Pilarka spalinowa Stihl MS 261 - Mocne i wytrzymałe pilarki

Pilarka spalinowa Stihl MS 261

3 999,00 zł brutto
3 251,22 zł netto

Pilarka spalinowa Stihl MS 261

Nowa pilarka łańcuchowa STIHL MS 261 - następca pilarki MS 260


Marzenia stają się rzeczywistością. Jej korzenie sięgają modelu STIHL MS 024 i wywodzą się bezpośrednio od popularnego i sprawdzonego modelu STIHL MS 260. Najnowszy model STIHL MS 261 kontynuuje tradycje rodziny pilarek łańcuchowych do profesjonalnych zastosowań w leśnictwie.

Zalety pilarki spalinowej Stihl MS 261

Nowa generacja pilarek łańcuchowych STIHL oferuje wiele rozwiązań, które zwiększają wydajność i komfort profesjonalnych prac leśnych.
Wysoka moc, równomierna praca silnika i cała gama praktycznych elementów wyposażenia sprawiają, że nowa pilarka STIHL MS 261 sprawdza się doskonale w każdej sytuacji i sprosta każdemu wyzwaniu. Model MS 261 to nowy wymiar standardu w zakresie pozyskiwania drewna miękkiego, trzebieży i wycinki drzew w średnich zasobach leśnych. Poniżej prezentujemy najważniejsze atuty pilarki STIHL MS 261.

Optymalny ciężar - obudowę silnika wykonano z magnezu odlewanego ciśnieniowo a tłumik ze stali nierdzewnej, co zapewnia optymalny stosunek ciężaru do mocy i długą żywotność.

Łatwość serwisowania - do pięciu razy dłuższa żywotność filtra w porównaniu z modelem MS 260: w przypadku nowego systemu filtrów o długiej żywotności z filtrem wstępnym to możliwe! Nowy filtr HD2 wykonano z polietylenu odpornego na działanie wody i oleju ponadto posiada on pory, które są do 70% drobniejsze niż w przypadku filtrów wykonanych z włókniny i poliamidu co umożliwia łatwiejsze czyszczenie filtra. Okrągły kształt filtra z elementami z tworzywa PET i praktycznym zamknięciem, zapewnia jego szybki montaż i demontaż bez użycia dodatkowych narzędzi.

Moc, czystość, oszczędność - wysoka wydajność cięcia, ogromna moc a przy tym oszczędność paliwa do 20%*: to możliwe w przypadku innowacyjnego silnika STIHL 2-MIX z układem przepłukiwania cylindra. Dodatkową zaletę stanowi niższy poziom emisji spalin. Doskonały wybór dla wszystkich, którzy myślą przyszłościowo. Już teraz pilarka łańcuchowa STIHL MS 261 spełnia kryteria norm emisji spalin EU II, które zaczną obowiązywać w roku 2012!
*W porównaniu do konwencjonalnych silników dwusuwowych STIHL bez technologii 2-MIX

Łatwa obsługa - Uruchamianie bez szarpnięć, szybkie tankowanie i łatwe napinanie piły łańcuchowej: Nowe pilarki łańcuchowe są łatwe w obsłudze już od momentu ich uruchomienia. Dzięki temu praca jest dużo bardziej ekonomiczna.

Niski poziom wibracji - Oszczędność sił dzięki mniejszemu poziomowi drgań. Nowy system antywibracyjny i piła łańcuchowa STIHL o niskiej wartości drgań skutecznie redukują drgania przenoszone na operatora. Zapewnia to lepsze parametry prowadzenia, mniejszy nakład sił użytkownika i możliwość dłuższej pracy.

Innowacyjne rozwiązania firmy STIHL zastosowane w pilarce Stihl MS 261

Nowatorska technologia. Silnik 2-MIX z układem przepłukiwania cylindra
Większa moc przy jednocześnie niższym poziomie spalin - to właśnie zapewnia silnik STIHL 2-MIX. Dwusuwowa jednostka napędowa w technologii 2-MIX stanowi połączenie jednego cylindra w technice czterokanałowej z układem przepłukiwania. Efektem jest wysoki moment obrotowy w szerokim zakresie obrotów – przy do 20%* mniejszym zużyciu paliwa. Redukcja emisji spalin do 50%* sprawia, że innowacyjny silnik STIHL 2-MIX bez problemu spełnia wymogi surowej dyrektywy EU II odnośnie emisji spalin dla urządzeń spalinowych.
*w porównaniu z konwencjonalnymi silnikami STIHL bez technologii 2-MIX

