Filtrowanie

Kategorie

Topór / Inopur / Siekierołom / Narzędzie wielofunkcyjne

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Topór / Inopur / Siekierołom / Narzędzie wielofunkcyjne

Przydatność zastosowanie narzędzi wielofunkcyjnych typu topur, inopur, siekierołom w akcjach ratowniczo-gaśniczych jest nieodzowna. Są to narzędzia dedykowane dla jednostek straży pożarnej, policji i innych służb specjalnych służących do tworzenia wejść ratowniczych lub działań burzących podczas nietypowych zdarzeń.

Topur PAL-8 został wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych i jest narzędziem wyjątkowo wytrzymałym. Głowica została wykonana z hartowanej stali nierdzewnej. Jaskrawozielony trzonek ma właściwości antypoślizgowe i jest wykonany z kompozytu włókna szklanego. Głowica jest na stałe połączona z trzonkiem za pomocą silnego dwuskładnikowego kleju epoksydowego, co zapewnia większą stabilność i wytrzymałość narzędzia.

Topór ciężki – stalowy z długą rączką służy do usuwania przeszkód terenowych w celu dotarcia do poszkodowanych lub w celu ewakuacji. Topór ciężki posiada trzonek drewniany, obuch czerwony o długość 90cm, izolowanie do 1000.

Topór do Halligana Council Tool to strażacki topór z odkuwaną płaską głownią typu Dayton, osadzony na trzonie z włókna szklanego o długości 87 cm, przeznaczony do działań ratowniczych, np. jako uzupełnienie wielofunkcyjnego narzędzia typu Halligan. Głownia wykonana jest z odkuwanej stali i posiada 15-sto centymetrowe hartowane ostrze,  wyposażona jest w tzw. „marrying slot” – specjalnie wykonane nacięcie umożliwiające połączenie topora wraz z dedykowanym Halliganem. Trzon wykonany jest z wysokowytrzymałego kompozytu polimerowego z rdzeniem z włókna szklanego. Miejsce osadzenia głowicy na trzonie dodatkowo zalane jest wytrzymałą żywicą epoksydową, dzięki temu rozwiązaniu uzyskano połączenie mechaniczne i chemiczne