Filtruj według

Cena
Producenci
Filtruj

Węże W110

Wąż tłoczny W/110/20/ŁA BOGDAN GIL

Wąż W-110-20-ŁA to wykonany zgodnie z obowiązującymi normami wąż pożarniczy polskiej produkcji przeznaczony do autopomp i motopomp.

Cena 463,71 zł

Wąż W 110-20-ŁA/S/PU/PW Bezalin (do motopomp)

Wąż W 110-20-ŁA/S/PU/PW Bezalin z powłoką zewnętrzną (do motopomp). Standardowo węże wyposażone w łączniki aluminiowe typu STORZ zgodne z normą PN-91/M-51031.

Cena 579,95 zł

Wąż W 110-20-ŁA/S/PU Bezalin (do motopomp)

Wąż tłoczony W 110-20-ŁA/S/PU Bezalin (do motopomp) posiadający świadectwo dopuszczenia CNBOP. Oplot okrągłotkany z wysokiej jakości przędzy polietrowej.

Cena 453,87 zł

Węże W110

Węże pożarnicze tłoczone służą podawaniu środka pożarniczego do źródła pożaru (wody lub wodnego roztworu środka pianotwórczego) a także ochronie Strażaka. Dlatego powinny działać sprawnie i gwarantować niezawodność podczas wykonywania zadań ratowniczo-gaśniczych. Zawodność węża np. jego rozerwanie może przynieść katastrofalne skutki. Nawet najlepszy sprzęt niewłaściwie konserwowany utraci swoje właściwości. Dotyczy to również węży pożarniczych, które są szczególnie narażone na zużycie wynikające z zabrudzenia i zawilgocenia. Dlatego istotnym jest aby wąż przeznaczony do użycia był umyty z zewnątrz, przepłukany od wewnątrz oraz dokładnie wysuszony. Czynności konserwacyjnych należy dokonać po każdym użyciu. W sytuacji, kiedy na wyposażeniu posiadamy bardzo dużo węży, których nie wykorzystujemy na bieżąco – pamiętajmy o ich cyklicznym  rozwijaniu i przewietrzaniu. Zabieg ten dodatkowo pozwoli na ocenę stanu nieużywanego sprzętu.

Wąż pożarniczy W110

Dzięki wężom pożarniczym W110 o dużej średnicy możliwym będzie również przetłoczenie większej ilości środka gaśniczego na miejsce przeznaczenia. Węży pożarniczych o największej średnicy przekroju t.j. W110 nie mogło zabraknąć również  w naszym sklepie. Przypominamy o konserwacji! I bez profesjonalnych suszarek czy dodatkowego miejsca do suszenia węży można znaleźć patent na dbanie o sprzęt. Na naszym blogu zamieściliśmy pomysłowy sposób na suszenie węży wykorzystywany przez Strażaków  OSP Stary Brus.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć