawic jak i materiały z jakich zostały wykonane świadczy o ich wysokiej jakości, niemniej jednak postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej tym elementom.

Kompleksowa ochrona przed przecięciem i maksymalny komfort pracy

Co w takim razie powoduje, że ten model rękawic jest tak wytrzymały? Będzie to z pewnością kompozyt z włókna szklanego KEVLAR® wykorzystany na wewnętrzną wyściółkę, który całkowicie otacza każdy palec zapewniając tym samym wszechstronną ochronę przed przecięciem. Natomiast przed przedostaniem się odłamków do wnętrza rękawicy ochroni mankiet z elastycznym paskiem. A co z komfortem użytkowania? Oczywiście jest on ważny – szczególnie przy wielogodzinnych akcjach ratunkowych.

Komfort pracy w rękawicach GLOROS zapewni ergonomiczna i anatomicznie dopasowana budowa a także delikatniejsze tkaniny, z jakich rękawica została wykonana takie jak poliamid czy nylon z elastanem. Komfort pracy daje też zachowanie pełnych zdolności manualnych i zręczności. Okazuje się, że przy tak wysokiej ochronie przed mechaniką niebezpieczeństwa możliwym jest zachowanie wysokiego poziomu wrażliwości dotykowej. Lepszy ruch, zginanie i manewrowość palców zapewniają zagięcia na stawach palców a elastyczne wstawki z neopropenu w okolicy nadgarstka dają możliwość nieograniczonego ruchu.

Najbezpieczniejszy chwyt

Podczas akcji ratowniczych niezbędny jest bardzo dobry chwyt. Producent również zwrócił uwagę na ten aspekt wprowadzając do konstrukcji wewnętrznej rękawicy specjalny silikon w nowym typie konstrukcji kratowej co umożliwia chwytanie gładkich powierzchni. Ta specjalna, wypukła powłoka pokrywa całą powierzchnię dłoni ułatwiając pracę przy nawet zanieczyszczonych substancjami oleistymi czy mokrych powierzchniach drabin, szyb czy metali.

Czy stawiamy na rękawice techniczne GLOROS T1?

Same opisane właściwości rękawic świadczą o ich jakości. Mamy również pełne zaufanie do producenta – grupy ROSENBAUER, która opracowując produkty polega nie tylko na teorii ale przede wszystkim testuje nowe rozwiązania w praktyce – przed wprowadzeniem produktu na rynek. Czy polecamy rękawice GLOROS T1 – zdecydowanie tak!

Oferta rękawic ROSENBAUER

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Nowy komentarz
Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?