WIOSENNE PROMOCJE  SPRAWDŹ

Pilarka spalinowa Stihl MS 241 C-M - Mocne i wytrzymałe pilarki

Pilarka spalinowa Stihl MS 241 C-M

3 499,00 zł brutto
2 844,72 zł netto

Pilarka spalinowa Stihl MS 241 C-M

Pilarka Stihl - zawsze najlepsze ustawienia


Pilarka spalinowa Stihl MS 241 C-M - na nią czekali drwale! Nowa pilarka łańcuchowa, poręczna, dynamiczna, ze sterowanym elektronicznie silnikiem M-Tronic (M) w wyposażeniu seryjnym. Profesjonalna pilarka MS 241 C-M doskonale nadaje się do ścinki drzew w średnich zasobach leśnych oraz do trzebieży. Zapewnia czystą pracę i umożliwia precyzyjne i pewne prowadzenie pilarki.

Poręczna pilarka łańcuchowa, doskonała technika w szczegółach

Pilarka łańcuchowa STIHL MS 241 C-M ma do zaoferowania wiele praktycznych rozwiązań, które czynią ją maszyną idealną.

Profesjonalny system antywibracyjny - Pilarki łańcuchowe STIHL MS 241 C-M charakteryzują się znacznie bardziej równomierną pracą. To efekt działania nowoczesnego, profesjonalnego systemu antywibracyjnego. Składa się on między innymi ze specjalnych sprężyn umieszczonych pomiędzy silnikiem a uchwytami. Elementy te redukują wibracje wytwarzane przez silnik i piłę łańcuchową. Wartość drgań wynosi 2,9m/s², co gwarantuje optymalne prowadzenie i oszczędność sił użytkownika.

Piła łańcuchowa o niskim poziomie wibracji i niskiej skłonności do odbić 3/8'' P Picco Super (PS3) - Nowa piła łańcuchowa określona jako „pełne dłuto” została opracowana z myślą o zastosowaniach profesjonalnych w leśnictwie i do pielęgnacji drzewostanów. Jej atuty to doskonała wydajność i jakość cięcia oraz znakomity komfort pracy.

Ciśnieniowa technologia odlewu magnezu i tłumik ze stali nierdzewnej - Obudowa silnika, wykonana z magnezu odlewanego ciśnieniowo i tłumik ze stali nierdzewnej decydują o niskim ciężarze urządzenia – zaledwie 4,7 kg. Te wysokiej jakości materiały gwarantują wytrzymałość i długą żywotność nowych pilarek łańcuchowych STIHL.

M-Tronic (M) - Od momentu uruchomienia pilarka łańcuchowa STIHL MS 241 C-M oferuje użytkownikom optymalną moc. Tryb pracy jest nieistotny – uruchamianie, eksploatacja, przerwa i ponowne uruchomienie. System M-Tronic precyzyjnie reguluje czas zapłonu w każdym zakresie obrotów i dozuje odpowiednią ilość paliwa biorąc pod uwagę temperaturę powietrza, wysokość n.p.m. oraz jakość paliwa. Teraz każdy użytkownik nowego modelu pilarki może w pełni skoncentrować się na swojej pracy.
Już po kilku sekundach pracy pilarką, silnik osiąga swoją optymalną moc. Teraz M-Tronic ustali optymalne parametry pracy, dostarczając odpowiednią ilość paliwa. Ręczna korekta ustawień gaźnika jest już niepotrzebna. Bez znaczenia są również zmieniające się warunki zewnętrzne takie jak wahania temperatury czy wysokość n.p.m. Nawet 25% udział etanolu w paliwie (E 25) nie wpływa na spadek mocy silnika.
System M-Tronic zapamiętuje ostatnio używane ustawienia robocze i przywraca je po ponownym uruchomieniu pilarki. Efektem elektronicznego sterownia po uruchomieniu bez konieczności zmiany ustawień. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy oszczędzają czas i nie tracą rytmu pracy.

Zawór dekompresyjny i system łatwego uruchamiania ElastoStart - Zawór dekompresyjny w połączeniu z ElastoStart redukuje w znaczący sposób siłę niezbędną do uruchomienia pilarki. Proces ten przebiega w ten sposób, że przy pociągnięciu za linkę rozrusznika, zawór dekompresyjny uwalnia część sprężonej mieszanki.

