W związku z ogromnym zainteresowaniem ofertą oraz aktualną sytuacją na rynku,  prosimy o kontakt w celu potwierdzenia dostępności asortymentu.

close

Filtry

Cena

Cena

  • 94,00 zł - 305,00 zł

Rzutki

Aktywne filtry

Rzutka TRAPEZOWA

Rzutka TRAPEZOWA do kamizelek asekuracyjnych Ratownik II i Ratownik III. Możliwość zwiększenia zasięgu i stosowania zamiennie tak jak rzutka rękawowa.

Cena 152,99 zł

Rzutka KSP Professional 25m x 6mm

Rzutka ratownicza KSP Professional o długości 25m i średnicy 6mm wykonana z wymiennych elementów. Budowa rzutki zapewnia optymalny zasięg rzutu. Duża pływalność

Cena 131,99 zł

Rzutka 25m x 6mm

Rzutki ratownicze 25m x 6mm - wąskie rękawy ze sklarowaną (umożliwiającą szybkie rozwinięcie bez splątania) linką wykonaną ze splotów odpornych na rozerwanie.

Cena 94,00 zł

Rzutka ratunkowa standardowa

Rzutka ratunkowa to niezwykle przydatny sprzęt ratowniczy. Łatwa w użyciu o zasięgu aż 25 metrów doskonale się sprawdza zarówno rzucana z lądu jak i łodzi.

Cena 109,00 zł

Pas ratowniczy "WĘGORZ II"

Pas ratowniczy "WĘGORZ II" to elastyczny i niezatapialny pływak do wykorzystania podczas akcji ratunkowych szczególnie, gdy zajdzie potrzeba holowania poszkodowanego.

Cena 350,00 zł

Rzutki

Do jednych z czynności podejmowanych podczas akcji ratunkowych zarówno na wodzie jak i na lodzie jest ratowanie zdrowia i życia ludzkiego. Czynności mogą być podejmowane w bezpośrednim kontakcie z poszkodowanym a także z zachowaniem odległości z np. łodzi ratunkowej czy brzegu. Do tego celu używa się różnego sprzętu ratunkowego takiego jak koła ratunkowe, rzutki czy pasy ratownicze. Przy stosowaniu sprzętu, który rzucamy poszkodowanemu ważnym jest oszacowanie, czy osoba jest w stanie umożliwiającym współpracę t.j. np. chwycenie rzutki. Dalej należy zachować  ostrożności aby dodatkowo nie zranić poszkodowanego. Zaletą pasów ratowniczych jest możliwość holowania nawet nieprzytomnych osób – które możemy solidnie opleść w pasie i wyciągnąć w bezpieczne miejsce.

Rzutka ratownicza

Rzutki ratownicze mają postać wąskiego rękawa ze sklarowaną (umożliwiającą szybkie rozwinięcie bez splątania) linką wykonaną ze splotów odpornych na rozerwanie. Oba elementy są niezatapialne i swobodnie dryfują po powierzchni wody. Sprzęt mocowany jest do pasa za pomocą niekrepujących ruchów ratownika klamry dzięki czemu w razie potrzeby będzie pod ręką - gotowa do użycia. W naszej ofercie posiadamy również innowacyjne i dedykowane do ratownictwa lodowego rzutki ratownicze trapezowe. Niezależnie od preferowanego modelu ten element wyposażenia może okazać się kluczowym podczas udzielania pomocy poszkodowanemu znajdującemu się zarówno w wodzie jak i na lodzie.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć