Kamizelki KED

Aktywne filtry

Kamizelka KED

Kamizelka KED przeznaczona jest do ewakuacji osoby poszkodowanej z pojazdu po wypadku. Kamizelka usztywnia szyję, głowę oraz kręgosłup. 

Cena 489,00 zł

Kamizelki KED

Służby pożarnicze w znacznej większości przypadków zobowiązane są do udzielenia pomocy medycznej ofiarom zdarzeń drogowych gdyż często są pierwszymi, jakie przybywają na miejsce zdarzenia. Osoba biorąca udział w zdarzeniach tego typu narażona jest na urazy głowy czy kręgosłupa niezależnie od tego czy w wyniku wypadku uderzyła głową w element pojazdu czy doszło do nadmiernej rotacji głowy i szyi w wyniku dachowania pojazdu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kluczowym jest rozpoznanie, dzięki któremu Strażacy będą mogli oszacować w jakich okolicznościach mogło dojść do urazu i z jakiego typu obrażeniami przyjdzie się zmagać.

Kamizelka KED

Nie zawsze możliwym jest udzielenie pomocy osobie poszkodowanej, bez konieczności przeniesienia jej z miejsca zdarzenia, w wyniku którego odniosła obrażenia. Jeżeli nie musimy przemieszczać chorego stabilizację kręgosłupa przeprowadzamy w miejscu, w którym go zastaliśmy. Inaczej będzie w przypadku zdarzeń, gdzie ze względu na grożące niebezpieczeństwo lub ograniczoną przestrzeń (np. rozbitego samochodu) niemożliwym jest przeprowadzenie czynności ratowniczych. Do stabilizacji głowy, szyi czy kręgosłupa takiego poszkodowanego posłuży kamizelka KED. Dostępny w naszym sklepie model został zaprojektowany w sposób dający pełną stabilizację przy jednoczesnym dostępie do klatki piersiowej.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć
Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?