Hełm strażacki Rosenbauer Heros Titan chromowany -  Hełmy strażackie

Hełm strażacki Rosenbauer Heros Titan chromowany

2 127,90 zł brutto
1 730,00 zł netto
Naklejki odblaskowe:
Okulary:
Przyłbica:
Latarka nahełmowa LED:
Adaptery zewnętrznego mocowania masek:

Hełm strażacki Rosenbauer Heros Titan chromowany

Hełm strażacki nowej generacji, posiadający Świadectwo dopuszczenia CNBOP

Hełm strażacki Rosenbauer Heros Titan jest przedstawicielem nowej generacji hełmów pożarniczych. Oparty nie tylko o wymagania normy PN-EN443:2008, ale również nowych PN-EN 16471 oraz PN-EN 16473 dedykowanych stricte dla hełmów przeznaczonych do  działań prowadzonych w obszarach niezurbanizowanych oraz ratownictwa technicznego.

Optymalizacja!!!

Skorupa hełmu została wykonana w materiałów kompozytowych. Inżynierowie projektujący jej kształt osunęli każdy zbędny centymetr kwadratowy powierzchni, przy zachowaniu bezpieczeństwa wynikającego z norm. Ponadto zastosowanie lekkich materiałów pozwoliło osiągnąć wagę 1,3kg przy kompletnym wyposażeniu minimalnym, co stawia ten model w czołówce najlżejszych, a przy tym najbezpieczniejszych hełmów pożarniczych nie tylko Europy.

Design

Rosenbauer to największy, najbardziej  znany na świecie producent sprzętu pożarniczego. Produkty sygnowane literką "R" poza wybitnymi parametrami techniczno-użytkowymi charakteryzują się futurystycznym, a przede wszystkim wpadającym w oko designem. Skorupa Rosenbauer Heros Titan to nowoczesna, bardzo dynamiczna linia. Każdy element spełniając swoją funkcję zachowuje najwyższe standardy wizualne i estetyczne.

Funkcjonalność

Projektując hełm poddano procesowi optymalizacji również jego funkcjonalność. Rosenbauer Heros Titan to nie jest produkt spełniający z założenia tylko podstawowe wymagania. Zakres dopuszczeń, użytkowości jest tak szeroki, że można go stosować do każdej operacji ratowniczej, bez wahania odrzucając kaski dedykowane dla każdego rodzaju ratownictwa specjalistycznego. Wymienne uchwyty masek sprzętu ochrony układu oddechowego, osłona twarzy metalizowana lub transparentna, gogle przeźroczyste lub przyciemniane, dedykowana latarka czołowa, uchwyty, zestawy odblaskowych znakowań, osłona krawędzi. To wszystko sprawia, że użytkownik sam decyduje czego potrzebuje w swojej pracy.

Latarka i... kamera termowizyjna

Podobnie jak w modelu Heros X-Treme stworzono latarkę dedykowaną do Titana - montowaną centralnie w miejscu płytki czołowej. Sam proces montażu i jej zdjęcia odbywa się błyskawicznie, nie wymagając zdjęcia hełmu z głowy. Otrzymujemy w ten sposób uniwersalną latarkę nahełmową oraz ręczna jednocześnie. Dodatkowo istnieje możliwość montażu każdej popularnej latarki przy pomocy specjalnego adaptera na krawędzi skorupy.
W miejscu głównej latarki można zamontować również... kamerę termowizyjną. Rozwiązanie dotąd niespotykane na świecie pozwala strażakowi bez angażowania dłoni prowadzić działania ratownicze i gaśnicze w obszarze niebezpiecznym mając przed oczami stale widok obrazowania termograficznego.

Na każdą głowę

Najnowocześniejsze hełmy pożarnicze ostatniej generacji produkowane są w dwóch rozmiarach, aby każdy użytkownik czuł się w swoim modelu komfortowo. Hełm Rosenbauer Heros Titan produkowany jest tylko w jednym rozmiarze. Dzięki nowatorskiemu systemowi więźby udało się osiągnąć niespotykany dotąd zakres obwodu głowy 49-67cm. Regulacja odbywa się poprzez umieszczone na zewnątrz skorupy hełmu pokrętło - znane z wcześniejszych modeli. Rozwiązanie to, docenione już przez użytkowników pozwala w najłatwiejszy sposób, nawet w rękawicy dostosować hełm do każdej sytuacji - założonej kominiarki czy też maski sprzętu ochrony dróg oddechowych. Jeśli wrócisz od fryzjera - to również poczujesz różnicę!

Certyfikacja

PN-EN 443:2008 Klasa B - Hełmy stosowane podczas walki z ogniem w budynkach i innych obiektach
PN-EN 16471 - Hełmy strażackie -- Hełmy do gaszenia pożarów na terenach niezurbanizowanych
PN-EN 16473 - Hełmy strażackie -- Hełmy dla ratownictwa technicznego
PN-EN 14458 - Sprzęt do indywidualnej ochrony oczu -- Osłony twarzy i wizjery do użycia w hełmach strażackich o wysokiej skuteczności w zakresie bezpieczeństwa przemysłowego, używane przez strażaków, załogi karetek i służby ratownicze
PN-EN 166 - Ochrona indywidualna oczu -- Wymagania
ISO 16073:2011 - Środki Ochrony Indywidualnej przy zwalczaniu pożarów w obszarach leśnych - wymagania i metody testowania
Hełm posiada aktualne świadectwo dopuszczenia CNBOP

  • ŚWIADECTWO CNBOP Hełm: Tak
  • Producent Hełmów: ROSENBAUER
3,2 / 5
(25 ocen)
Kupiłeś/aś ten produkt?

Podziel się swoją opinią z innymi

Napisz opinię
Opinie o produkcie
  • Wysyłka kurierem GLS

    Wysyłka kurierem GLS

    Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl

    Koszt wysyłki: Za darmo!

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?