Filtruj według

Cena
Producenci
Filtruj

Bosak dielektryczny

Bosak teleskopowy dielektryczny LEADER

Bosak strażacki teleskopowy dielektryczny wyróżnia się bardzo dużą wytrzymałością mechaniczną oraz długą żywotnością. 

Cena 2 490,00 zł

Bosak strażacki dielektryczny NUPLA 1,8 m

Bosak strażacki dielektryczny NUPLA o długości 1,8m nie przewodzi prądu a tym samym chroni ratowników przed napięciem do 20.000V. Hak wykonany ze stali węglowej.

Cena 565,80 zł

Bosak dielektryczny składany NUPLA 4 m

Teleskopowy Bosak dielektryczny składany NUPLA 4 m pozwala na bezpieczne przeprowadzenie akcji ratowniczej tam, gdzie możemy natknąć się na przewody napięcia.

Cena 1 119,30 zł

Bosak dielektryczny

Bosak dielektryczny teleskopowy LEADER służy do działań ratowniczych podczas zdarzeń  straży pożarnych w sytuacji, gdy występuje ryzyko porażenia prądem elektrycznym. Bosak umożliwia prace mechaniczne równocześnie zapewniając izolację użytkownika od napięcia elektrycznego do 20 000 V (czyli 20 kV). Bosak składa się z rur kompozytowych zapewniających bardzo wysoką wytrzymałość dielektryczną a zarazem wysoką odporność mechaniczną. Rury te spełniają wymagania norm potwierdzone badaniami elektrycznymi, co gwarantuje użytkownikowi wysoki poziom bezpieczeństwa. Bosak strażacki dielektryczny składa się z dwóch segmentów, złącza teleskopowego umożliwiającego bezstopniową regulację długości roboczej. Bosak dielektryczny składany NUPLA składa się z dwóch elementów: części głównej drążka z grotem bosaka oraz drążka przedłużającego. Oba elementy złącza się i rozłącza w kilka sekund za pomocą systemu wsuwanego blokowanego przyciskiem zatrzaskowym. Rozwiązanie to w stosunku do regulacji teleskopowej jest szybsze w montażu i demontażu oraz gwarantuje, że podczas pracy (siły ściskające i rozciągające) nie zmieni swojej długości jak w systemie teleskopowym w przypadku niedostatecznego zblokowania długości. Jest również dużo tańsze, a także mniej narażone na zużycie, a tym samym wyeliminowanie sprzętu z podziału bojowego.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć