Bosak dielektryczny

Aktywne filtry

Bosak strażacki dielektryczny NUPLA 1,8 m

Bosak strażacki dielektryczny NUPLA o długości 1,8m nie przewodzi prądu a tym samym chroni ratowników przed napięciem do 20.000V. Hak wykonany ze stali węglowej.

Cena 642,00 zł

Bosak teleskopowy dielektryczny LEADER

Bosak strażacki teleskopowy dielektryczny wyróżnia się bardzo dużą wytrzymałością mechaniczną oraz długą żywotnością. 

Cena 2 900,00 zł

Bosak dielektryczny składany NUPLA 4 m

Teleskopowy Bosak dielektryczny składany NUPLA 4 m pozwala na bezpieczne przeprowadzenie akcji ratowniczej tam, gdzie możemy natknąć się na przewody napięcia.

Cena 1 409,00 zł

Drążek izolacyjny z głowicą euro

Drążek izolacyjny do ochrony przed porażeniem elektrycznym przez odizolowanie użytkownika od urządzeń elektroenergetycznych będących pod napięciem.

Cena 750,00 zł

Bosak dielektryczny

Bosak dielektryczny służy do działań ratowniczych wykonywanych przez Straż Pożarną podczas zdarzeń ratowniczo-gaśniczych. Najczęściej używane w sytuacji, gdy występuje ryzyko porażenia prądem elektrycznym. Bosak umożliwia prace mechaniczne równocześnie zapewniając izolację jego użytkownika od napięcia elektrycznego do 20 000 V (czyli 20 kV). Bosak dielektryczny składa się z rur kompozytowych zapewniających bardzo wysoką wytrzymałość dielektryczną, a zarazem wysoką odporność przed wszelkimi szkodami mechanicznymi. Rury kompozytowe spełniają wymagania norm potwierdzone badaniami elektrycznymi, co gwarantuje użytkownikowi wysoki poziom bezpieczeństwa podczas jego użytkowania. 

Rodzaje bosaków dielektryczny

Bosak strażacki dielektryczny NUPLA 1.8 składa się z dwóch segmentów: złącza teleskopowego z włókna szklanego oraz z haka wykonanego ze stali węglowej.  Teleskopowa konstrukcja, a także jego wymiary 1,80m pozwala na bardzo szybkie oraz sprawne użycie podczas ciężkich warunków, w których znajduje się Strażak. Kolejny model to bosak teleskopowy dielektryczny LEADER, który charakteryzuje się bezstopniową regulacją długości. Rozwiązanie to jest szybsze w montażu i demontażu oraz gwarantuje, że podczas pracy (siły ściskające i rozciągające) nie zmieni swojej długości. Natomiast bosak składany dielektryczny NUPLA 4m, którego główną cechą jest jego specyficzna budowa. Składa się z drążka z grotem bosaka oraz drążka przedłużającego. System, który go charakteryzuje to system wsuwany – prosty w użytkowaniu i nie zabiera wiele czasu, który podczas działań ratowniczych jest bardzo cenny. Blokada zastosowana w bosaku składanym dielektrycznym pozwala na stabilizację drążka, zapewniając przy tym bezpieczeństwo Strażakom w trakcie odbywającej się akcji.

Bosaki dielektryczne

Każdy bosak dielektryczny posiada korpus zgodny z odpowiednimi normami. Bosak dielektryczny jest przydatnym urządzeniem usprawniającym zadania Strażaków. Wykorzystywany najczęściej do usuwania przeszkód czy do zrywania poszyć dachowych. Jego zastosowanie doskonale sprawdzi się również do oczyszczania linii wysokiego napięcia z gałęzi, gdyż chroni ratowników przed napięciem elektrycznym. Bosak dielektryczny jest pionierem wśród narzędzi wyprodukowanych z włókna szklanego. Szerokie możliwości zastosowania bosaka dielektrycznego pozwalają na bezpieczne działania ratownicze i usprawnienie ich pracy.

Bosak

Bosak strażacki to sprzęt, który ma więcej zalet niż wad. Bosak dielektryczny ma mnóstwo zastosowań, a przy tym cechuje się dość prostą budową, jest poręczny, nieduży i zapewnia bezpieczeństwo w trudnych warunkach. Bosak dielektryczny coraz częściej stanowi jeden z elementów osobistego wyposażenia strażaka od wielu lat. Niezależnie od technologicznych nowości i rozwiązań jest popularnym wśród innych, równie przydatnych, sprzętów. Bosak jest narzędziem ręcznym, który pozwala na odrywanie desek, ale też na podważanie przeszkód i ułatwianie sobie drogi podczas akcji.

Trudno zliczyć możliwości zastosowania, jakie zapewnia tak proste rozwiązanie jak strażacki bosak. Występuje wiele rodzajów bosaka m.in. bosak lekki bez drzewca, bosak ciężki bez drzewca, bosak podręczny krótki, bosak sufitowy, a przede wszystkim bosak dielektryczny.

Najczęstszym wyborem Strażaków jest bosak dielektryczny, ze względu na jego wielofunkcyjność oraz ochronę przed porażeniem prądu - jest zdecydowanie najbardziej profesjonalnym produktem wśród wszystkich rodzajów bosaków. 

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?