W związku z ogromnym zainteresowaniem ofertą oraz aktualną sytuacją na rynku,  prosimy o kontakt w celu potwierdzenia dostępności asortymentu.

close
Smok ssawny skośny 110 -  Smoki - 110

Smok ssawny skośny 110

595,32 zł brutto
484,00 zł netto

Smok ssawny skośny 110

Do czego służy smok ssawny?

Smok ssawny to mały przyrząd, który jest podłączany do zakończenia linii ssawnej. Używany jest w trakcie podejmowanych czynności przez strażaków, które mają na celu pobieranie wody służącej do gaszenia pożaru ze zbiorników wodnych. Został wyposażony w kilka podstawowych elementów takich jak: korpus, napływowy lejek, sito ochronne, zawór zwrotny, nasada oraz dźwignia. Korpus smoka ssawnego jest wykonany z aluminium. Dźwignia, która jest składową częścią zwrotnego zaworu, pełni bardzo ważną funkcję. Dzięki niej możliwe jest otworzenie korpusu z wykorzystaniem linki, a następnie jego zamknięcie w chwili, gdy kończy się akcja gaśnicza.

Smok ssawny skośny 110

Smok ssawny ma za zadanie zabezpieczyć moduły pompowe przed niebezpiecznymi skutkami, jakie wynikają z zassania się niektórych elementów. Następuje to głównie w sytuacji, gdy smok znajduje się bardzo blisko brzegu. Konstrukcja smoka ssawnego skośnego pozwala na wypompowanie wody do poziomu 20mm. Doskonale sprawdza się w sytuacjach, gdy dochodzi do zalania lokalnych pomieszczeń takich jak piwnica czy inne miejscowe podtopienia. Sprawdzi się zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach, gdzie będzie konieczne wypompowanie zanieczyszczonej wody.

0 / 5
(0 ocen)
Kupiłeś/aś ten produkt?

Podziel się swoją opinią z innymi

Napisz opinię
Opinie o produkcie
  • Wysyłka kurierem

    Wysyłka kurierem

    Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl

    Koszt wysyłki: 15,99 zł

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć