W związku z aktualną sytuacją na rynku,  prosimy o kontakt w celu potwierdzenia dostępności asortymentu.

close

Filtry

Cena

Cena

  • 1 226,00 zł - 1 319,00 zł

Zasysacz liniowy

Aktywne filtry

Zasysacz liniowy Z-2

Zasysacz liniowy Z-2 służy do zassania określonej ilości środka pianotwórczego, wytworzenia wodnego roztworu tego środka przez zmieszanie go z wodą w regulowanej proporcji.

Cena 1 226,56 zł

Zasysacz liniowy Z-4

Zasysacz liniowy Z-4 służy do zassania określonej ilości środka pianotwórczego, wytworzenia wodnego roztworu tego środka przez zmieszanie go z wodą w regulowanej proporcji.

Cena 1 318,07 zł

Zasysacz liniowy

Zasysacze liniowe zaliczamy do sprzętu pożarniczego  służącego do zasysania i dozowania środka pianotwórczego oraz mieszania go z przepływającą przez zasysacz wodą, w wyniku czego powstaje wodny roztwór środka pianotwórczego w żądanej proporcji regulowanej w zakresie od 0 do 6% a następnie wprowadzeniu go do linii wężowej. Są to urządzenia, które wykorzystują energię kinetyczną doprowadzonej cieczy roboczej (wody) do zassania środka pianotwórczego. Składa się on z korpusu, nasady wlotowej, nasady wylotowej, nasady ssawnej o średnicy 25 mm i zaworu dozującego z pokrętłem. Na korpusie umieszczona jest strzałka wskazująca kierunek przepływu roztworu wodnego środka pianotwórczego. W pożarnictwie stosuje się oznaczenie między innymi zasyscze Z-2 (posiada on nasadę ssawną o średnicy 25 mm i nasadę tłoczną o średnicy 52 mm) oraz  Z-4 ( nasada ssawna - 25 mm, nasada tłoczna - 52 mm).Straty ciśnienia w zasysaczu wahają się w przedziale od 32 do 38% w zależności od warunków pracy oraz wielkości domieszki środka pianotwórczego. Przy użyciu zasysacza mogą być dozowane wszystkie typy środków gaśniczych pianotwórczych.

 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć