Filtrowanie

Kategorie

Kamizelki KED

  • KED - czyli Kamizelka Kendricka jest specjalnym rodzajem kamizelki stosowanym głównie podczas wydobywania osób poszkodowanych z pojazdów po wypadkach komunikacyjnych. Można ją użyć w miejscach, gdzie dostęp do poszkodowanego jest ograniczony i nie ma możliwości wykorzystania deski ortopedycznej. Kamizelka Kendricka może być również pomocna przy...

    731,85 zł
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Kamizelki KED

Służby pożarnicze w znacznej większości przypadków zobowiązane są do udzielenia pomocy medycznej ofiarom zdarzeń drogowych gdyż często są pierwszymi, jakie przybywają na miejsce zdarzenia. Osoba biorąca udział w zdarzeniach tego typu narażona jest na urazy głowy czy kręgosłupa niezależnie od tego czy w wyniku wypadku uderzyła głową w element pojazdu czy doszło do nadmiernej rotacji głowy i szyi w wyniku dachowania pojazdu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kluczowym jest rozpoznanie, dzięki któremu Strażacy będą mogli oszacować w jakich okolicznościach mogło dojść do urazu i z jakiego typu obrażeniami przyjdzie się zmagać.

Kamizelka KED

Nie zawsze możliwym jest udzielenie pomocy osobie poszkodowanej, bez konieczności przeniesienia jej z miejsca zdarzenia, w wyniku którego odniosła obrażenia. Jeżeli nie musimy przemieszczać chorego stabilizację kręgosłupa przeprowadzamy w miejscu, w którym go zastaliśmy. Inaczej będzie w przypadku zdarzeń, gdzie ze względu na grożące niebezpieczeństwo lub ograniczoną przestrzeń (np. rozbitego samochodu) niemożliwym jest przeprowadzenie czynności ratowniczych. Do stabilizacji głowy, szyi czy kręgosłupa takiego poszkodowanego posłuży kamizelka KED. Dostępny w naszym sklepie model został zaprojektowany w sposób dający pełną stabilizację przy jednoczesnym dostępie do klatki piersiowej.