Koncepcja efektywnych filtrów. System filtrów powietrza o długiej żywotności z filtrem wstępnym i nowym filtrem HD2.
Pilarka STIHL MS 261 przekonuje pięciokrotnie dłuższą żywotnością filtra w porównaniu z modelem MS 260. Została wyposażona w nowy system filtrów powietrza o długiej żywotności, w którym filtr wstępny zatrzymuje duże cząstki zanieczyszczeń odciążając w ten sposób filtr właściwy. Ten opracowany na nowo filtr HD2 wykonany z polietylenu posiada pory do 70% drobniejsze niż w przypadku filtrów z włókniny i poliamidu, dzięki czemu zatrzymuje nawet najmniejsze drobinki pyłu. Ponadto jest odporny na działanie oleju i wody, co ułatwia jego czyszczenie. Okrągły wkład filtra z elementami z tworzywa PET z praktycznym zamknięciem umożliwia jego łatwy i szybki montaż i demontaż bez użycia dodatkowych narzędzi.

Innowacyjny i profesjonalny system antywibracyjny.
Pilarka STIHL MS 261 charakteryzuje się znacznie bardziej równomierną pracą. To wynik działania znakomitego systemu antywibracyjnego. System składa się z antywibracyjnych elementów Cellasto i specjalnych sprężyn, umieszczonych pomiędzy silnikiem a uchwytami. Dzięki nim drgania wytwarzane przez silnik i piłę łańcuchową zostają zredukowane. Poziom wibracji wynosi 3,5 m/s², co zapewnia optymalne parametry prowadzenia i oszczędza siły operatora.

Piła łańcuchowa o niskim poziomie wibracji.
Piła łańcuchowa STIHL .325" RSC skutecznie tłumi przenoszenie energii uderzeniowej na prowadnicę. W ten sposób wibracje przenoszone na operatora ulegają znacznej redukcji. RSC odznacza się łagodną charakterystyką cięcia, niską skłonnością do drgań oraz wyjątkowo wysoką wydajnością cięcia. Piła łańcuchowa o niskiej wartości drgań stanowi element wyposażenia standardowego pilarki MS 261.

Pilarki spalinowe Stihl - przede wszystkim komfort pracy

Łatwe uruchamianie i płynna praca silnika – zawór dekompresyjny i zapłon sterowany elektronicznie.
Zawór dekompresyjny w połączeniu z systemem ElastoStart redukuje nakład siły potrzebnej do pociągnięcia linki rozrusznika i ułatwia uruchomienie urządzenia. Dzieje się tak dlatego, że podczas rozruchu zawór dekompresyjny umożliwia ujście z cylindra części sprężonej mieszanki.
Zapłon sterowany elektronicznie gwarantuje lepsze spalanie mieszanki paliwowej przy jedocześnie niższej emisji spalin, ponieważ w każdym zakresie obrotów w odpowiednim momencie zapewnia stabilną i wydłużoną iskrę.

Prosta konserwacja i łatwość serwisowania – wszystko pod jedną pokrywą.
Wystarczy tylko otworzyć praktyczne zamknięcia, zdjąć pokrywę i można wykonać trzy czynności konserwacyjne: oczyścić filtry powietrza, skontrolować świecę zapłonową, oczyścić ożebrowania cylindra.

Wygodna obsługa. Komfrotowa praca - praktyczne nakrętki.
Podczas wymiany piły łańcuchowej już nie dojdzie do zagubienia nakrętek mocujących pokrywę koła napędowego. MS 261 to pierwsza pilarka STIHL wyposażona w nakrętki zintegrowane z pokrywą koła napędowego, co zabezpiecza je przed zagubieniem. To znakomite udogodnienie dla wszystkich użytkowników.

Boczny napinacz piły łańcuchowej STIHL.
Boczny napinacz piły łańcuchowej umożliwia wygodne napinanie piły łańcuchowej z zachowaniem bezpiecznej odległości od jej ostrych elementów.

System tankowania STIHL.
Zbiorniki paliwa i oleju są wyposażone w duże otwory wlewowe, umożliwiające ich łatwe i czyste napełnianie. Przezroczyste tworzywo, z którego wykonano zbiornik paliwa, umożliwia stałą kontrolę poziomu paliwa. Opatentowane, specjalne korki zbiorników ułatwiają ich otwieranie i zamykanie bez użycia dodatkowych narzędzi.

System smarowania piły łańcuchowej STIHL Ematic. W zależności od zestawu tnącego i rodzaju drewna system STIHL Ematic optymalnie dozuje olej do smarowania zestawu tnącego. Olej dociera dokładnie w te miejsca, gdzie jest on najbardziej potrzebny. Umożliwia to redukcję zużycia oleju smarującego piłę łańcuchową aż do 50%.

