Piła do cięcia szyb

Aktywne filtry

Piła do szyb GLASMASTER

Piła do szyb GLASMASTER jest wysokiej jakości amerykańskim produktem do bezpiecznego dla ofiary cięcia szyb do zewnątrz. Do obsługi wystarczy jeden ratownik.

Cena 1 395,77 zł

Piła do szyb SawCut

Ratownicza Piła do szyb SawCut przeznaczona do cięcia szyb klejonych. Natomiast znajdujący się na wyposażeniu zbijak posłuży do wybijania szyb hartowanych.

Cena 749,00 zł

Piła do cięcia szyb

Ręczne piły do cięcia i usuwania szkła klejonego mają zastosowanie w akcjach ratowniczych związanych zwłaszcza z wypadkami komunikacyjnymi. W zdarzeniach związanych z wypadkami komunikacyjnymi często jedyną dostępna drogą ewakuacji poszkodowanych jest miejsce otworu szyby.  Współczesne  samochody osobowe, ciężarowe czy autobusy wyposażone są w szyby klejone, gdzie specyficzna struktura szkła pozwala na ich cięcie za pomocą specjalnie skonstruowanych ręcznych pił. Odpowiednio wycięte zęby ze stali szybkotnącej pozwalają na efektywne i bezpieczne cięcie szyb w pojazdach. To niezastąpione,  ręczne narzędzie wymaga obsługi tylko jeden osoby. Kształt zębów narzędzi prezentowanych pił  powoduje, że przecinana szyba jest ciągnięta do zewnętrz, z dala od osoby poszkodowanej. Cięcie szyby w pojeździe odbywa się w bardzo krótkim czasie bez  zagrożenia dla ofiar i  ratowników. W rezultacie  znacząco  skraca się czas  akcji  ratunkowej. Na wyposażeniu prezentowanych pił znajduje się punktak - zbijak do szyb, umieszczony w narzędziu. Nasz sklep Strefa998.pl oferuje dwa rodzaje ręcznych pił do cięcia szyb znanych i cenionych marek.Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?