System filtrów o długiej żywotności z filtrem wstępnym i nowym filtrem HD2 - Pilarka łańcuchowa STIHL MS 241 C-M posiada, podobnie jak STIHL MS 261, system filtrów powietrza o długiej żywotności. Ten nowoczesny system filtrów powietrza efektywnie usuwa zabrudzenia, a filtr wstępny odciąża filtr właściwy. Nowy filtr HD2, wykonany z polietylenu ma aż o 70% drobniejsze pory w porównaniu z filtrami flisowymi czy poliamidowymi, co w praktyce oznacza filtrowanie najdrobniejszych cząstek zanieczyszczeń. Nowy filtr jest ponadto wodoodporny, nie absorbuje oleju i można do łatwo czyścić. Okrągły kartusz filtra z szybkim zamknięciem umożliwia błyskawiczny montaż i demontaż bez użycia jakichkolwiek narzędzi. 

Wszystko pod jedną pokrywą - Po poluzowaniu trzech śrub i zdjęciu obudowy można przystąpić do prac konserwacyjnych: sprawdzić stan filtra powietrza, skontrolować stan świecy zapłonowej i oczyścić ożebrowanie cylindra.

Praktyczne nakrętki pokrywy koła napędowego - Dzięki zastosowaniu zintegrowanych z pokrywą nakrętek ich zgubienie podczas wymiany piły nie będzie możliwe.

System tankowania STIHL - Zbiorniki paliwa i oleju mają duże otwory wlewowe, co zapewnia czyste i ekonomiczne napełnianie. Zbiornik paliwa wykonany jest z przejrzystego tworzywa co umożliwia  kontrolę stanu napełnienia. Opatentowane, specjalne korki zbiorników paliwa i oleju można zamykać i otwierać bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

Wyposażenie seryjne pilarki STIHL MS 241 C-M


STIHL M-Tronic (M) - system elektronicznego sterowania silnikiem precyzyjnie reguluje czas zapłonu w każdym zakresie obrotów i dozuje odpowiednią ilość paliwa w zależności od temperatury, wysokości n.p.m. i jakości paliwa. Dzięki temu do uruchomienia pilarki wystarczy tylko jedna pozycja na przełączniku.Zawór dekompresyjny - pozwala podczas uruchamiania usunąć z cylindra część sprężonej mieszanki. Umożliwia to znaczną redukcję siły potrzebnej do pociągnięcia za linkę rozrusznika, odciążenie osoby obsługującej urządzenie i ochronę całego systemu rozruchu urządzenia.

System filtrów powietrza o długiej żywotności - wydłuża znacząco okresy pracy pomiędzy czyszczeniami filtra. Większe i cięższe drobiny są wyrzucane przez siłę odśrodkową na zewnątrz, a następnie przez wznoszącą się rampę dodatkowo wyrzucane do góry. Wstępnie oczyszczone powietrze jest doprowadzane do filtra powietrza.

Dźwignia kombi - System M-Tronic rozpoznaje fazę rozruchu na ciepło i na zimno, dlatego na dźwigni kombi znajduje się tylko pozycja startowa. M-tronic dozuje dokładnie taką ilość paliwa jaka jest w danej chwili potrzebna. Ogromną zaletą tej technicznej innowacji jet fakt, że użytkownik może natychmiast przystąpić do pracy i to na najwyższych obrotach. Dzięki uzyskaniu optymalnego przyspieszenia po kilku sekundach pilarka łańcuchowa jest całkowicie gotowa do pracy.Dwusuwowy silnik STIHL w technologii 2-MIX - zapewnia dużą moc, a przy tym oszczędność zużycia paliwa do 20% w porównaniu do dwusuwowych silników STIHL o podobnej mocy bez technologii 2-MIX. Emisja spalin spada o ok. 50%.
Nakrętka z zabezpieczeniem przed zgubieniem - przy wymianie zestawu tnącego zastosowano praktyczną nakrętkę pokrywy koła napędowego z zabezpieczeniem przed zgubieniem.

Pompa olejowa z regulacją wydajności - pozwala na dokładne, odpowiednie do potrzeb smarowanie. Oznaczenie E gwarantuje doprowadzenie odpowiedniej ilości oleju w każdych warunkach roboczych. Profesjonaliści dozują dokładnie. Pompa umożliwia redukcję zużycia oleju do 50%.

