Do końca realizacji i rozliczenia dotacji 5000zł dla OSP COVID ZOSTAŁO: Sprawdź jak zrealizować dotację:  kliknij

Filtrowanie

Kategorie

Syreny alarmowe

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Strażackie syreny alarmowe

Syreny ostrzegawcze dla straży pożarnej pełnią niezwykle istotną funkcję, szczególnie w jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej. Modulowany sygnał dźwiękowy informuje strażaków o niebezpiecznym wydarzeniu oraz konieczności wyjazdu na akcję ratowniczą. To akustyczne urządzenie może występować w wersji stacjonarnej w remizach, a także w wersji przewoźnej, mocowanej na wozach strażackich.

Syreny ostrzegawcze dla straży pożarnej

Strażackie syreny alarmowe można klasyfikować ze względu na typ – SAD oraz HSS. Syreny starszego typu SAD są wyposażone w silniki trójfazowe asynchroniczne, z kolei działanie syreny elektronicznej HSS jest zasilane przez akumulator. Obecnie HSS jest coraz częściej wybierany, ze względu na łatwiejszą i szybszą obsługę, dzięki czemu zawiadomienie strażaków o konieczności wyjazdu jest znacznie sprawniejsze. Sam zasięg dźwięku syreny zależy od wielu czynników, m.in. od ukształtowania terenu, mocy głośników czy stopnia zabudowy obszaru znajdującego się w pobliżu.

Strażackie syreny alarmowe – szeroka oferta

W naszym asortymencie znajdują się syreny ostrzegawcze dla straży pożarnej wyposażone przede wszystkim w sygnał obrony cywilnej z narastającą modulacją dźwięku, a także w mikrofon. Stacjonarne syreny alarmowe można zamontować w remizach, różnego rodzaju halach fabrycznych czy magazynach. Produkty te składają się z centrali sterującej, która powinna znajdować się wewnątrz budynku, oraz głośników charakteryzujących się wysoką odpornością na każde warunki atmosferyczne.