Nosze

Aktywne filtry

Nosze podbierakowe aluminiowe

Nosze podbierakowe aluminiowe doskonale sprawdzają się przy poszkodowanych urazowych, którzy doznali np: urazu miednicy. Wymiary noszy to 1680x420

Cena 890,00 zł

Nosze płachtowe M1 z pokrowcem

Nosze transportowe płachtowe z kieszenią zapobiegającą obsuwaniu się przenoszonej poszkodowanej osoby. Wyposażone w 10 uchwytów transportowych.

Cena 380,00 zł

Nosze płachtowe z pokrowcem

Nosze przeznaczone do ewakuacji osoby poszkodowanej  trudno dostępnych miejsc w których ciężko zmieścić klasyczną deskę ortopedyczną. O nośności do 100 kg.

Cena 332,00 zł

Nosze

Nosze to sprzęt obowiązkowy w wyposażeniu jednostek ratowniczo-gaśniczych. Wiele akcji ratowniczych wymaga transportu z miejsca na miejsca na odpowiednim sprzęcie. Dotarcie do poszkodowanego to zaledwie jedynie tylko połowa udanej akcji ratowniczej. Najważniejszym aspektem akcji ratowniczej to jego umiejętna ewakuacja i bezpieczny transport z miejsca zdarzenia. Posiadamy wiele rodzajów noszy m.in. nosze podbierakowe, które są przeznaczone do transportu osób z uszkodzeniami kręgosłupa i miednicy, tradycyjne deski ortopedyczne całe lub składane służące do transportu poszkodowanych, u których rozpoznano lub podejrzewa się uraz kręgosłupa, miednicy czy urazy wielonarządowe. Nosze stosowane są podczas wszystkich etapów ewakuacji i diagnostyki. Natomiast nosze kubełkowe znajdują zastosowanie w sytuacjach nadzwyczajnych – często stosowane podczas akcji ratunkowych w górach, powietrzu czy morzu. Ze względu na specyfikę, nosze te nadają się do podwieszania oraz przy transporcie helikopterem.

Nosze ratownicze

Nosze ratownicze to sprzęt do transportu poszkodowanych w wypadkach oraz pacjentów, których należy przewieźć do i z placówek medycznych. Sprzęt transportowy jest zaprojektowany tak, aby zapewnić pacjentom lub poszkodowanym odpowiedni komfort oraz bezpieczeństwo. Jakość materiału jest dobrana tak, aby zapewnić trwałość oraz odpowiednią odporność na uszkodzenia. Nosze są lekkie i nie stanowią obciążenia dla osób, które użytkują sprzęt – dla ratowników oraz lekarzy. Nosze wyposażone są w elementy zabezpieczające tj. szelki, pasy, uchwyty oraz klamry. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, które zapewnia stabilny transport – bez obawy o wypadnięcie poszkodowanego. Ponadto niezwykle ważne jest, aby sprzęt był ergonomiczny oraz wygodny. Nosze są proste w obsłudze i zapewniają sprawną obsługę. Nosze dostępne w ofercie naszego sklepu to sprawdzone narzędzia medyczna, które są najczęstszym wyborem wśród służb ratunkowych. Nosze dostępne w ofercie naszego sklepu są zgodne z wymogami KSRG.

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?