Czterokanałowa technika STIHL - w czterech kanałach przelotowych następuje zawirowanie mieszanki paliwowo-powietrznej przed zapłonem. Zapewnia to lepsze spalanie paliwa i znacznie podnosi sprawność silnika. Skutek: mniejsze zużycie paliwa i wysoki moment obrotowy w szerokim przedziale obrotów.

System antywibracyjny - mocne wibracje przenoszone przez uchwyty urządzeń mechanicznych mogą prowadzić do choroby wibracyjnej. Z tego powodu STIHL stworzył system antywibracyjny. W urządzeniach mechanicznych wyposażonych w system AV strefy uchwytów znacznie redukują liczbę drgań wytwarzanych przez silnik spalinowy i pracujące narzędzie.

Kompensator - wyczyszczenie filtra staje się konieczne dopiero wtedy, gdy moc silnika wyraźnie spadnie. W Umieszczony w gaźniku kompensator STIHL sprawia, że pomimo wzrostu zanieczyszczenia filtra powietrza moc silnika, zawartość substancji szkodliwych w spalinach oraz zużycie paliwa przez dłuższy czas pozostają stałe. W ten sposób możliwa jest dłuższa praca bez konieczności przeprowadzania czynności serwisowych.

Boczny napinacz piły łańcuchowej
Śruba napinacza obracana jest specjalnym pokrętłem przechodzącym przez pokrywę koła napędowego piły łańcuchowej. Umożliwia to uniknięcie kontaktu dłoni z ostrą piłą łańcuchową i ostrymi zębami zderzaka oporowego.

System STIHL Ematic składa się z prowadnicy Ematic, piły łańcuchowej Oilomatic oraz pompy olejowej z regulacją wydajności wzgl. redukcją ilości tłoczonego oleju. Specjalna konstrukcja prowadnicy i piły łańcuchowej sprawia, że każda kropla oleju dociera dokładnie w te miejsca piły łańcuchowej, gdzie jest najbardziej potrzebna. Umożliwia to redukcję zużycia oleju smarującego piłę łańcuchową do 50%.

STIHL ElastoStart- Ciśnienie sprężania powoduje podczas uruchamiania silników spalinowych powstawanie odbić obciążających mięśnie i stawy operatora. Element amortyzujący umieszczony w specjalnym uchwycie rozrusznika pochłania i przekazuje występujące siły zgodnie z przebiegiem cyklu sprężania umożliwiając tym samym płynne uruchomienie urządzenia bez szarpnięć.

Praktyczny korek zbiornika - Specjalne, opatentowane korki zbiorników paliwa i oleju. Zbiorniki urządzeń mechanicznych wyposażone w takie korki można szybko otworzyć i zamknąć - bez użycia siły i jakichkolwiek narzędzi.

Nowy filtr HD2 - wykonany jest z polietylenu i posiada nawet o 70% drobniejsze pory w porównaniu z filtrami flisowymi czy poliamidowymi, co w praktyce oznacza filtrowanie najdrobniejszych cząstek zanieczyszczeń. Nowy filtr jest ponadto wodoodporny, nie absorbuje oleju i można go łatwo oczyścić. Okrągły kartusz filtra można zdemontować bez użycia narzędzi. (zdj. zbliżone do rzeczywistego).

Zastrzega się prawo do zmian technicznych, specyfikacji, wyposażenia standardowego i dodatkowego.

Więcej o produktach STIHL można przeczytać na naszym blogu: 

Link do artykułu na blogu 

 • Masa urządzenia: 4,5 kg
 • Moc kW/KM: 2,3/3,1
 • Pojemność skokowa cm³: 42,6
 • Stosunek ciężaru do mocy kg/kW: 2
 • Poziom mocy akustycznej dB(A): 115
 • Podziałka piły łańcuchowej: 3/8 " P
 • Wartość drgań strona lewa / prawa m/s²: 2,9/2,9
 • Poziom ciśnienia akustycznego dB(A): 103
0 / 5
(0 ocen)
Kupiłeś/aś ten produkt?

Podziel się swoją opinią z innymi

Napisz opinię
Opinie o produkcie
 • Wysyłka kurierem GLS

  Wysyłka kurierem GLS

  Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl

  Koszt wysyłki: 19,90 zł

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?