Filtry

Cena

Cena

  • 59,00 zł - 602,00 zł

Szekle

Aktywne filtry

Szekle

Szekle są podstawowym środkiem łączącym łańcuchy i pętle. Nie należy na nich oszczędzać, od nich zależy nasze bezpieczeństwo podczas działań wysokościowych. Tańsze zamienniki, dostępne w supermarketach, nie powinny być stosowane w działaniach ratowniczych. Dlatego w naszym sklepie oferujemy jedynie szekle najwyższej jakości.

Szekla to nic innego jak metalowa klamra w kształcie litery „U” lub omega „Ω”. Jest ona otwierana i zamykana za pomocą np. śruby w sposób umożliwiający stworzenie zamkniętego obwodu. Taka prosta konstrukcja powoduje, że szekla jest idealnym narzędziem do szybkiego a zarazem stabilnego łączenia łańcuchów czy lin zakończonych pętlą. Szekle poza kształtem różnią się od siebie wielkością uciągu, na co warto zwrócić uwagę dobierając wyposażenie.

W branży ratowniczej solidność, niezawodność oraz wytrzymałość nabierają wyjątkowego znaczenia. Wysokiej jakości, trwałe szekle to akcesoria, których nie może zabraknąć w żadnej jednostce. Dzięki idealnemu i solidnemu wykonaniu, dobrze sprawdzają się w każdej dziedzinie i przydają się wszędzie tam, gdzie niezbędne są narzędzia o dużej nośności.

Szekle typu omega

W działalności Straży Pożarnej szekle wykorzystywane są m.in. podczas pracy z wyciągarkami przy stabilizacji lub wyciąganiu powypadkowych pojazdów z np. rowów. Szekla służy do łączenia liny wyciągarki z taśmą lub liną stalową zamocowaną do wyciąganego przedmiotu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów oferujemy zestawy szekli Dragon Winch oraz Power Winch z pasami, zbloczem i torbą transportową oraz pojedyncze szekle typu omega o uciągu 6,5 t i zblocza ułatwiające zwiększenie siły uciągu.

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?