Filtry

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 1 599,00 zł

Sygnalizatory bezruchu

Aktywne filtry

Sygnalizator bezruchu MOTION SCOUT

Sygnalizator bezruchu MOTION SCOUT, który samoistnie generuje automatyczny alarm w momencie gdy wyczuje brak ruchu strażaka. Posiada wodoszczelną konstrukcję. 

Sygnalizatory bezruchu

Pomimo tego, że na przestrzeni ostatnich lat wyzwania stojące przed Strażą Pożarną uległy zmianie jedno pozostaje niezmienne – na miejscu akcji możemy spotkać się z nieznanymi zagrożeniami. Musimy zadbać o to, aby chroniący nasze zdrowie i życie sprzęt był jak najbardziej innowacyjny i niezawodny. W sytuacji zagrożenia życia podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, kiedy nie ma kontaktu wzrokowego lub używamy aparatów powietrznych - urządzeniem mogącym wręcz uratować nasze życie jest sygnalizator bezruchu. Pamiętajmy, że w czasie akcji musimy zwracać uwagę na własny sygnalizator, ale też na działające sygnalizatory kolegów. Po usłyszeniu sygnału sygnalizatora mamy obowiązek ustalenia czyj sygnalizator wszedł w stan alarmu i jak była tego przyczyna.

Czujnik bezruchu – niezbędny element wyposażenia strażaka

Sygnalizator bezruchu wykorzystywany jest w sytuacji zagrożenie utraty przytomności przez użytkownika sprzętu w trudnych warunkach widoczności. Sygnalizator bezruchu noszony jest przede wszystkim przez strażaków podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Stosuje się go w sytuacji, gdy między dowódcą, a ratownikiem nie ma kontaktu wzrokowego. Ponadto zawsze wtedy, gdy strażak używa aparatu powietrznego, niezależnie od widoczności. Sygnalizator bezruchu często jest wykorzystywany w obiektach przemysłowych, gdzie pracownicy mają styczność z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi – jako istotny element bezpieczeństwa pracownika. Podczas stałej eksploatacji sygnalizatora bezruchu należy ściśle przestrzegać warunków użytkowania, a przede wszystkim konserwacji – tak aby zachować sprzęt w jak najlepszym stanie technicznym.

Sygnalizator bezruchu - MOTION SCOUT i Super Pass II

Pamiętajmy, że brak własnej ochrony uniemożliwi ratowanie innych. Dostępny w ofercie sklepu Strefa998 osobisty sygnalizator bezruchu dzięki zaawansowanej technologii jest w stanie zidentyfikować stan, w którym pozostaniemy w spoczynku i wejść w stan alarmu, informując tym pozostałych biorących udział w akcji strażaków o grożącym niebezpieczeństwie. W sytuacji zagrożenia sygnalizatory bezruchu możemy uruchomić również własnoręcznie. Dodatkowo model Super Pass II wyposażony został w funkcję wykrywania nadmiernej temperatury. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?