Indywidualność w standardzie

Błyskawiczny napinacz piły łańcuchowej (B).
Oszczędność sił i czasu podczas napinania piły łańcuchowej. Błyskawiczny napinacz piły łańcuchowej STIHL umożliwia łatwe i szybkie napięcie piły łańcuchowej bez użycia jakichkolwiek narzędzi i konieczności kontaktu z jej ostrymi elementami. Wystarczy poluzować pokrywę koła napędowego i odpowiednio napiąć piłę za pomocą koła nastawczego.

STIHL ErgoStart (E).
Sprężyna umieszczona pomiędzy rolką linki rozrusznika a wałem korbowym kompensuje skoki obciążenia na lince rozruchowej sprawiając, że są one prawie niewyczuwalne dla operatora. Wynik: w porównaniu do zwykłych systemów uruchamiania, STIHL ErgoStart o połowę redukuje siłę wymaganą do uruchomienia urządzenia i umożliwia zmniejszenie predkości rozruchowej o około dwie trzecie.

Tylko w STIHL: Hamulec piły łańcuchowej Quick-Stop Super (Q).
Dodatkowy hamulec STIHL, który zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo. Piła łańcuchowa zatrzymuje się natychmiast nie tylko w przypadku odpowiednio mocnego odbicia lub uruchomienia osłony dłoni, lecz również w przypadku zwolnienia tylnego uchwytu pilarki. To wyjątkowe zabezpieczenie zapewnia większe bezpieczeństwo operatora w każdej pozycji roboczej bez dodatkowych dźwigni i uchwytów – podczas uruchamiania urządzenia, jego przenoszenia, podczas prac i krótkich przerw.

Układ ogrzewania gaźnika (V).
Praca bez zakłóceń nawet w niskich temperaturach. Układ ogrzewania gaźnika ze sterownikiem włączanym i wyłącznym w zależności od temperatury zapobiega oblodzeniu gaźnika podczas pracy w warunkach zimowych.


Elektryczne ogrzewanie uchwytu (W).
Elektryczne ogrzewanie uchwytu zapewnia dużą niezawodność obsługi pilarki w warunkach zimowych. Dzięki bezobsługowym i odpornym na zużycie foliom grzewczym umieszczonym wewnątrz uchwytów pozostają one ciepłe i suche nawet w warunkach zimowych. Elektryczne ogrzewanie uchwytu można włączyć zależnie od potrzeb.

Wyposażenie seryjne pilarki spalinowej Stihl MS 261

Zawór dekompresyjny - pozwala podczas uruchamiania usunąć z cylindra część sprężonej mieszanki. Umożliwia to znaczną redukcję siły potrzebnej do pociągnięcia za linkę rozrusznika, odciążenie osoby obsługującej urządzenie i ochronę całego systemu rozruchu urządzenia.

System filtrów powietrza o długiej żywotności - wydłuża znacząco okresy pracy pomiędzy czyszczeniami filtra. Większe i cięższe drobiny są wyrzucane przez siłę odśrodkową na zewnątrz, a następnie przez wznoszącą się rampę dodatkowo wyrzucane do góry. Wstępnie oczyszczone powietrze jest doprowadzane do filtra powietrza.

Dwusuwowy silnik STIHL w technologii 2-MIX - zapewnia dużą moc, a przy tym oszczędność zużycia paliwa do 20% w porównaniu do dwusuwowych silników STIHL o podobnej mocy bez technologii 2-MIX. Emisja spalin spada o ok. 50%.

Nakrętka z zabezpieczeniem przed zgubieniem - przy wymianie zestawu tnącego zastosowano praktyczną nakrętkę pokrywy koła napędowego z zabezpieczeniem przed zgubieniem.

Pompa olejowa z regulacją wydajności - pozwala na dokładne, odpowiednie do potrzeb smarowanie. Oznaczenie E gwarantuje doprowadzenie odpowiedniej ilości oleju w każdych warunkach roboczych. Profesjonaliści dozują dokładnie. Pompa umożliwia redukcję zużycia oleju do 50%.

Czterokanałowa technika STIHL - w czterech kanałach przelotowych następuje zawirowanie mieszanki paliwowo-powietrznej przed zapłonem. Zapewnia to lepsze spalanie paliwa i znacznie podnosi sprawność silnika. Skutek: mniejsze zużycie paliwa i wysoki moment obrotowy w szerokim przedziale obrotów.

