WIOSENNE PROMOCJE  SPRAWDŹ

Filtry

Cena

Cena

  • 1 227,00 zł - 1 318,00 zł

Zasysacz liniowy

Aktywne filtry

Zasysacz liniowy Z-4

Zasysacz liniowy Z-4 służy do zassania określonej ilości środka pianotwórczego, wytworzenia wodnego roztworu tego środka przez zmieszanie go z wodą w regulowanej proporcji.

Cena 1 318,00 zł

Zasysacz liniowy Z-2

Zasysacz liniowy Z-2 służy do zassania określonej ilości środka pianotwórczego, wytworzenia wodnego roztworu tego środka przez zmieszanie go z wodą w regulowanej proporcji.

Cena 1 227,00 zł

Zasysacz liniowy – niezawodny sprzęt pożarniczy

Zasysacz liniowy to sprzęt, który wykonany jest solidnie z wykorzystaną innowacyjną technologią. Takim innowacyjnym rozwiązaniem jest *ARCH – Automatyczny Regulator Ciśnienia Hydrostatycznego. ARCH zmniejsza stratę nawet o 50%. Pokrętło regulujące dozowanie środka pianotwórczego działa z dużą dokładnością. Kalibrowanie fabryczne zapewnia dokładne dozowanie – jest to niezwykle istotny aspekt podczas podjęcia działań ratowniczo-gaśniczych. Zasysacz liniowy służy do zasysania i dozowania środka pianotwórczego, następnie miesza go z przepływająca w zasysaczu liniowym wodą. Efektem takiego zjawiska jest powstający roztwór wodny środka pianotwórczego. Podział zasysaczy liniowych w pożarnictwie jest zależny od natężenia przepływu wody. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą dostępnych zasysaczy liniowych w naszym sklepie.

Zasysacz liniowy

Zasysacze liniowe zaliczamy do sprzętu pożarniczego służącego do zasysania i dozowania środka pianotwórczego oraz mieszania go z przepływającą przez zasysacz wodą, w wyniku czego powstaje wodny roztwór środka pianotwórczego w żądanej proporcji regulowanej w zakresie od 0 do 6% a następnie wprowadzeniu go do linii wężowej. Są to urządzenia, które wykorzystują energię kinetyczną doprowadzonej cieczy roboczej (wody) do zassania środka pianotwórczego. Składa się on z korpusu, nasady wlotowej, nasady wylotowej, nasady ssawnej o średnicy 25 mm i zaworu dozującego z pokrętłem. Na korpusie umieszczona jest strzałka wskazująca kierunek przepływu roztworu wodnego środka pianotwórczego. W pożarnictwie stosuje się oznaczenie między innymi zasyscze Z-2 (posiada on nasadę ssawną o średnicy 25 mm i nasadę tłoczną o średnicy 52 mm) oraz Z-4 ( nasada ssawna - 25 mm, nasada tłoczna - 52 mm). Straty ciśnienia w zasysaczu wahają się w przedziale od 32 do 38% w zależności od warunków pracy oraz wielkości domieszki środka pianotwórczego. Przy użyciu zasysacza mogą być dozowane wszystkie typy środków gaśniczych pianotwórczych.

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?