Filtry

Cena

Cena

  • 285,00 zł - 456,00 zł

Śniegowe

Aktywne filtry

Gaśnica śniegowa 2kg GS-2x B

Gaśnica nie pozostawia śladów użycia środka gaśniczego. Można nim gasić urządzenia elektryczne pod napięciem 1000 V przy zachowaniu bezpiecznej odległości 1 metra.

Cena 285,00 zł

Gaśnica śniegowa 5kg GS-5x

Gaśnica śniegowa 5kg GS-5x może być wykorzystywana do ugaszenia pożaru w przestrzeni, gdzie znajduje się mienie wrażliwe na pył oraz inne zabrudzenia.

Cena 456,00 zł

Gaśnice śniegowe

Gaśnice śniegowe zostały zaprojektowane w celu gaszenia urządzeń wrażliwych na pyły oraz zabrudzenia. Charakteryzują się bardzo dużą skutecznością w gaszeniu pożarów. Czynnikiem gaśniczym jest dwutlenek węgla CO2. Jest to gaz obojętny, który po uruchomieniu gaśnicy opuszcza ją zmieniając się w suchy lód o temperaturze -78°C. Dwutlenek węgla w postaci suchego lodu tworzy warstwę, która pokrywa objętą ogniem powierzchnię i odcina dostęp tlenu do płonącej substancji, gazu czy materiału prowadząc do zatrzymania procesu spalania. Ze wglądu na niską temperaturę wydostającego się z gaśnicy dwutlenku węgla CO2 chłodzi on palącą się substancję. .

Gaśnica śniegowa

Gaśnica śniegowa nie pozostawia śladów po użyciu środka gaśniczego. Gaśnicą śniegową można gasić dwa typy pożarów. Pożary z grupy B - pożary cieczy palnych i substancji topiących się w wysokiej temperaturze tj. alkohol, aceton, nafta, oleje, lakiery, tłuszcze, parafina. Bardzo niebezpiecznym elementem powstającym przy spalaniu cieczy jest możliwość pojawienia się mieszanki wybuchowej. Drugim rodzajem pożarów, do gaszenia których używać można gaśnicy śniegowej, są pożary typu C, czyli gazów palnych tj. metan, acetylen, wodór, gaz miejski. Niektóre typy gaśnic śniegowych można stosować przy gaszeniu obiektów będących pod napięciem. Nie może jednak przekraczać ono 1000 V, pamiętając, aby zachować szczególną ostrożność.

Zalety gaśnicy śniegowej

Zaletą gaśnicy śniegowej jest przede wszystkim to, iż urządzenia nie są narażone na zniszczenie. Gaśnica śniegowa jest łatwa w użytkowaniu i wyróżnia się swoją ergonomicznością. Posiada bezpiecznik ciśnienia przy zaworze oraz wyróżnia się lekką butlą stalową nowej generacji. Należy pamiętać o zainstalowaniu gaśnicy śniegowej na odpowiednim stojaku lub bezpośrednio do ściany. Zapobiegnie to niebezpieczeństwu jakim jest gwałtowne rozszczelnienie rozprężenia się gazu w przypadku urwania zaworu. Ze względu na duży wybór gaśnic dostępnych w ofercie naszego Sklepu, zachęcamy przed zakupem do kontaktu – chętnie pomożemy dobrać dla Państwa gaśnicę uwzględniając miejsce, w którym będzie się znajdować.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć
Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?