zestaw Rapid Entry
zestaw Rapid Entry
zestaw do siłowego otwierania drzwi dla straży
zestaw do otwierania zamkniętych drzwi dla straży

Zestaw Rapid Entry

2 340,00 zł brutto
1 902,44 zł netto

Zestaw Rapid Entry dla straży pożarnej

W pracy strażaka niejednokrotnie spotykasz się z sytuacją, gdy Twoim zadaniem jest otwarcie zamkniętych drzwi. Zazwyczaj działania takie kojarzą Ci się z siłowym otwarciem przy pomocy wyważarki hydraulicznej lub sprzętu burzącego — np. Set of Irons od PARATECH. Jednak w wielu przypadkach drzwi da się otworzyć bez ich niszczenia, w sposób niemalże bezinwazyjny. Minimalizuje to straty mienia, oszczędza czas oraz ułatwia późniejsze zabezpieczenie drzwi przez pozostałe służby. Wiele drzwi da się szybciej otworzyć niż wyważyć przy pomocy przeznaczonego do tego sprzętu!

Zgodnie z rekomendacją KG PSP zestaw nie zawiera wytrychów! Narzędzia, które znajdują się w zestawie, pozostawiają wyraźne ślady ingerencji we wkładkę i są dopuszczone do użytkowania przez jednostki ochrony przeciwpożarowej. 

Pierwszym z nich jest urządzenie do wyłamywania wkładek (łamak) ZIEH-FIX POWER PULL CRACKER. Służy on do wyłamania wkładki zamka. Po jego wyłamaniu zamek otwiera się specjalnym uniwersalnym kluczem. Przy wyborze łamaka warto jednak zwrócić uwagę na jego możliwości! Łamak z naszego zestawu umożliwia również wyłamanie wkładek antywłamaniowych posiadających specjalne nacięcia zabezpieczające! Do wyłamania wkładki z zabezpieczeniem konieczne jest zastosowanie wzmocnionych wkrętów dołączonych do zestawu. Za ich pomocą z użyciem wkrętarki lub zakrętarki mocuje się głowicę łamaka do wkładki. Zastosowanie wkrętów umożliwia również wyłamanie wkładki, która wystaje z drzwi tylko 1 mm!

Drugim urządzeniem jest tzw. Dzwon do wyciągania wkładek ZIEH-FIX GLOCK. Jego zastosowanie jest podobne – może łamać wkładkę jak dzwon albo wyciągnąć z niej wnętrze. Użycie dzwona zawsze wymaga współdziałania ze wkrętarką lub zakrętarką, ponieważ musimy „przymocować” dzwon do wkładki za pomocą specjalnego wkręta dołączonego do zestawu.

Łamak już w kilkanaście sekund otwiera większość zamków spotykanych w drzwiach, których wkładka wystaje kilka milimetrów ze skrzydła drzwi (również tych z zabezpieczeniem przed przełamaniem). 
Dzwon ze względu na to, że zawsze działa we współpracy ze wkrętarką jest nieco bardziej czasochłonny w użyciu. Jednak sprawdzi się przy bardziej wymagających wkładkach, które są licowane z drzwiami lub nawet są schowane w głąb drzwi. Dzwon jest więc dobrym uzupełnieniem łamaka do otwierania trudnych wkładek.

Uzupełnieniem całego zestawu, są narzędzia ręczne jak np.: Mała łapka, wysokiej jakości bity czy szczypce wygięte, dzięki którym łatwo wyciągniesz pozostałości wyłamanej wkładki. W zestawie znajduje się również specjalna taśma — do otwierania uchylnych okien czy drzwi balkonowych.

W skład zestawu wchodzi:
• Urządzenie do wyłamywania wkładek Power Pull Cracker V2;
• Urządzenie do wyciągania wkładek „Dzwon”;
• Taśma do otwierania uchylonych okien;
• Łapka mała - 2 sztuki;
• Bity Milwaukee Shockwave T25 - 4 sztuki;
• Bity Milwaukee Shockwave T20 - 4 sztuki;
• Pojemnik na wkręty i podkładki od narzędzi;
• Śrubokręt płaski z możliwością podbijania - 1 sztuka;
• Śrubokręt PH2 (gwiazdkowy) z możliwością podbijania - 1 sztuka;
• Klucz płasko-oczkowy 19 mm z grzechotką;
• Szczypce wygięte;
• Klucz monterski — do zamków oraz okien;
• Pokrowiec transportowy wyposażony w odblask oraz pasek na ramię.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, sprzedaż zestawu możliwa jedynie dla jednostek PSP oraz OSP.

0 / 5
(0 ocen)
Kupiłeś/aś ten produkt?

Podziel się swoją opinią z innymi

Napisz opinię
Opinie o produkcie
 • Wysyłka kurierem GLS

  Wysyłka kurierem GLS

  Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl

  Koszt wysyłki: 19,90 zł

 • Paczkomaty InPost

  Paczkomaty InPost

  48h - 72h

  Koszt wysyłki: 13,99 zł

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?