System antywibracyjny - mocne wibracje przenoszone przez uchwyty urządzeń mechanicznych mogą prowadzić do choroby wibracyjnej. Z tego powodu STIHL stworzył system antywibracyjny. W urządzeniach mechanicznych wyposażonych w system AV strefy uchwytów znacznie redukują liczbę drgań wytwarzanych przez silnik spalinowy i pracujące narzędzie.

Wielofunkcyjny przełącznik - obsługa wszystkich ważnych funkcji pilarki, takich jak rozruch na ciepło i na zimno, praca i wyłączanie odbywa się za pomocą jednej dźwigni. Rozwiązanie to zapewnia wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo obsługi, ponieważ prawa ręka przez cały czas spoczywa na uchwycie.

Kompensator - wyczyszczenie filtra staje się konieczne dopiero wtedy, gdy moc silnika wyraźnie spadnie. W Umieszczony w gaźniku kompensator STIHL sprawia, że pomimo wzrostu zanieczyszczenia filtra powietrza moc silnika, zawartość substancji szkodliwych w spalinach oraz zużycie paliwa przez dłuższy czas pozostają stałe. W ten sposób możliwa jest dłuższa praca bez konieczności przeprowadzania czynności serwisowych.

Boczny napinacz piły łańcuchowej - śruba napinacza obracana jest specjalnym pokrętłem przechodzącym przez pokrywę koła napędowego piły łańcuchowej. Umożliwia to uniknięcie kontaktu dłoni z ostrą piłą łańcuchową i ostrymi zębami zderzaka oporowego.

System STIHL Ematic - składa się z prowadnicy Ematic, piły łańcuchowej Oilomatic oraz pompy olejowej z regulacją wydajności wzgl. redukcją ilości tłoczonego oleju. Specjalna konstrukcja prowadnicy i piły łańcuchowej sprawia, że każda kropla oleju dociera dokładnie w te miejsca piły łańcuchowej, gdzie jest najbardziej potrzebna. Umożliwia to redukcję zużycia oleju smarującego piłę łańcuchową do 50%.

STIHL ElastoStart - ciśnienie sprężania powoduje podczas uruchamiania silników spalinowych powstawanie odbić obciążających mięśnie i stawy operatora. Element amortyzujący umieszczony w specjalnym uchwycie rozrusznika pochłania i przekazuje występujące siły zgodnie z przebiegiem cyklu sprężania umożliwiając tym samym płynne uruchomienie urządzenia bez szarpnięć.

Układ wstępnego ogrzewania gaźnika - pilarki łańcuchowe STIHL wyposażone w układ wstępnego ogrzewania gaźnika są niezawodne nawet wtedy, gdy na dworze jest zimno: w zimowym trybie pracy ogrzane powietrze przepływa wokół gaźnika. Rozwiązanie takie skutecznie zapobiega oblodzeniu gaźnika. Przestawienie z trybu letniego na zimowy jest bardzo proste i sprowadza się do jednego ruchu ręki.

Praktyczny korek zbiornika - specjalne, opatentowane korki zbiorników paliwa i oleju. Zbiorniki urządzeń mechanicznych wyposażone w takie korki można szybko otworzyć i zamknąć - bez użycia siły i jakichkolwiek narzędzi.

Nowy filtr HD2 - wykonany jest z polietylenu i posiada nawet o 70% drobniejsze pory w porównaniu z filtrami flisowymi czy poliamidowymi, co w praktyce oznacza filtrowanie najdrobniejszych cząstek zanieczyszczeń. Nowy filtr jest ponadto wodoodporny, nie absorbuje oleju i można go łatwo oczyścić. Okrągły kartusz filtra można zdemontować bez użycia narzędzi. 

Zastrzega się prawo do zmian technicznych, specyfikacji, wyposażenia standardowego i dodatkowego

 • Masa urządzenia: 4,9 kg
 • Moc kW/KM: 3/4,1
 • Pojemność skokowa cm³: 50,2
 • Stosunek ciężaru do mocy kg/kW: 1,6
 • Poziom mocy akustycznej dB(A): 116
 • Podziałka piły łańcuchowej: 325 "
 • Wartość drgań strona lewa / prawa m/s²: 3,5/3,5
 • Poziom ciśnienia akustycznego dB(A): 104
3,6 / 5
(14 ocen)
Kupiłeś/aś ten produkt?

Podziel się swoją opinią z innymi

Napisz opinię
Opinie o produkcie
 • Wysyłka kurierem GLS

  Wysyłka kurierem GLS

  Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl

  Koszt wysyłki: 19,90 zł

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?