Smok pływający AMPHIBIO MINI -  Smoki - 110
Smok pływający AMPHIBIO MINI -  Smoki - 110
Smok pływający AMPHIBIO MINI -  Smoki - 110

Smok pływający AMPHIBIO MINI

2 700,00 zł brutto
2 195,12 zł netto

Smok pływający AMPHIBIO MINI

Czym jest smok ssawny?

Smokiem ssawnym nazywa się zakończenie linii ssawnej w trakcie czynności pobierania wody gaśniczej ze zbiorników otwartych. Smok ssawny zbudowany jest z korpusu, lejka napływu wody ze specjalnym sitem ochronnym, zaworu zwrotnego i dźwigni oraz ssawnej nasady. Cały korpus wykonany jest z aluminium. Zwrotny zawór jest wyposażony w dźwignię, która umożliwia jego otworzenie przez pociągnięcie linki zamocowanej, a także odwodnienie linii ssawnej po zakończeniu przeprowadzanej akcji gaśniczej.

Pływający smok ssawny AMPHIBIO

Smok ssawny AMPHIBIO MINI służy do zabezpieczenia modułów pompowych przed zassaniem niebezpiecznych elementów. Dzieje się to w szczególności, gdy zasysanie jest bardzo blisko brzegu. W miejscach, gdzie dno łagodnie opada normalny smok ssawny zasysałby praktycznie sam muł, piach oraz bagno. Sama konstrukcja pływaka przypomina motopompę pływającą. Smok ma zdolność zasysania do poziomu 1,5-2cm, a jego ruchoma głowica dokładnie dopasowuje się do kąta podejścia węża.

Właściwości

Smok pływający składa się z dwóch podstawowych części: komory zasysającej (1) i pływaka (2), przy czym komora ssąca może obracać się i kompensuje ciężar podłączonych węży ssawnych.
Komora ssąca wyposażona jest w siatkę z tworzywa sztucznego z zaworem zwrotnym.
Ergonomiczny kształt pływaka ma nowoczesny wygląd i jest wyposażony w uchwyty transportowe
Smok wyposażony jest w nasadę 110 mm

Specyfikacja produktu

Wymiary zewnętrzne (DxSxW) mm: 608x454x171
Waga kg: 8

5 / 5
(1 ocen)
Kupiłeś/aś ten produkt?

Podziel się swoją opinią z innymi

Napisz opinię
Opinie o produkcie
  • Wysyłka kurierem

    Wysyłka kurierem

    Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl

    Koszt wysyłki: 15,99 zł

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć